Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2016-08-24 18:28
  • Лига натпревар: Lazio Fans Cup
  • Стадион: Theatre of Dreams
  • Временски услови: no clouds
    warm
  • Гледачи: 10728
Manchester United - 1878 Филипопол
Safe Тактики Sviktorov
56% Посед 44%
51% Игра на половината 49%
6 Шутирања 1
1 Прекршоци 1
1 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 0
28.9 просечна оценка 30.9
poor Шутирање good
average Додавање weak
poor Одбрана unsatisfactory


13 минута.
Orachev ја уфрла топката. Tenev ја превзема контролата. Orachev брутално го фаулира противникот. Orachev е опоменат.

36 минута.
Zvunka додава висока топка. Топката е исфрлена надвор од теренот. Ilchev ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Romenski ја прифати топката. Romenski шутира. Lolov се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Manchester United - 1878 54%, Филипопол 46%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
Manchester United - 1878 - Филипопол 0:0

46 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Tomov ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Iordanov успеа прв да стигне до топката. Paluchowski вешто го пресече додавањето. Paluchowski се врти и шутира... Топката ја погоди стативата.

56 минута.
Tenev ја прифати топката. Cvetankov вешто го пресече додавањето. Cvetankov нафрлува. Paluchowski успеа прв да стигне до топката. Paluchowski шутира.
Неверојатна шанса!

68 минута.
Romenski лобува високо во воздухот. Paluchowski ја превзема контролата. Iordanov го сопна противникот. Тоа е прекршок! Iordanov е опоменат.

80 минута.
Tomov добро одигра со глава. Bilbilev се обидува да ја сокрие топката. Bilbilev додава висока топка. Ilchev ја прифати топката. Ilchev се врти и шутира...
Неверојатна шанса!

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Manchester United - 1878 49%, Филипопол 51%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
Manchester United - 1878 - Филипопол 0:0