Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-02-17 18:25
  • Куп натпревар: Play-off
  • Стадион: FC Brest Arena
  • Временски услови: sparse clouds
    warm
  • Гледачи: 3100
FC Brest BATE_Barisov
Normal Тактики Normal
55% Посед 45%
46% Игра на половината 54%
8 Шутирања 7
0 Прекршоци 2
0 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 0
18.5 просечна оценка 15.4
poor Шутирање unsatisfactory
unsatisfactory Додавање unsatisfactory
poor Одбрана poor


7 минута.
Brytva во од ја додава топката. Chamerka ја прифати топката. Adamovich ја прифати топката. Chamerka вешто го пресече додавањето. Chamerka се врти и шутира...
Промашено за неколку сантиметри.

25 минута.
Adamovich ја изби топката далеку од голот. Lejan` добро одигра со глава. Brytva ја прифати топката. Bialkevicz ја превзема контролата. Bialkevicz шутира.
Неверојатна шанса!

35 минута.
Putsila се обидува да додаде. Hurba некако успеа да ја прифати топката. Splendzer ја прифати топката. Splendzer се врти и шутира... Ragoza очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
FC Brest - BATE_Barisov 0:1

42 минута.
Kul`chy ја превзема контролата. Karnacevich ја прифати топката. Kul`chy фаулираше. Karnacevich се превртува од болка, ќе мора да биде заменет. Karnacevich не може да продолжи да игра. Nazarszuk влегува во игра.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: FC Brest 41%, BATE_Barisov 59%.
FC Brest - BATE_Barisov 0:1

65 минута.
Rapaport ја уфрла топката. Brytva ја превзема контролата. Bialkevicz успеа прв да стигне до топката. Bialkevicz брзо ја додава топката. Huntar додава висока топка. Piatakou се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

75 минута.
Nazarszuk ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Lejan` успеа прв да стигне до топката. Lejan` додава висока топка. Jakubovicz ја превзема контролата. Jakubovicz додава висока топка.
Неверојатна шанса!

82 минута.
Kul`chy има проблеми со прифаќање на топката. Lejan` ја превзема контролата. Rapaport го сопна противникот. Тоа е прекршок! Rapaport е опоменат. Lejan` е изнесен надвор од теренот. Повредата изгледа многу сериозна. Lejan` не може да продолжи да игра. Miadzvedzjau влегува во игра.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: FC Brest 50%, BATE_Barisov 50%.
FC Brest - BATE_Barisov 0:1