Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: (Politiek) Discussietopic

Symboolpolitiek overal. PvdA heeft het hard nodig dat men een ander beeld krijgt van de partij, meer het beeld van wat de partij ooit was, dus wil Asscher een publieke naming & shaming van discriminerende bedrijven (vind ik geen slecht ding, maar ik denk dat het bij symboolpolitiek blijft). VVD heeft het nodig dat de economie er bovenop is, dus staat de krant daar mee vol. De pro-EU partijen hebben berichten nodig dat de EU echt niet zo erg is, en de kranten staan er vol mee. Rutte had het hard nodig om kritischer t.o.v. de EU te staan om achterban te behouden en ineens zou hij een tijdje terug gedreigd hebben met uit de EU stappen, PVV en VVD hebben histerie rondom immigratie nodig en Teeven komt de cijfers fabriceren, waar de PVV dan mooi op kan inspringen om weer in de media te komen met een motie van wantrouwen. Ook probeert de PVV nu hard om niet racistisch over te komen (die oproep dat Marokkanen er ook op moesten stemmen was dat wel, maar de gemiddelde PVV-aanhanger kan het mooi gebruiken om het tegenovergestelde te beweren). Rondom verkiezingstijd kan je bijna geen media meer vertrouwen volgens mij, dit komt allemaal iets te toevallig uit. Net als van Rompuy die iedereen oproept op een pro-EU partij te stemmen voor je eigen bestwil, de hele politiek werkt voor WC-eend.
2014-05-17 16:17:45
En als zulke rectificaties nou ook eens massaal in de grote media zouden komen, ipv alleen het oorspronkelijke, incorrecte, verhaal zou het ook al wat schelen:

Beroving man scootmobiel verzonnen
Wat bedoelt ge eigenlijk met die 'WC-eend'?

Overigens, blijkbaar speelt de warme winter ook parten: het lagere gasverbruik zou volgens CBS ervoor gezorgd hebben dat er sprake is van een krimp.
Ja, dat klopt, onze economie is er de dupe van als de natuur beter af is :)

Dat van WC-eend slaat op een reclame van vroeger. 'Wij van WC-eend adviseren WC-eend'.
Zonder de VVD of Rutte II te willen verdedigen, maar dat kunt ge de regering niet kwalijk nemen natuurlijk ;-)
2014-05-18 07:22:19
Maar in theorie moet dat niet kunnen omdat dat geld dan ergens anders alsnog uitgegeven worden. Anders klopt de broken window theorie ook. :)

Overigens, terugkomend op een eerdere discussie, worden Chinezen hier in sommige gevallen geweigerd in hotels, taxi's en krijgen Chinese bedrijven in sommige plaatsen zelfs geen stroom meer door het akkefietje tussen Vietnam en China in de Zuid-Chinese Zee.
2014-05-18 10:36:56
Maar in theorie moet dat niet kunnen omdat dat geld dan ergens anders alsnog uitgegeven worden. Anders klopt de broken window theorie ook. :)

Neen. Ge moet een onderscheid maken tussen korte termijn en lange termijn. Het geld dat nu niet uitgegeven wordt aan gas, wordt (misschien/waarschijnlijk) niet meteen uitgegeven aan iets anders. Op lange termijn maakt dit geen verschil, maar op korte termijn wel; op korte termijn klopt de broken window theorie ook. Alleen heeft ze op lange termijn nefaste (welvaartsvernietigende) gevolgen.

Net zoals centrale planning op korte termijn ook kan werken, maar op lange termijn niet kan voldoen aan de preferenties van consumenten en producenten en tot verkeerde investeringen leidt.

Altijd een onderscheid maken tussen KT- en LT-gevolgen. Een basisles die iedereen die economie studeert er ingepeperd krijgt ;-)
Maar de vorige (positieve) voorspellingen werden wel op conto van het regeringsbeleid geschreven. Dat terwijl de afname van het begrotingstekort voor een groot deel toe te schrijven was aan de verkoop van de 4G golflengtes en de stabilisering van de werkloosheid ermee te maken had dat vrouwen minder solliciteerden (hun mannen hadden waarschijnlijk al een baan). Toen hoorde je maar weinig bewindslieden waarschuwen dat het einde van de crisis nog niet in zicht was.
Maar de vorige (positieve) voorspellingen werden wel op conto van het regeringsbeleid geschreven.

Nou, dat verdedig ik niet, aangezien het m.i. niet klopt. Zoals ik zei: ik heb geen enkele intentie om een partij als VVD te gaan verdedigen ;-)
Volgens mij is het niet aan de VVD voorbehouden om rapporten in z'n eigen voordeel uit te leggen.
Dat zeg ik toch ook niet?
Ik zeg ook niet dat jij dat zegt.
2014-05-18 14:18:04
Zeg je nou dat je niet zegt dat hij dat zegt?
2014-05-18 14:31:04
Dat hoor je mij niet zeggen.
Oké dan! :-)

Wilders zit de rest van Europa op te jutten. Het oude Vlaams Blok lijkt wel helemaal terug: Dewinter zegt dat niet vergrijzing maar verbruining het probleem is. Nu ja, stemmen winnen gaat hij daar al lang niet meer mee doen: alle overtuigde racisten hebben ze al lang in hun zak. En de overgrote meerderheid distantiëren ze met zulke uitspraken. Niet dat het Blok/Belang ooit ook maar geprobeerd heeft om salonfähig te zijn.
2014-05-18 23:43:21
In het immigratie beleid word vaak scheiding gemaakt tussen politieke asiel zoekers en economische asiel zoekers. Ook hoor ik mensen om me heen economische asiel zoekers veroordelen alsof het compleet gestoord is dat je uit je 3e wereld land wilt vluchten en hopen op een beter bestaan, zou dat niet een basaal recht voor ieder mens moeten zijn ?

Je kiest toch niet uit waar je geboren word ? En dan worden die mensen veroordeeld alsof ze minderwaardig zijn. Ik kan dat maar moeilijk begrijpen.