Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2019-09-17 19:25
 • Лига натпревар: National Espoir
 • Стадион: fc marine Arena
 • Временски услови: heavy clouds
  shower
 • Гледачи: 199
fc marine meudon forest
b Тактики 442
49% Посед 51%
47% Игра на половината 53%
7 Шутирања 5
4 Прекршоци 2
1 Жолти картони 0
1 Црвени катони 0
0 Офсајди 0
22.3 просечна оценка 22.3
adequate Шутирање adequate
weak Додавање weak
unsatisfactory Одбрана unsatisfactory


4 минута.
Martel ја изби топката далеку од голот. Ben Bouali ја превзема контролата. Morin брутално го фаулира противникот. Morin е опоменат.

12 минута.
Аут. Mazet, брзо го изведе аутот. Micoud некако успеа да ја прифати топката. Raymond вешто го пресече додавањето. Raymond се врти и шутира... Топката ја погоди пречката. Kaelbel ја превзема контролата. Kaelbel шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
fc marine - meudon forest 1:0

23 минута.
Lhermine ја прифати топката. Lhermine без многу размислување ја додава топката. Olivier некако успеа да ја прифати топката. Sissoko ја прифати топката. Sissoko имаше фантастичен обид. Статива!
Тоа беше блиску.

32 минута.
Kaelbel ја прифати топката. Laine ја освои топката од позади. Laine додава висока топка. Sissoko ја превзема контролата. Sissoko се врти и шутира...
Промашено за неколку сантиметри.

43 минута.
Ќе биде изведен уште еден корнер. Escudé го изведе корнерот. Lemoine добро одигра со глава. Raymond ја прифати топката. Raymond се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
fc marine - meudon forest 2:0

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: fc marine 46%, meudon forest 54%.
fc marine - meudon forest 2:0

59 минута.
Laine има проблеми со прифаќање на топката. Vicente ја прифати топката. Née брутално го фаулира противникот. Директен црвен картон, Née е испратен надвор поради ужасно соборување на противникот! Née го напушта теренот со спуштена глава.

75 минута.
Rampillon лобува високо во воздухот. Аут. Lemoine ја уфрли топката во игра. Raymond ја превзема контролата. Raymond имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: fc marine 48%, meudon forest 52%.
fc marine - meudon forest 2:0
 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. .
 • 5. .
 • 6. H. Lemoine
 • 7. .
 • 8. K. Née
 • 9. .
 • 10. .
 • 11. W. Kaelbel
 • 12. .
 • 13. .
 • 14. .
 • 15. .
 • 16. .

 • 1. F. Paulin
 • 2. .
 • 3. S. Busson
 • 4. .
 • 5. .
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. .
 • 10. M. Mahé
 • 11. .
 • 13. .