Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-05-19 15:56
  • Лига натпревар: A΄ Division
  • Стадион: patsiaourka Arena
  • Временски услови: moderate clouds
    cool
  • Гледачи: 37999
patsiaourka A.C. OMONOIA F.C.
5321 Тактики 3412
50% Посед 50%
41% Игра на половината 59%
15 Шутирања 6
1 Прекршоци 3
0 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 2
54.9 просечна оценка 61.2
formidable Шутирање very good
very good Додавање solid
excellent Одбрана excellent


1 минута.
Tamm успеа прв да стигне до топката. Tamm без многу размислување ја додава топката. Contreras успеа прв да стигне до топката. Contreras нафрлува. Becaj ја зафати топката со глава. Miąskiewicz се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

3 минута.
Krajč нафрлува. Sauerteig добро одигра со глава. Trosiński успеа прв да стигне до топката. Trosiński имаше фантастичен обид. Garalà очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 1:0

6 минута.
Mauritz лобува високо во воздухот. Stouppas добро одигра со глава. Desrousseaux има проблеми со прифаќање на топката. Becaj ја прифати топката. Becaj лобува високо во воздухот. Miąskiewicz се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

8 минута.
Malanovas ја освои топката од позади. Malanovas ја уфрла топката. Trosiński ја прифати топката. Trosiński шутира. Garalà очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 2:0

9 минута.
Mauritz брзо ја додава топката. Trosiński ја прифати топката. Trosiński се обидува да додаде. Sauerteig ја прифати топката. Sauerteig шутира. Garalà ја избоксува топката далеку од својот гол.

11 минута.
Stouppas вешто го пресече додавањето. Аут. Contreras ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Akçal успеа прв да стигне до топката. Akçal лобува високо во воздухот. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.

24 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Gois ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Antonello се обидува да додаде. Gois ја прифати топката. Gois нафрлува. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!

27 минута.
Trosiński ја прифати топката. Malanovas ја освои топката од позади. Malanovas нафрлува. Šarović успеа прв да стигне до топката. Šarović имаше фантастичен обид. Miąskiewicz се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

33 минута.
Tamm вешто го пресече додавањето. Tamm има проблеми со прифаќање на топката. Tamm во од ја додава топката. Santaroni успеа прв да стигне до топката. Santaroni имаше фантастичен обид. Miąskiewicz чудесно го смени правецот на топката.

34 минута.
Sauerteig додава висока топка. Еве го De Franceschi, има мали проблеми со прифаќање на топката. Trosiński успеа прв да стигне до топката. Trosiński имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 3:0

39 минута.
Krajč ја прифати топката. Krajč додава висока топка. Trosiński успеа прв да стигне до топката. Trosiński се врти и шутира... Garalà безнадежно се фрла по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 4:0

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: patsiaourka 44%, A.C. OMONOIA F.C. 56%.
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 4:0

46 минута.
Gois е повреден, ќе мора да биде заменет. Güçlü влегува во игра.

46 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Contreras ја уфрли топката во игра. Akçal ја превзема контролата. Akçal додава висока топка. Becaj се нурна со глава по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 4:1

50 минута.
Krajč неверојатно додава. Trosiński ја превзема контролата. Akçal ја прифати топката. Trosiński ја освои топката од позади. Trosiński имаше фантастичен обид. Garalà ја избоксува топката далеку од својот гол. Tamm ја прифати топката. Помошниот судија покажува дека треба да се изведе корнер. Krajč ќе го изведе корнерот. Топката ја упати во шестнаесетникот. Trosiński успеа да скокне највисоко и да упати удар со глава.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 5:1

61 минута.
Dančišin додава висока топка. Tamm ја прифати топката. Tamm ја уфрла топката. Becaj ја превзема контролата. Becaj шутира.
Неверојатна шанса!

63 минута.
Contreras, брзо го изведе аутот. Akçal неверојатно додава. Mauritz успеа прв да стигне до топката. Mauritz брзо ја додава топката. Becaj успеа прв да стигне до топката. Miąskiewicz се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

67 минута.
Cavalcante ја превзема контролата. Trosiński вешто го пресече додавањето. Akçal успеа прв да стигне до топката. Trosiński вешто го пресече додавањето. Trosiński шутира. Статива!

70 минута.
Rolim вешто го пресече додавањето. Rolim додава висока топка. Trosiński успеа прв да стигне до топката. Trosiński се врти и шутира... Garalà очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 6:1

80 минута.
Stouppas ја прифати топката. Stouppas нафрлува. Šarović ја превзема контролата. Šarović имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 6:2

87 минута.
Mauritz лобува високо во воздухот. Stouppas успеа прв да стигне до топката. Судијата ја прекина играта поради прекршокот од Šarović. Šarović е опоменат.

88 минута.
Повредениот играч, Stouppas, брзо се исправа на нозе. Изгледа дека се е во ред со него! Stouppas изгледа дека ќе ја уфрли топката во шестнаесетникот, тој зема кус залет. Tamm се обиде да ја смири топката со гради. Sauerteig ја прифати топката. Trosiński ја превзема контролата. Trosiński шутира. Garalà успеа да одбрани со врвот на прстите.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: patsiaourka 39%, A.C. OMONOIA F.C. 61%.
patsiaourka - A.C. OMONOIA F.C. 6:2