Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
For Example Katex FC
Tactic 4 Тактики scream
49% Посед 51%
56% Игра на половината 44%
2 Шутирања 11
2 Прекршоци 1
1 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
5 Офсајди 0
27.6 просечна оценка 25.8
solid Шутирање adequate
poor Додавање poor
weak Одбрана poor


23 минута.
Yusifzadə се обидува да додаде. Şükürsoy успеа прв да стигне до топката. Şükürsoy брзо ја додава топката. Mahmudov ја прифати топката. Mahmudov шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
For Example - Katex FC 0:1

27 минута.
Еве го Adıgözəlov, има мали проблеми со прифаќање на топката. Adıgözəlov нафрлува. Pərvizzadə успеа прв да стигне до топката. Pərvizzadə шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
For Example - Katex FC 1:1

34 минута.
Şükürsoy успеа прв да стигне до топката. Nadirov ја освои топката од позади. Nadirov се обидува да додаде. Yusifzadə ја прифати топката. Yusifzadə додава висока топка.
Тоа беше блиску.

43 минута.
Xudatov ја уфрли топката во игра. Şükürsoy ја прифати топката. Manafov прави прекршок во шестнаесетникот. Пенал! Şükürsoy е повреден при сударот. Mahmudov ја мести топката на пеналтикот. Тој се обидува да не гледа во очите на голманот и шутира. Seyidbəyli ја избоксува топката далеку од својот гол.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
For Example - Katex FC 1:2

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: For Example 47%, Katex FC 53%.
For Example - Katex FC 1:2

51 минута.
Bəşirov лобува високо во воздухот. После незгодното додавање, Məmmədquluzadə прави напор да ја исконтролира топката. Xudatov успеа прв да стигне до топката. Şükürsoy ја превзема контролата. Şükürsoy имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

55 минута.
Xudatov неверојатно додава. Mahmudov ја прифати топката. Manafov ја превзема контролата. Mahmudov вешто го пресече додавањето. Mahmudov имаше фантастичен обид.
Тоа беше блиску.

86 минута.
Ocaqov без многу размислување ја додава топката. Şükürsoy успеа прв да стигне до топката. Quluzadə го сопна противникот. Тоа е прекршок! Quluzadə е опоменат.

90 минута.
Əhmədsoy нафрлува. Топката е исфрлена надвор од теренот. Ocaqov ја уфрли топката во игра. Yusifzadə ја превзема контролата. Yusifzadə додава висока топка. Seyidbəyli се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете. Mahmudov ја зафати топката со глава. Məmmədquluzadə има проблеми со прифаќање на топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
For Example - Katex FC 1:3

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: For Example 65%, Katex FC 35%.
For Example - Katex FC 1:3
 • 1. Ü. Seyidbəyli
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. .
 • 5. .
 • 6. C. Nadirov
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. Ə. Quluzadə
 • 10. .
 • 11. E. Bəşirli
 • 12. .

 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. .
 • 5. .
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. P. Yusifzadə
 • 9. .
 • 10. .
 • 11. .
 • 12. .
 • 13. .
 • 14. .
 • 15. .
 • 16. .