Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-05-19 18:01
  • Лига натпревар: Erste Liga.03
  • Стадион: LoopsAreBack Arena
  • Временски услови: sparse clouds
    warm
  • Гледачи: 19492
LoopsAreBack Tirol United
offener Тактики smv
52% Посед 48%
45% Игра на половината 55%
9 Шутирања 12
3 Прекршоци 1
1 Жолти картони 0
1 Црвени катони 0
1 Офсајди 2
61.8 просечна оценка 65.5
excellent Шутирање formidable
excellent Додавање excellent
formidable Одбрана very good


1 минута.
Botezatu ја прифати топката. Bjørn ја превзема контролата. Bjørn некако успеа да ја прифати топката. Bjørn имаше фантастичен обид. Hapka безнадежно се фрла по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
LoopsAreBack - Tirol United 0:1

3 минута.
Bercik ја прифати топката. Terlizzi успеа прв да стигне до топката. Terlizzi додава висока топка. Slavov се нурна со глава по топката. Еве го Dorido, има мали проблеми со прифаќање на топката. Salles се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

6 минута.
Treipl успеа прв да стигне до топката. Treipl брзо ја додава топката. Bercik се обидува да додаде. Slavov ја превзема контролата. Slavov шутира.
Промашено за неколку сантиметри.

8 минута.
Shulin ја уфрли топката во игра. Odrwąż успеа прв да стигне до топката. Botezatu ја освои топката од позади. Botezatu нафрлува. Bjørn се нурна со глава по топката. Hapka се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

10 минута.
Świst нафрлува. Odrwąż добро одигра со глава. Treipl успеа прв да стигне до топката. Treipl додава висока топка. Bercik успеа да скокне највисоко и да упати удар со глава. Salles чудесно го смени правецот на топката.

13 минута.
Treipl вешто го пресече додавањето. Treipl лобува високо во воздухот. Slavov ја превзема контролата. Slavov шутира. Salles се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
LoopsAreBack - Tirol United 1:1

15 минута.
Dézsi ја превзема контролата. Dézsi брзо ја додава топката. Еве го Poka, има мали проблеми со прифаќање на топката. Bjørn вешто го пресече додавањето. Bjørn шутира. Hapka успеа да одбрани со врвот на прстите.

19 минута.
Terlizzi вешто го пресече додавањето. Terlizzi неверојатно додава. Szolomayer ја прифати топката. Szolomayer нафрлува. Slavov се нурна со глава по топката. Salles чудесно го смени правецот на топката.

20 минута.
Shulin ја превзема контролата. Terlizzi вешто го пресече додавањето. Terlizzi во од ја додава топката. Treipl има проблеми со прифаќање на топката. Treipl нафрлува. Salles се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете. Топката ја погоди стативата.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
LoopsAreBack - Tirol United 2:1

37 минута.
Beştea ја превзема контролата. Beştea неверојатно додава. Świst ја уфрла топката. Bjørn ја прифати топката. Bjørn шутира. Hapka чудесно го смени правецот на топката.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: LoopsAreBack 33%, Tirol United 67%.
LoopsAreBack - Tirol United 2:1

47 минута.
Shulin ја превзема контролата. Shulin во од ја додава топката. Spasić успеа прв да стигне до топката. Spasić се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
LoopsAreBack - Tirol United 2:2

50 минута.
Botezatu ја прифати топката. Botezatu без многу размислување ја додава топката. Bjørn ја превзема контролата. Bjørn шутира. Hapka безнадежно се фрла по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
LoopsAreBack - Tirol United 2:3

60 минута.
Slavov ја освои топката од позади. Судијата ја прекина играта поради прекршокот од Inotlewski. Повредениот играч, Slavov, брзо се исправа на нозе. Изгледа дека се е во ред со него! Terlizzi ќе го изведе слободниот удар. Slavov се обидува да ја сокрие топката. Dorido ја освои топката од позади.
Неверојатна шанса!

60 минута.
Treipl добро одигра со глава. Shulin ја уфрла топката. Poka има проблеми со прифаќање на топката. Bjørn успеа прв да стигне до топката. Bjørn се врти и шутира... Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

61 минута.
Botezatu лобува високо во воздухот. Bjørn успеа прв да стигне до топката. Ќе биде изведен уште еден корнер. Botezatu го изведе корнерот. Bjørn ја зафати топката со глава. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!

66 минута.
Odrwąż ја превзема контролата. Odrwąż лобува високо во воздухот. Slavov ја прифати топката. Slavov имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
LoopsAreBack - Tirol United 3:3

67 минута.
Marchlewicz некако успеа да ја прифати топката. Marchlewicz додава висока топка. Poka ја прифати топката. Bjørn вешто го пресече додавањето. Bjørn шутира. Топката ја погоди стативата.

69 минута.
Świst брзо ја додава топката. Spasić успеа прв да стигне до топката. Spasić брзо ја додава топката. Bjørn успеа прв да стигне до топката. Bjørn имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
LoopsAreBack - Tirol United 3:4

73 минута.
Szolomayer успеа прв да стигне до топката. Szolomayer додава висока топка. Slavov ја превзема контролата. Slavov се врти и шутира... Salles очајно се обидува да ја задржи топката. Топката ја погоди стативата.
Промашено за неколку сантиметри.

74 минута.
Treipl неверојатно додава. Odrwąż ја превзема контролата. Odrwąż лобува високо во воздухот. Spasić добро одигра со глава. Bjørn ја превзема контролата. Статива!
Неверојатна шанса!

75 минута.
Poka е повреден, ќе мора да биде заменет. Mielniczek влегува во игра.

82 минута.
Świst се обидува да додаде. Bjørn ја прифати топката. Dézsi му ги разнесе нозете на противникот. Dézsi е казнет со црвен картон поради бесмислен прекршок. Bjørn е повреден во сударот, можеби ќе треба да биде заменет.

85 минута.
Świst неверојатно додава. Bjørn ја превзема контролата. Mielniczek фаулираше. Mielniczek е опоменат.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: LoopsAreBack 57%, Tirol United 43%.
LoopsAreBack - Tirol United 3:4