- You can`t join associations
Association members
Articles

2022-05-03 09:44
To nie koniec problemów z COVID-19. Zaszczepieni mają czego się obawiać
Badania kanadyjskich uczonych nie pozostawiają złudzeń – temat związany z COVID-19 na pewno jeszcze wróci. Z analizy wynika, że osoby niezaszczepione będą stwarzać zagrożenie dla osób zaszczepionych. Dlatego też już jesienią może wrócić problem związany z tym, jak organizować pracę tak, żeby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków.
Koronawirus nie zniknął, ale Zachód nauczył się już z nim funkcjonować. W większości państw zachodnich zniesiono dużą część restrykcji covidowych. Lato, co pokazały poprzednie dwa lata pandemii, jest okresem, kiedy spada liczba nowych przypadków COVID-19.
Dodatkowo Omikron, mimo tego, że bardzo zaraźliwy, w porównaniu do poprzednich wariantów wywoływał chorobę o stosunkowo łagodnym przebiegu. Nie oznacza to jednak, że ludzie nagle przestali umierać na COVID-19.
Badania na temat COVID-19 nie pozostawiają złudzeń
Jesienią niestety temat COVID-19 może powrócić, a wraz z nim problem z osobami, które nie chcą się zaszczepić. Jak wynika z nowego badania opublikowanego w Canadian Medical Association Journal (CMAJ), osoby niezaszczepione zagrażają bezpieczeństwu osób zaszczepionych, nawet w przypadku wysokiego poziomu uodpornienia przeciwko wirusowi Covid-19 – informuje "Forbes".
Zdaniem naukowców osoby niezaszczepione stwarzają "nieproporcjonalnie duże" ryzyko zakażenia wirusem COVID-19 w stosunku do osób zaszczepionych. Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto za pomocą modelu komputerowego zbadali interakcje między grupami osób niezaszczepionych i zaszczepionych. Badacze stworzyli symulację, rozprzestrzenia się koronawirusa przy wielu różnych parametrach i mieszaniu się osób nieszczepionych i zaszczepionych.
Analiza bierze pod uwagę skuteczność szczepionki, wyjściowy poziom odporności wśród osób nieszczepionych oraz szybkości powrotu do zdrowia po zakażeniu. Analiza wykazała "wyraźnie wyższe" ryzyko zakażenia we wszystkich scenariuszach, w których mieszały się osoby nieszczepione i szczepione.
Z tego powodu jesienią będą mogły wrócić dyskusje na temat paszportów covidowych i obowiązku szczepień. Powróci problem zapewnienia w miejscu pracy bezpieczeństwa pracownikom. Jednak wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak bardzo groźne będą kolejne mutacje koronawirusa.
https://www.money.pl/gospodarka/to-nie-koniec-problemow-z-covid-19-zaszczepieni-maja-czego-sie-obawiac-6762752332241696a.html
Niezaszczepieni zagrażają bezpieczeństwu osób zaszczepionych!
2022-05-03 09:44
Prof. Simon apeluje do Polaków: Zaszczep się, bo umrzesz
2022-01-30 21:59
#SzczepimySię
2021-06-27 19:20
Rusza telefoniczna akcja konsultantów infolinii 989
2021-02-19 17:36
Koronawirus nowe obostrzenia jutro wchodzą w życie
2020-12-27 18:29
Co się dzieje w umysłach antycovidowców? Lekarz psychiatra wyjaś
2020-11-25 10:12
Nowe zasady bezpieczeństwa!
2020-11-04 14:57
Strefa Czerwona w całej Polsce!
2020-10-23 12:49
Walka trwa
2020-10-17 14:26
Eksperyment mikrobiologa pokazał, dlaczego warto nosić maseczkę
2020-09-28 15:39