Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-05-26 17:53
  • Лига натпревар: 2de Klasse.02
  • Стадион: real nuevos Arena
  • Временски услови: moderate clouds
    cool
  • Гледачи: 20068
real nuevos KABOEM
ik6 Тактики line1
48% Посед 52%
58% Игра на половината 42%
11 Шутирања 13
2 Прекршоци 1
2 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
3 Офсајди 0
61 просечна оценка 65.8
formidable Шутирање very good
very good Додавање excellent
outstanding Одбрана formidable


4 минута.
Lanni без многу размислување ја додава топката. Köylüoğlu успеа прв да стигне до топката. Taverne му ги разнесе нозете на противникот. Taverne е опоменат. Повредениот играч, Köylüoğlu, брзо се исправа на нозе. Изгледа дека се е во ред со него! Gerwazy се приближи до топката и веднаш упати удар...
Промашено за неколку сантиметри.

7 минута.
Bubeník во од ја додава топката. Lanni ја уфрла топката. Gerwazy има проблеми со прифаќање на топката. Gerwazy нафрлува. Köylüoğlu ја зафати топката со глава. Vlieberghe ја избоксува топката далеку од својот гол.

11 минута.
Taverne ја освои топката од позади. Taverne додава висока топка. Аут. Maresca, брзо го изведе аутот. Köylüoğlu додава висока топка.
Тоа беше блиску.

13 минута.
Bubeník има проблеми со прифаќање на топката. Deneuker ја прифати топката. Deneuker брзо ја додава топката. Duneau некако успеа да ја прифати топката. Duneau имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

16 минута.
Troonen успеа прв да стигне до топката. Troonen ја уфрла топката. Deneuker некако успеа да ја прифати топката. Deneuker се врти и шутира... Púas се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
real nuevos - KABOEM 1:0

19 минута.
Toyota лобува високо во воздухот. Deneuker успеа прв да стигне до топката. Sonzogno вешто го пресече додавањето. Sonzogno лобува високо во воздухот. Köylüoğlu добро одигра со глава. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!

21 минута.
Troonen ја прифати топката. Еве го Troonen, има мали проблеми со прифаќање на топката. Troonen во од ја додава топката. Duneau ја превзема контролата. Duneau се врти и шутира... Púas успеа да одбрани со врвот на прстите.

27 минута.
Dentinho ја превзема контролата. Dentinho ја уфрла топката. Dragoş ја прифати топката. Ros Badia вешто го пресече додавањето. Ros Badia имаше фантастичен обид. Топката ја погоди стативата. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

28 минута.
Köylüoğlu успеа прв да стигне до топката. Köylüoğlu без многу размислување ја додава топката. Maresca ја превзема контролата. Maresca додава висока топка. Ros Badia ја зафати топката со глава. Топката ја погоди пречката.

36 минута.
Lanni ја уфрла топката. Köylüoğlu ја превзема контролата. Borgonovo фаулираше. Borgonovo е опоменат.

38 минута.
Fagotti успеа прв да стигне до топката. Fagotti лобува високо во воздухот. Troonen неверојатно додава. Duneau ја прифати топката. Duneau шутира. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: real nuevos 54%, KABOEM 46%.
real nuevos - KABOEM 1:0

48 минута.
Dentinho успеа прв да стигне до топката. Dentinho во од ја додава топката. Gerwazy ја прифати топката. Gerwazy нафрлува. Köylüoğlu ја зафати топката со глава.
Тоа беше блиску.

63 минута.
Dentinho брзо ја додава топката. Lanni ја уфрла топката. Gerwazy успеа прв да стигне до топката. Gerwazy нафрлува. Köylüoğlu се нурна со глава по топката.
Неверојатна шанса!

64 минута.
Гол аут. Speltdoorn влегува во игра. Vlieberghe ја изби топката далеку од голот. Gerwazy добро одигра со глава. Ros Badia ја превзема контролата. Ros Badia шутира. Vlieberghe чудесно го смени правецот на топката.

66 минута.
Maresca брзо ја додава топката. Dentinho ја прифати топката. Dentinho брзо ја додава топката. Lanni ја прифати топката. Lanni имаше фантастичен обид.
Неверојатна шанса!

68 минута.
Kónya успеа прв да стигне до топката. Gerwazy ја освои топката од позади. Gerwazy неверојатно додава. Ros Badia ја превзема контролата. Ros Badia имаше фантастичен обид. Vlieberghe чудесно го смени правецот на топката.

76 минута.
Gerwazy успеа прв да стигне до топката. Gerwazy се обидува да додаде. Ros Badia успеа прв да стигне до топката. Ros Badia имаше фантастичен обид. Vlieberghe безнадежно се фрла по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
real nuevos - KABOEM 1:1

80 минута.
Doumen ја уфрла топката. Deneuker ја прифати топката. Deneuker ја уфрла топката. Speltdoorn ја превзема контролата. Speltdoorn имаше фантастичен обид. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.

86 минута.
Borgonovo брзо ја додава топката. Troonen ја превзема контролата. Troonen брзо ја додава топката. Speltdoorn ја прифати топката. Speltdoorn имаше фантастичен обид. Púas ја избоксува топката далеку од својот гол.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: real nuevos 62%, KABOEM 38%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
real nuevos - KABOEM 1:1