Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2019-05-21 19:25
 • Лига натпревар: Ligue 2 Espoir
 • Стадион: les vinces Arena
 • Временски услови: heavy clouds
  shower
 • Гледачи: 202
les vinces Pied-carré FC
Cas dé Тактики a
47% Посед 53%
32% Игра на половината 68%
16 Шутирања 7
3 Прекршоци 1
1 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 6
31.1 просечна оценка 26.1
adequate Шутирање weak
average Додавање poor
poor Одбрана weak


12 минута.
Prat успеа прв да стигне до топката. Prat во од ја додава топката. Lefeuvre ја прифати топката. Boyer ја прифати топката. Boyer се врти и шутира... Топката ја погоди стативата.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
les vinces - Pied-carré FC 1:0

24 минута.
Ortéga брзо ја додава топката. Da Costa ја превзема контролата. Da Costa без многу размислување ја додава топката. Boyer успеа прв да стигне до топката. Boyer шутира.
Тоа беше блиску.

31 минута.
Saillard ја прифати топката. Prat вешто го пресече додавањето. Prat неверојатно додава. Carrière ја прифати топката. Carrière се врти и шутира... Lebreton се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

33 минута.
Charlet добро одигра со глава. Еве го Bruat, има мали проблеми со прифаќање на топката. Bruat нафрлува. Boyer ја прифати топката. Boyer имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

38 минута.
Carrière во од ја додава топката. Ortéga успеа прв да стигне до топката. Судијата ја прекина играта поради прекршокот од Doublet. Doublet е опоменат. Bruat е повреден, ќе мора да биде заменет. Mohamed влегува во игра.

43 минута.
Villard ја уфрла топката. Saillard ја прифати топката. Saillard лобува високо во воздухот. Carrière ја превзема контролата. Carrière шутира. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: les vinces 36%, Pied-carré FC 64%.
les vinces - Pied-carré FC 1:0

49 минута.
Boyer нафрлува. Monnier има проблеми со прифаќање на топката. Després успеа прв да стигне до топката. Charlet ја прифати топката. Charlet имаше фантастичен обид. Топката ја погоди пречката.
Неверојатна шанса!

51 минута.
Saillard ја прифати топката. Saillard брзо ја додава топката. Mohamed ја уфрла топката. Després успеа прв да стигне до топката. Després се врти и шутира...
Промашено за неколку сантиметри.

52 минута.
Després ја уфрла топката. Charlet ја прифати топката. Delhaye фаулираше. Delhaye е опоменат.

55 минута.
Ortéga успеа прв да стигне до топката. Топката е исфрлена надвор од теренот. Ortéga ја уфрли топката во игра. Wendling ја прифати топката. Wendling шутира.
Неверојатна шанса!

56 минута.
Топката се одби од градите на Mohamed. Mohamed без многу размислување ја додава топката. Charlet се обидува да додаде. Després ја прифати топката. Després имаше фантастичен обид. Bérard чудесно го смени правецот на топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
les vinces - Pied-carré FC 2:0

60 минута.
Аут. Joyeux влегува во игра.

66 минута.
Da Costa вешто го пресече додавањето. Da Costa нафрлува. Carrière успеа прв да стигне до топката. Carrière шутира. Lebreton се фрла по топката, но ја промашува. Топката ја погоди пречката.

80 минута.
Delhaye добро одигра со глава. Le Gall успеа прв да стигне до топката. Carrière ја освои топката од позади. Carrière некако успеа да ја прифати топката. Carrière шутира.
Тоа беше блиску.

87 минута.
Médina се обидува да додаде. Delhaye ја превзема контролата. Delhaye без многу размислување ја додава топката. Carrière ја превзема контролата. Carrière шутира. Lebreton се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: les vinces 28%, Pied-carré FC 72%.
les vinces - Pied-carré FC 2:0
 • 1. .
 • 2. .
 • (60' . )
 • 3. N. Boury
 • 4. E. Dubly
 • 5. .
 • 6. .
 • 7. .
 • (39' G. Mohamed)
 • 8. K. Charlet
 • 9. .
 • 10. Y. Boyer
 • 11. J. Després
 • 12. .

 • 1. L. Bérard
 • 2. S. Médina
 • 3. L. Lefeuvre
 • 4. S. Monnier
 • 5. .
 • 6. D. Ortéga
 • 7. X. Saillard
 • 8. I. Da Costa
 • 9. S. Delhaye
 • 10. .
 • 11. .
 • 12. G. Sinibaldi
 • 13. A. Delmas
 • 15. A. Gachet
 • 16. G. Brasseur