Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-02-17 18:25
  • Куп натпревар: Play-off
  • Стадион: Dinamo Pinsk Arena
  • Временски услови: sparse clouds
    warm
  • Гледачи: 3100
Dinamo Pinsk biel1411
Normal Тактики Normal
48% Посед 52%
54% Игра на половината 46%
6 Шутирања 6
3 Прекршоци 0
0 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 0
18.9 просечна оценка 19.1
poor Шутирање poor
poor Додавање unsatisfactory
unsatisfactory Одбрана poor


23 минута.
Skalazub ја превзема контролата. Rubinau ја прифати топката. Rubinau ја уфрла топката. Partasevich ја превзема контролата. Partasevich имаше фантастичен обид. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

28 минута.
Harczun ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Rubinau успеа прв да стигне до топката. Skalazub прави прекршок во шестнаесетникот. Пенал! Rubinau е повреден при сударот. Rubinau ќе се соочи со голманот при изведување на пеналот. Кратка концентрација, залет и шут. Топката ја погоди стативата.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Dinamo Pinsk - biel1411 0:1

29 минута.
Prylepa ја уфрла топката. Kastanevich ја прифати топката. Kastanevich брзо ја додава топката. Charapanski успеа прв да стигне до топката. Charapanski шутира. Статива!
Неверојатна шанса!

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Dinamo Pinsk 63%, biel1411 37%.
Dinamo Pinsk - biel1411 0:1

47 минута.
Partasevich е повреден, ќе мора да биде заменет. Pilatovich влегува во игра.

61 минута.
Kastanevich ја прифати топката. Kastanevich брзо ја додава топката. Zmitrovicz ја уфрла топката. Makushonak ја прифати топката. Makushonak брзо ја додава топката.
Промашено за неколку сантиметри.

71 минута.
Skalazub ја прифати топката. Kot ја превзема контролата. Kot се обидува да додаде. Charapanski ја превзема контролата. Charapanski шутира. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!

79 минута.
Harczun вешто го пресече додавањето. Harczun се обидува да додаде. Hulyaka ја превзема контролата. Prylepa вешто го пресече додавањето. Prylepa шутира. Rasolau се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете. Kazlavicki ја превзема контролата. Charapanski вешто го пресече додавањето. Charapanski имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

84 минута.
Charapanski без многу размислување ја додава топката. Kot успеа прв да стигне до топката. Charapanski вешто го пресече додавањето. Prylepa успеа прв да стигне до топката. Prylepa шутира.
Неверојатна шанса!

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Dinamo Pinsk 46%, biel1411 54%.
Dinamo Pinsk - biel1411 0:1