Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2019-09-17 19:27
 • Лига натпревар: Junior Nationalliga A
 • Стадион: no Time to loose
 • Временски услови: moderate clouds
  warm
 • Гледачи: 721
phänomenales fallibles Spiel SpVgg Bertiswil
Utu-Fly Тактики junior
46% Посед 54%
53% Игра на половината 47%
12 Шутирања 11
3 Прекршоци 3
1 Жолти картони 2
0 Црвени катони 0
2 Офсајди 0
22.1 просечна оценка 27.6
average Шутирање adequate
poor Додавање weak
unsatisfactory Одбрана weak


3 минута.
Vailati нафрлува. Dilaver добро одигра со глава. Bucher има проблеми со прифаќање на топката. Rimmer ја превзема контролата. Rimmer имаше фантастичен обид.
Тоа беше блиску.

19 минута.
Nordmann ја прифати топката. Kaufmann ја прифати топката. Nordmann фаулираше. Nordmann е опоменат.

21 минута.
Brügger ја превзема контролата. Dilaver успеа прв да стигне до топката. Dominik успеа прв да стигне до топката. Dilaver вешто го пресече додавањето. Dilaver се врти и шутира...
Промашено за неколку сантиметри.

32 минута.
Devaud ја превзема контролата. Simonet го сопна противникот. Тоа е прекршок! Devaud е повреден при сударот. Devaud ќе го изведе слободниот удар. Само кратко додавање. Rimmer успеа прв да стигне до топката. Rimmer шутира.
Промашено за неколку сантиметри.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: phänomenales fallibles Spiel 62%, SpVgg Bertiswil 38%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
phänomenales fallibles Spiel - SpVgg Bertiswil 0:0

61 минута.
Devaud добро одигра со глава. Moos ја прифати топката. Bucher фаулираше. Bucher е опоменат.

63 минута.
Bucher ја прифати топката. Simonet вешто го пресече додавањето. Simonet нафрлува. Würgler ја прифати топката. Würgler без многу размислување ја додава топката.
Тоа беше блиску.

67 минута.
Moos додава висока топка. После незгодното додавање, Simonet прави напор да ја исконтролира топката. Dominik ја уфрла топката. Fondue некако успеа да ја прифати топката. Fondue лобува високо во воздухот.
Тоа беше блиску.

69 минута.
Zanetti додава висока топка. Аут. Brügger ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Dilaver ја превзема контролата. Dilaver шутира. Топката ја погоди пречката.

71 минута.
Rimmer ја освои топката од позади. Bucher успеа прв да стигне до топката. Moos фаулираше. Moos е опоменат.

82 минута.
Kobel лобува високо во воздухот. Топката е исфрлена надвор од теренот. Würgler, брзо го изведе аутот. Nordmann ја прифати топката. Nordmann имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: phänomenales fallibles Spiel 44%, SpVgg Bertiswil 56%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
phänomenales fallibles Spiel - SpVgg Bertiswil 0:0
 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. L. Stiefel
 • 5. .
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. .
 • 10. .
 • 11. .
 • 13. .
 • 14. .
 • 15. .
 • 16. .

 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. .
 • 5. K. Moos
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. .
 • 10. G. Vasalli
 • 11. D. Nordmann
 • 12. P. Yang
 • 13. .
 • 14. .
 • 16. .