Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
ninio bunti
523 Тактики 523
46% Посед 54%
58% Игра на половината 42%
3 Шутирања 9
2 Прекршоци 1
0 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 0
24.1 просечна оценка 25.6
solid Шутирање adequate
poor Додавање weak
unsatisfactory Одбрана poor


5 минута.
Shamanauri додава висока топка. Ebralidze ја прифати топката. Ebralidze во од ја додава топката. Arveladze успеа прв да стигне до топката. Arveladze шутира. Darsadze ја избоксува топката далеку од својот гол.

9 минута.
Ebralidze се обидува да додаде. Gordadze некако успеа да ја прифати топката. Arveladze ја освои топката од позади. Arveladze имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
ninio - bunti 0:1

30 минута.
Kuchukhidze успеа прв да стигне до топката. Petashvili ја освои топката од позади. Petashvili ја уфрла топката. Chikobava успеа прв да стигне до топката. Chikobava се врти и шутира...
Промашено за неколку сантиметри.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: ninio 63%, bunti 37%.
ninio - bunti 0:1

46 минута.
Iluridze влегува во игра. Kortua влегува во игра.

48 минута.
Chakhunashvili ја прифати топката. Chakhunashvili брзо ја додава топката. Chikobava ја прифати топката. Chikobava имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
ninio - bunti 1:1

50 минута.
Arveladze ја превзема контролата. Ebralidze ја уфрла топката. Iluridze ја превзема контролата. Iluridze шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
ninio - bunti 1:2

54 минута.
Togonidze нафрлува. Machabeli добро одигра со глава. Еве го Gordadze, има мали проблеми со прифаќање на топката. Arveladze ја прифати топката. Arveladze имаше фантастичен обид. Топката ја погоди стативата.
Неверојатна шанса!

77 минута.
Petashvili успеа прв да стигне до топката. Petashvili додава висока топка. После незгодното додавање, Togonidze прави напор да ја исконтролира топката. Chikobava ја превзема контролата. Chikobava имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
ninio - bunti 2:2

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: ninio 53%, bunti 47%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
ninio - bunti 2:2
 • 1. .
 • 2. P. Basilia
 • 3. .
 • 4. .
 • 5. T. Shamanauri
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. G. Okriashvili
 • 10. B. Petashvili
 • 11. .
 • 12. E. Chketiani
 • 13. .
 • 15. .
 • 16. .

 • 1. .
 • 2. .
 • 3. A. Kuchukhidze
 • 4. Z. Kokochashvili
 • (46' . )
 • 5. B. Nergadze
 • 6. T. Barabadze
 • (46' N. Iluridze)
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. .
 • 10. G. Ebralidze
 • 11. .
 • 12. .
 • 15. .
 • 16. .