Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: [NT] WK Nederland - Argentina

2010-01-17 12:21:18
@ Sombra: Volgens mij geef ik ruiterlijk toe dat ik gefaald heb.

@ Langhe: Ik sta er ook nog steeds achter dat ik liever de opbouw behoudt, maar dat is nog niet eens het belangrijkste. Een speler met buitenaards (of minder!!) def een gat laten dichten is wachten op de volgende rode kaart. Daar zijn de defensieve mids veel te waardevol voor.

@ Poey: Sorry, maar ik zie er verdraaid weinig opbouwends in als een bepaalde tactiek kortweg wordt afgedaan als 'per definitie fout'. Tom merkt zeer terecht op dat dit niet waar is. Je kunt je afvragen of de keuze voor buitenspel in deze wedstrijd goed was, maar ik denk dat je daar wel moet oppassen niet te veel vanuit de kennis die je achteraf hebt moet redeneren. Sowieso heb ik tactisch veel slechtere wedstrijden neergezet. Het is extreem klote dat we hier hebben verloren, ik heb absoluut gefaald, maar verlies betekent niet per definitie dat alles onmiddellijk slechter dan slecht is. Focus op de details die slecht, of ongelukkig, zijn, maar vergeet niet de punten die goed, of gelukkig, zijn. Kortom, het is fijn dat je wat te melden hebt met de intentie opbouwende kritiek te leveren, maar probeer een zekere nuance in te bouwen. Zie dit als opbouwende kritiek op je kritiek. ;-)
2010-01-17 12:34:53
Ik heb vooral kritiek geuit op de spitsen en dat zeer goed onderbouwd. Als dit negatief ipv opbouwend is overkomen is dat niet de bedoeling geweest.
Ik zal wel bij de mening blijven dat ik het persoonlijk tactisch jouw minste wedstrijd vind.
Ik kan moeilijk mijn mening omdraaien als ik daar niet achter sta.
Maar om wat te nuanceren.., je hebt in voorgaande wedstrijden wel tactische kunde getoond, daarom verbaast mij dit ook zo.

Succes verder!
(edited)
2010-01-17 12:58:10
Ah, wellicht heb ik dat gemist. :-) Ik ben het volledig met je eens: de spitsen hebben ons de das omgedaan. Gebaseerd op de voorgaande wedstrijden meende ik ze zo op lijn te positioneren. Dat was een misvatting.
2010-01-17 13:49:35
Goed, mijn post over de buitenspelval heeft blijkbaar nogal wat stof doen opwaaien, waarvoor mijn excuses. Het was zeker niet mijn intentie om iemand hiermee aan te vallen, iemand nodeloos te verdedigen, of m'n eigen kop in het zand te steken. Ik besef ook dat het er niet zo gelukkig staat, dus ik zal het even parafraseren: het valt mij op dat bij recente nederlagen vaak de kritiek zich richt op de buitenspelval, en ik vroeg me gewoon af waarom dat was. Jarenlang hebben wij namelijk succes gehad met die aanpak, onder verschillende bondscoaches, en hoewel resultaten uit het verleden geen garanties bieden voor de toekomst zijn er tegenwoordig nog voldoende voorbeelden te vinden waarin een buitenspelval met succes wordt uitgevoerd.

De reden waarom ik het bondscoachschap in de andere landen aanhaalde is omdat het me opviel dat juist de mensen die daar seizoenenlange ervaring in hebben kritisch zijn ten opzichte van die buitenspelval. Dat is niet de eerste keer nu, dat gebeurde vorig seizoen ook al een keer of twee. Ik dacht dat dat wellicht iets te maken zou hebben met eigen ervaringen binnen het NT, dat er een paar keer op die wijze tegen een grote nederlaag aangelopen is. Dan begrijp ik namelijk goed dat diegene daar wat kritischer tegen aankijkt. Daar probeerde ik een antwoord op te vinden; het was dus in de verste verte niet bedoeld in de trant van: "ja, maar jullie zijn bondscoaches op een 'lager' niveau qua spelers, dus jullie hebben niks te zeggen". Dat zou wel de stomst mogelijke reactie zijn die je kunt geven, want we zitten hier allemaal voor ons plezier en ik zou me er persoonlijk slecht bij voelen als ik daar voor iemand in negatieve zin aan bijdraag. Zoals iemand in het U21-topic aanhaalde: het blijft maar een spelletje.

Let wel, ik deel de kritiek nog steeds niet. Er zitten ook wat mij betreft een hoop kritiekpunten in deze wedstrijd, en die zijn veelal ook al genoemd, onder andere door Poey (in die zin begrijp ik jouw reactie aan mijn adres niet zo, dat is eerder olie op het vuur gooien, want mijn post was niet aan jou gericht). Maar altijd met een lage verdediging spelen tegen goede landen zorgt uiteindelijk voor dezelfde problemen, want je wordt voorspelbaar, en ik denk dat we dan meer nederlagen gaan lijden. Goed, hopelijk kan het spreekwoordelijke zand erover :)
2010-01-17 14:19:44
Ik vind het toch lichtelijk verbazend dat zoveel (ex-)bondscoaches hier telkens amok komen maken zodra het over een verloren wedstrijd met buitenspelval gaat.

Deze zin is waarom ik een reactie geef op jou, tenslotte ben ik ook BC van India op het moment...;)

Verder kan voor mij het zand erover, aangezien ik nooit aanvallende intenties gehad heb ;)
Sterker nog ik hoop we tegen Brazilië een goede pot neerzetten!
2010-01-17 14:33:01
Ja, dat staat er gewoon echt niet handig, mijn excuses :)