Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2020-03-31 19:31
 • Лига натпревар: Młoda Liga VI
 • Стадион: La Masia Poland Arena
 • Временски услови: moderate clouds
  cool
 • Гледачи: 306
La Masia Poland Shanghai Dongya
Wlasna Тактики Jardim
52% Посед 48%
54% Игра на половината 46%
5 Шутирања 11
3 Прекршоци 7
0 Жолти картони 3
1 Црвени катони 1
4 Офсајди 0
25 просечна оценка 19.8
solid Шутирање weak
average Додавање poor
poor Одбрана hopeless


3 минута.
Giza некако успеа да ја прифати топката. Adamus ја прифати топката. Giza фаулираше. Giza е опоменат.

22 минута.
Adamus ја уфрли топката во игра. Skrobot успеа прв да стигне до топката. Szyszka му ги разнесе нозете на противникот. Директен црвен картон, Szyszka е испратен надвор поради ужасно соборување на противникот! Szyszka го напушта теренот со спуштена глава.

22 минута.
Skrobot е повреден. Тој се превиткува во болка! Adamus изгледа дека ќе ја уфрли топката во шестнаесетникот, тој зема кус залет. Karpowicz има проблеми со прифаќање на топката. Sonet ја прифати топката. Sonet имаше фантастичен обид. Kujawa безнадежно се фрла по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
La Masia Poland - Shanghai Dongya 1:0

27 минута.
Miszewski добро одигра со глава. Bogieł ја превзема контролата. Bartosiewicz намерно го сопна противникот. Директен црвен картон, Bartosiewicz е испратен надвор поради ужасно соборување на противникот! Bartosiewicz го напушта теренот со спуштена глава.

29 минута.
Ziółkowski добро одигра со глава. Tylka ја превзема контролата. Retlewski фаулираше. Повредениот играч, Tylka, брзо се исправа на нозе. Изгледа дека се е во ред со него! Darnowski изгледа дека ќе ја уфрли топката во шестнаесетникот, тој зема кус залет. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

33 минута.
Bielczuk нафрлува. Retlewski успеа прв да стигне до топката. Retlewski неверојатно додава. Bogieł ја прифати топката. Bogieł имаше фантастичен обид.
Тоа беше блиску.

41 минута.
Giza ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Miszewski ја прифати топката. Miszewski брзо ја додава топката. Niewiadomski ја превзема контролата. Niewiadomski шутира. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.

44 минута.
Samburski ја уфрла топката. Karpowicz ќе го изведе слободниот удар. Само кратко додавање. Adamus ја прифати топката. Miszewski вешто го пресече додавањето. Miszewski шутира. Łuczyński очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
La Masia Poland - Shanghai Dongya 1:1

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: La Masia Poland 54%, Shanghai Dongya 46%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
La Masia Poland - Shanghai Dongya 1:1

50 минута.
Powiecko ја уфрла топката. Tylka ја прифати топката. Talik го сопна противникот. Тоа е прекршок! Talik е опоменат.

54 минута.
Giza одигра со гради. Adamus ја освои топката од позади. Adamus се обидува да додаде. Niewiadomski ја превзема контролата. Niewiadomski додава висока топка. Łuczyński чудесно го смени правецот на топката.

65 минута.
Аут. Siewkowski влегува во игра.

69 минута.
Adamus се обидува да додаде. Sonet ја превзема контролата. Powiecko брутално го фаулира противникот. Powiecko е опоменат.

79 минута.
Darnowski ја прифати топката. Siewkowski ја освои топката од позади. Siewkowski во од ја додава топката. Miszewski успеа прв да стигне до топката. Miszewski се врти и шутира...
Тоа беше блиску.

81 минута.
Niewiadomski ја уфрла топката. Powiecko додава висока топка. Małysa ја превзема контролата. Siewkowski вешто го пресече додавањето. Siewkowski имаше фантастичен обид. Статива!
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
La Masia Poland - Shanghai Dongya 1:2

88 минута.
Powiecko додава висока топка. Siewkowski добро одигра со глава. Małysa се обидува да ја сокрие топката. Miszewski ја превзема контролата. Miszewski шутира. Топката ја погоди пречката.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: La Masia Poland 54%, Shanghai Dongya 46%.
La Masia Poland - Shanghai Dongya 1:2
 • 1. S. Łuczyński
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. .
 • 5. D. Małysa
 • 6. .
 • 7. S. Skrobot
 • 8. J. Kocór
 • 9. R. Tylka
 • 10. D. Sonet
 • 11. E. Samburski

 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. M. Ziółkowski
 • 5. .
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. .
 • 10. .
 • (65' . )
 • 11. .