Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2020-02-25 18:32
 • Лига натпревар: Junior Ligat Ha`al
 • Стадион: Yellows Arena
 • Временски услови: moderate clouds
  warm
 • Гледачи: 1226
Yellows www.zion11.com
GYDCC-3^ Тактики DMF up
44% Посед 56%
67% Игра на половината 33%
4 Шутирања 17
4 Прекршоци 7
0 Жолти картони 3
0 Црвени катони 1
2 Офсајди 1
27.6 просечна оценка 30.4
solid Шутирање adequate
weak Додавање average
poor Одбрана weak


9 минута.
Vasihon вешто го пресече додавањето. Meir ја прифати топката. Судијата ја прекина играта поради прекршокот од Biton. Biton е опоменат.

12 минута.
Biton во од ја додава топката. Karagula успеа прв да стигне до топката. Karagula во од ја додава топката. Arad ја превзема контролата. Arad се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Yellows - www.zion11.com 0:1

16 минута.
Еве го Vasihon, има мали проблеми со прифаќање на топката. Biton успеа прв да стигне до топката. Biton брзо ја додава топката. Ratzabi ја превзема контролата. Ratzabi шутира. Vasihon успеа да одбрани со врвот на прстите. Nachum има проблеми со прифаќање на топката. Топката ја погоди стативата. Arad ја прифати топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Yellows - www.zion11.com 0:2

24 минута.
Shivhon ја прифати топката. Biton ја освои топката од позади. Ramon го сопна противникот. Тоа е прекршок! Biton е повреден во сударот, можеби ќе треба да биде заменет.

29 минута.
Rozen нафрлува. Tom ја превзема контролата. Luski прави прекршок во шестнаесетникот. Пенал! Повредениот играч, Tom, брзо се исправа на нозе. Изгледа дека се е во ред со него! Tom ја мести топката на пеналтикот. Тој се обидува да не гледа во очите на голманот и шутира. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!

35 минута.
Vasihon некако успеа да ја прифати топката. Faso ја освои топката од позади. Faso нафрлува. Shivhon успеа прв да стигне до топката. Shivhon шутира. Rehuven успеа да одбрани со врвот на прстите. Tom ја прифати топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Yellows - www.zion11.com 1:2

37 минута.
Vasihon нафрлува. Meir успеа прв да стигне до топката. Судијата ја прекина играта поради прекршокот од Arad. Arad е опоменат.

38 минута.
Salameh нафрлува. Топката е исфрлена надвор од теренот. Vasihon, брзо го изведе аутот. Karagula успеа прв да стигне до топката. Karagula имаше фантастичен обид. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

39 минута.
Artzi нафрлува. Vasihon некако успеа да ја прифати топката. Vasihon без многу размислување ја додава топката. Еве го Arad, има мали проблеми со прифаќање на топката. Arad шутира. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!

41 минута.
Ramon вешто го пресече додавањето. Ramon во од ја додава топката. Shivhon некако успеа да ја прифати топката. Shivhon имаше фантастичен обид. Rehuven се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
Yellows - www.zion11.com 2:2

42 минута.
Meir ја прифати топката. Meir додава висока топка. Vasihon некако успеа да ја прифати топката. Arad ја прифати топката. Arad имаше фантастичен обид. Vasihon успеа да одбрани со врвот на прстите.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Yellows 68%, www.zion11.com 32%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
Yellows - www.zion11.com 2:2

46 минута.
Sabag влегува во игра.

58 минута.
Vasihon ја превзема контролата. Rozen ја превзема контролата. Biton го сопна противникот. Тоа е прекршок! Biton доби и втор жолт картон, автоматски црвен па мора да го напушти теренот.

60 минута.
Arad одигра со топката, но судијата ја запре играта - офсајд. Ben David влегува во игра.

68 минута.
Sabag ја превзема контролата. Sabag без многу размислување ја додава топката. Nachum се обидува да прифати тешка топка. Arad ја прифати топката. Arad шутира.
Неверојатна шанса!

72 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Vered влегува во игра. Gazal влегува во игра.

73 минута.
Salameh ја уфрла топката. Ramon се обиде да ја смири топката со гради. Ben David ја превзема контролата. Sabag ја превзема контролата. Sabag имаше фантастичен обид.
Неверојатна шанса!

80 минута.
Аут. Ivgi влегува во игра.

89 минута.
Gazal е повреден, ќе мора да биде заменет. Zeev влегува во игра.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Yellows 66%, www.zion11.com 34%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
Yellows - www.zion11.com 2:2
 • 1. H. Vasihon
 • 2. .
 • 3. D. Salameh
 • 4. U. Nachum
 • 5. .
 • 6. O. Nimni
 • (72' B. Gazal)
 • (89' P. Zeev)
 • 7. S. Ramon
 • 8. B. Rozen
 • 9. L. Faso
 • 10. Y. Tom
 • (72' E. Vered)
 • 11. .

 • 1. R. Rehuven
 • 2. R. Luski
 • 3. O. Twito
 • 4. Y. Alfassi
 • 5. G. Volnerman
 • 6. U. Biton
 • 7. .
 • 8. N. Karagula
 • (46' E. Sabag)
 • 9. .
 • 10. N. Ratzabi
 • (60' E. Ben David)
 • 11. Y. Arad
 • (80' G. Ivgi)
 • 12. O. Filosof