Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2019-05-21 19:25
 • Лига натпревар: Ligue 2 Espoir
 • Стадион: Chbens Squirrels Arena
 • Временски услови: sparse clouds
  warm
 • Гледачи: 815
Chbens Squirrels FC Galette-Saucisse
LogMold Тактики 4-4-2-Los
54% Посед 46%
41% Игра на половината 59%
12 Шутирања 8
0 Прекршоци 0
0 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
1 Офсајди 4
23.8 просечна оценка 25.6
good Шутирање average
poor Додавање weak
weak Одбрана poor


14 минута.
Segalen додава висока топка. Аут. Billaud, брзо го изведе аутот. Lepinay ја превзема контролата. Lepinay шутира. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег! Fauvel успеа прв да стигне до топката. Ruminski вешто го пресече додавањето. Ruminski имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Chbens Squirrels - FC Galette-Saucisse 1:0

18 минута.
Le Bail ја превзема контролата. Le Bail неверојатно додава. Marchand ја прифати топката. Marchand се врти и шутира... Carvalho се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
Chbens Squirrels - FC Galette-Saucisse 1:1

22 минута.
Michelet ја уфрли топката во игра. Adamczyk успеа прв да стигне до топката. Fauvel ја освои топката од позади. Adamczyk успеа прв да стигне до топката. Adamczyk имаше фантастичен обид. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

43 минута.
Bourbon неверојатно додава. После незгодното додавање, Adamczyk прави напор да ја исконтролира топката. Ruminski успеа прв да стигне до топката. Ruminski имаше фантастичен обид. Roussel безнадежно се фрла по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Chbens Squirrels - FC Galette-Saucisse 2:1

45 минута.
Bouillon лобува високо во воздухот. Топката е исфрлена надвор од теренот. Adamczyk ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Billaud ја превзема контролата. Billaud додава висока топка.
Тоа беше блиску.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Chbens Squirrels 41%, FC Galette-Saucisse 59%.
Chbens Squirrels - FC Galette-Saucisse 2:1

53 минута.
Heitz успеа прв да стигне до топката. Heitz се обидува да додаде. Marchand ја прифати топката. Marchand имаше фантастичен обид. Carvalho се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
Chbens Squirrels - FC Galette-Saucisse 2:2

57 минута.
Bellot ја прифати топката. Le Bail ја освои топката од позади. Le Bail додава висока топка. Lepinay ја прифати топката. Lepinay се врти и шутира... Roussel чудесно го смени правецот на топката. Lepinay ја зафати топката со глава. Roussel се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

69 минута.
Bourbon успеа прв да стигне до топката. Bourbon нафрлува. Еве го Heitz, има мали проблеми со прифаќање на топката. Costes ја превзема контролата. Costes шутира. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег! Marchand ја прифати топката. Marchand се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Chbens Squirrels - FC Galette-Saucisse 2:3

71 минута.
Foulon успеа прв да стигне до топката. Heitz ја освои топката од позади. Heitz неверојатно додава. Costes ја прифати топката. Costes имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Chbens Squirrels - FC Galette-Saucisse 2:4

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Chbens Squirrels 41%, FC Galette-Saucisse 59%.
Chbens Squirrels - FC Galette-Saucisse 2:4
 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. .
 • 5. .
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. .
 • 10. M. Lepinay
 • 11. .
 • 14. .
 • 15. .
 • 16. .

 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. W. Bosquier
 • 5. B. Marie
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. .
 • 10. .
 • 11. .
 • 14. .