Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-02-14 08:15
  • Лига натпревар: Flush IV
  • Стадион: The Indie
  • Временски услови: moderate clouds
    cool
  • Гледачи: 5962
The Hotspur SKY
Cerberus Тактики SKY IS THE LIMIT
56% Посед 44%
53% Игра на половината 47%
10 Шутирања 2
1 Прекршоци 1
0 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
8 Офсајди 6
49.8 просечна оценка 39.8
excellent Шутирање good
good Додавање adequate
very good Одбрана adequate


18 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Dhont ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Hazard нафрлува. Van Staen се обидува да ја сокрие топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
The Hotspur - SKY 0:1

21 минута.
Anton вешто го пресече додавањето. Anton додава висока топка. Pressato успеа прв да стигне до топката. Pressato имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
The Hotspur - SKY 1:1

40 минута.
Anton се обидува да прифати тешка топка. Anton ја уфрла топката. Pressato ја превзема контролата. Pressato се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
The Hotspur - SKY 2:1

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: The Hotspur 57%, SKY 43%.
The Hotspur - SKY 2:1

47 минута.
Paeme ја превзема контролата. Moisescu ја прифати топката. Судијата ја прекина играта поради прекршокот од Paeme. Moisescu е изнесен надвор од теренот. Повредата изгледа многу сериозна. Moisescu не може да продолжи да игра. Dhuinslager влегува во игра.

48 минута.
Borowik ја прифати топката. Borowik додава висока топка. Czarnecki успеа прв да стигне до топката. Czarnecki имаше фантастичен обид. Courtois се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
The Hotspur - SKY 3:1

50 минута.
Pressato некако успеа да ја прифати топката. Anton ја превзема контролата. Anton брзо ја додава топката. Czarnecki ја превзема контролата. Czarnecki шутира.
Промашено за неколку сантиметри.

59 минута.
Lippai има проблеми со прифаќање на топката. Czarnecki ја превзема контролата. Pressato ја прифати топката. Pressato шутира. Courtois се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
The Hotspur - SKY 4:1

64 минута.
Arellano во од ја додава топката. Vulpeş ја превзема контролата. Vulpeş лобува високо во воздухот. Czarnecki ја превзема контролата. Czarnecki се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
The Hotspur - SKY 5:1

88 минута.
Anton ја превзема контролата. Pressato успеа прв да стигне до топката. Lippai се обидува да додаде. Pressato има проблеми со прифаќање на топката. Pressato шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
The Hotspur - SKY 6:1

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: The Hotspur 49%, SKY 51%.
The Hotspur - SKY 6:1