Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2019-09-17 19:27
 • Лига натпревар: Junior Nationalliga A
 • Стадион: FC Ruppen Arena
 • Временски услови: moderate clouds
  cool
 • Гледачи: 766
FC Ruppen DoGlorios
Roxy Тактики ant 433 def
50% Посед 50%
55% Игра на половината 45%
5 Шутирања 9
1 Прекршоци 1
1 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
5 Офсајди 3
29.9 просечна оценка 26.7
good Шутирање adequate
poor Додавање poor
weak Одбрана adequate


19 минута.
Schmutz ја превзема контролата. Schmutz во од ја додава топката. Gmür ја прифати топката. Kägi ја освои топката од позади. Kägi шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
FC Ruppen - DoGlorios 0:1

20 минута.
Schmutz ја превзема контролата. Schmutz ја уфрла топката. Еве го Hawkmoon, има мали проблеми со прифаќање на топката. Kägi успеа прв да стигне до топката. Kägi имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
FC Ruppen - DoGlorios 0:2

32 минута.
Schmutz неверојатно додава. Pedretti ја превзема контролата. Pedretti се обидува да додаде. Hawkmoon ја прифати топката. Hawkmoon шутира. Minnig се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

37 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Bechstein ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Gmür успеа прв да стигне до топката. Hodel ја превзема контролата. Hodel нафрлува.
Промашено за неколку сантиметри.

43 минута.
Negligé нафрлува. Топката е исфрлена надвор од теренот. Schmutz ја уфрли топката во игра. Kägi успеа прв да стигне до топката. Kägi додава висока топка. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег! Chapuisat успеа прв да стигне до топката. Chapuisat имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
FC Ruppen - DoGlorios 0:3

44 минута.
После незгодното додавање, Schifferli прави напор да ја исконтролира топката. Chapuisat ја прифати топката. Schifferli брутално го фаулира противникот. Schifferli е опоменат. Повредениот играч, Chapuisat, брзо се исправа на нозе. Изгледа дека се е во ред со него! Schmutz се приближи до топката и веднаш упати удар...
Неверојатна шанса!

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: FC Ruppen 64%, DoGlorios 36%.
FC Ruppen - DoGlorios 0:3

53 минута.
Hawkmoon вешто го пресече додавањето. Oligati ја превзема контролата. Hawkmoon ја освои топката од позади. Hawkmoon се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
FC Ruppen - DoGlorios 1:3

63 минута.
Perrod се обиде да ја смири топката со гради. Perrod додава висока топка. Еве го Kägi, има мали проблеми со прифаќање на топката. Chassot ја превзема контролата. Chassot имаше фантастичен обид.
Тоа беше блиску.

76 минута.
Schmutz ја превзема контролата. Schmutz во од ја додава топката. Roy ја прифати топката. Roy шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
FC Ruppen - DoGlorios 2:3

82 минута.
Davatz вешто го пресече додавањето. Топката е исфрлена надвор од теренот. Bechstein, брзо го изведе аутот. Roy ја прифати топката. Roy имаше фантастичен обид.
Неверојатна шанса!

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: FC Ruppen 46%, DoGlorios 54%.
FC Ruppen - DoGlorios 2:3
 • 1. A. Parra
 • 2. F. Erb
 • 3. .
 • 4. .
 • 5. .
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. Y. Bechstein
 • 10. L. Hawkmoon
 • 11. V. Roy
 • 12. F. Hirsiger
 • 13. .
 • 14. .
 • 15. .
 • 16. .

 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. .
 • 5. .
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. .
 • 10. .
 • 11. .
 • 13. .
 • 15. .