Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2013-11-27 19:16
  • Лига натпревар: BH sokker liga
  • Стадион: BENJAMIN F.C Arena
  • Временски услови: moderate clouds
    warm
  • Гледачи: 5479
Mladost United Priluk
crtic Тактики druga
51% Посед 49%
61% Игра на половината 39%
17 Шутирања 20
1 Прекршоци 5
0 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 0
44.5 просечна оценка 37.5
good Шутирање excellent
adequate Додавање average
good Одбрана average


1 минута.
После незгодното додавање, Frantin прави напор да ја исконтролира топката. Ćukilo ја превзема контролата. Ćukilo нафрлува. Hotoleanu успеа прв да стигне до топката. Hotoleanu имаше фантастичен обид. Svet ја избоксува топката далеку од својот гол.

3 минута.
Hotoleanu ја освои топката од позади. Hotoleanu лобува високо во воздухот. Еве го Huber, има мали проблеми со прифаќање на топката. Hotoleanu успеа прв да стигне до топката. Hotoleanu имаше фантастичен обид. Svet ја избоксува топката далеку од својот гол.
Промашено за неколку сантиметри.

6 минута.
Preiss се обидува да додаде. Štefančić ја прифати топката. Štefančić лобува високо во воздухот. Perišić се нурна со глава по топката. Miquelena García се обидува да прифати тешка топка. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!

10 минута.
Perišić ја прифати топката. Perišić без многу размислување ја додава топката. Еве го Zeljković, има мали проблеми со прифаќање на топката. Qidi ја превзема контролата. Qidi се врти и шутира...
Тоа беше блиску.

12 минута.
Qidi успеа прв да стигне до топката. Qidi брзо ја додава топката. Dolan успеа прв да стигне до топката. Perišić вешто го пресече додавањето. Perišić се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Mladost United - Priluk 0:1

20 минута.
Kasmo лобува високо во воздухот. Štefančić добро одигра со глава. Perišić има проблеми со прифаќање на топката. Qidi ја превзема контролата. Qidi шутира. Paleksić успеа да одбрани со врвот на прстите.
Тоа беше блиску.

21 минута.
Štefančić го изведе корнерот. Krupniković добро одигра со глава. Frantin се обидува да додаде. Perišić ја превзема контролата. Perišić се врти и шутира...
Неверојатна шанса!

23 минута.
Hotoleanu ја превзема контролата. Preiss прави прекршок во шестнаесетникот. Пенал! Повредениот играч, Hotoleanu, брзо се исправа на нозе. Изгледа дека се е во ред со него! Alanoca сигурно се приближува до пеналтикот и шутира по краток залет.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
Mladost United - Priluk 1:1

27 минута.
Qidi ја освои топката од позади. Qidi додава висока топка. Miquelena García ја превзема контролата. Bičkalo вешто го пресече додавањето. Bičkalo имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Mladost United - Priluk 1:2

32 минута.
Krupniković некако успеа да ја прифати топката. Perišić ја превзема контролата. Bičkalo успеа прв да стигне до топката. Bičkalo имаше фантастичен обид. Paleksić очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Mladost United - Priluk 1:3

43 минута.
Bičkalo ја освои топката од позади. Perišić успеа прв да стигне до топката. Bičkalo успеа прв да стигне до топката. Bičkalo се врти и шутира... Paleksić очајно се обидува да ја задржи топката.
Тоа беше блиску.

44 минута.
Zeljković неверојатно додава. Топката се одби од градите на Dolan. Bičkalo ја превзема контролата. Bičkalo се врти и шутира... Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.

45 минута.
Krupniković успеа прв да стигне до топката. Perišić го сопна противникот. Тоа е прекршок! Krupniković е повреден. Тој се превиткува во болка! Krupniković брзо го изведе слободниот удар. Hotoleanu ја превзема контролата. Hotoleanu имаше фантастичен обид. Svet се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете. Ćukilo успеа прв да стигне до топката. Ćukilo се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Mladost United - Priluk 2:3

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Mladost United 62%, Priluk 38%.
Mladost United - Priluk 2:3

51 минута.
Krupniković успеа прв да стигне до топката. Krupniković се обидува да додаде. Hotoleanu ја превзема контролата. Hotoleanu имаше фантастичен обид. Svet безнадежно се фрла по топката.
Неверојатна шанса!

53 минута.
Hotoleanu ја превзема контролата. Štefančić вешто го пресече додавањето. Sejr вешто го пресече додавањето. Alanoca успеа прв да стигне до топката. Alanoca се врти и шутира...
Тоа беше блиску.

56 минута.
Гол аут. Paleksić ја изби топката далеку од голот. Alanoca добро одигра со глава. Hotoleanu ја превзема контролата. Hotoleanu се врти и шутира... Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
Mladost United - Priluk 3:3

65 минута.
Sejr ја прифати топката. Huber вешто го пресече додавањето. Huber додава висока топка. Bičkalo ја прифати топката. Bičkalo имаше фантастичен обид. Статива!

69 минута.
Miquelena García нафрлува. Топката е исфрлена надвор од теренот. Frantin, брзо го изведе аутот. Huber ја прифати топката. Huber лобува високо во воздухот.
Неверојатна шанса!

73 минута.
Perišić успеа прв да стигне до топката. Dolan вешто го пресече додавањето. Судијата ја прекина играта поради прекршокот од Bičkalo. Bičkalo е опоменат.

76 минута.
Perišić успеа прв да стигне до топката. Sejr вешто го пресече додавањето. Sejr нафрлува. Hotoleanu ја прифати топката. Hotoleanu имаше фантастичен обид. Статива! Ćukilo ја прифати топката. Ćukilo шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Mladost United - Priluk 4:3

82 минута.
Krupniković неверојатно додава. Sejr ја превзема контролата. Sejr брзо ја додава топката. Ćukilo ја прифати топката. Ćukilo лобува високо во воздухот. Svet чудесно го смени правецот на топката.

87 минута.
Preiss ја уфрла топката. Štefančić некако успеа да ја прифати топката. Štefančić неверојатно додава. Bičkalo ја прифати топката. Bičkalo шутира.
Неверојатна шанса!

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Mladost United 59%, Priluk 41%.
Mladost United - Priluk 4:3