Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Katex FC Massana FC
Karvan Тактики 130318-352
44% Посед 56%
71% Игра на половината 29%
6 Шутирања 16
0 Прекршоци 2
0 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
1 Офсајди 0
42.5 просечна оценка 49.6
solid Шутирање good
average Додавање very good
good Одбрана good


2 минута.
Hurle некако успеа да ја прифати топката. Deaconescu вешто го пресече додавањето. Badaczewski успеа прв да стигне до топката. Badaczewski нафрлува. Pannarale се нурна со глава по топката. Топката ја погоди пречката.
Тоа беше блиску.

5 минута.
Еве го Quirino, има мали проблеми со прифаќање на топката. Çekiç ја прифати топката. Bródy му ги разнесе нозете на противникот. Bródy е опоменат.

11 минута.
Del Debbio успеа прв да стигне до топката. Del Debbio лобува високо во воздухот. Çekiç ја превзема контролата. Çekiç имаше фантастичен обид. Iraizoz се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Katex FC - Massana FC 1:0

14 минута.
Karpiuk ја превзема контролата. Nośka успеа прв да стигне до топката. Karpiuk ја прифати топката. Nośka успеа прв да стигне до топката. Nośka се врти и шутира...
Неверојатна шанса!

28 минута.
Del Debbio успеа прв да стигне до топката. Del Debbio нафрлува. Аут. Varlot ја уфрли топката во игра. Badaczewski нафрлува.
Тоа беше блиску.

33 минута.
Pannarale без многу размислување ја додава топката. Badaczewski успеа прв да стигне до топката. Badaczewski брзо ја додава топката. Nośka успеа прв да стигне до топката. Nośka имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

42 минута.
Vəlisoy добро одигра со глава. Bródy се обидува да прифати тешка топка. Çekiç ја превзема контролата. Çekiç се врти и шутира... Топката ја погоди пречката.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Katex FC 75%, Massana FC 25%.
Katex FC - Massana FC 1:0

56 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Brodnicki влегува во игра.

57 минута.
Tymianek успеа прв да стигне до топката. Tymianek додава висока топка. Brodnicki ја превзема контролата. Brodnicki нафрлува. Çekiç успеа да скокне највисоко и да упати удар со глава. Iraizoz чудесно го смени правецот на топката.

61 минута.
Tymianek додава висока топка. Valehzadə добро одигра со глава. Axundov се обидува да прифати тешка топка. Karpiuk ја прифати топката. Karpiuk се врти и шутира...
Промашено за неколку сантиметри.

65 минута.
Pannarale брзо ја додава топката. Karpiuk ја превзема контролата. Karpiuk во од ја додава топката. Nośka ја превзема контролата. Nośka се врти и шутира... Pais чудесно го смени правецот на топката. Топката ја погоди стативата.

68 минута.
Гол аут. Ochmelka влегува во игра.

69 минута.
Еве го Del Debbio, има мали проблеми со прифаќање на топката. Del Debbio додава висока топка. После незгодното додавање, Badaczewski прави напор да ја исконтролира топката. Çekiç успеа прв да стигне до топката. Çekiç имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Katex FC - Massana FC 2:0

87 минута.
Badaczewski е повреден, ќе мора да биде заменет. Martín Carballo влегува во игра.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Katex FC 68%, Massana FC 32%.
Katex FC - Massana FC 2:0