Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-05-26 17:53
  • Лига натпревар: 2de Klasse.02
  • Стадион: CF Jurgisco Arena
  • Временски услови: sparse clouds
    warm
  • Гледачи: 45733
CF Jurgisco Burton City
diamant Тактики Alveringem
55% Посед 45%
34% Игра на половината 66%
15 Шутирања 3
1 Прекршоци 3
0 Жолти картони 0
0 Црвени катони 1
2 Офсајди 2
67.5 просечна оценка 54.2
formidable Шутирање average
outstanding Додавање very good
formidable Одбрана formidable


7 минута.
Bourbiaux ја превзема контролата. Bourbiaux додава висока топка. Vergaro ја прифати топката. Vergaro нафрлува. Raucher ја зафати топката со глава.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
CF Jurgisco - Burton City 1:0

9 минута.
Lizák се обидува да додаде. Raucher ја превзема контролата. Ghyse брутално го фаулира противникот. Ghyse е казнет со црвен картон поради бесмислен прекршок.

20 минута.
Guillou ја превзема контролата. Guillou лобува високо во воздухот. Valerie добро одигра со глава. Raucher успеа прв да стигне до топката. Raucher имаше фантастичен обид.
Тоа беше блиску.

26 минута.
Vergaro ја превзема контролата. Vergaro без многу размислување ја додава топката. Valerie неверојатно додава. Raucher успеа прв да стигне до топката. Raucher шутира. Noodapera чудесно го смени правецот на топката.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: CF Jurgisco 39%, Burton City 61%.
CF Jurgisco - Burton City 1:0

53 минута.
Fren без многу размислување ја додава топката. Valerie ја уфрла топката. Ropśnik ја прифати топката. Ropśnik имаше фантастичен обид. Топката ја погоди стативата.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
CF Jurgisco - Burton City 2:0

58 минута.
Valerie неверојатно додава. Ropśnik ја превзема контролата. Vergaro ја прифати топката. Vergaro додава висока топка. Ropśnik ја зафати топката со глава.
Промашено за неколку сантиметри.

72 минута.
Ropśnik ја прифати топката. Valerie ја прифати топката. Valerie брзо ја додава топката. Fren ја прифати топката. Fren имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

75 минута.
Puis ја прифати топката. Răduleţ вешто го пресече додавањето. Răduleţ додава висока топка. Ropśnik успеа прв да стигне до топката. Ropśnik се врти и шутира...
Тоа беше блиску.

90 минута.
Fren ја прифати топката. Fren без многу размислување ја додава топката. Raucher успеа прв да стигне до топката. Raucher шутира. Noodapera се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
CF Jurgisco - Burton City 3:0

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: CF Jurgisco 28%, Burton City 72%.
CF Jurgisco - Burton City 3:0