Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: (Politiek) Discussietopic

2016-12-04 12:25:39
Ik hoop dat ze hun stemmen vooral krijgen van de PVV en VVD, dan blijft namelijk het totaal aantal zetels in die 'hoek' even groot. Dan hebben ze meer partijen nodig voor het zelfde resultaat.
2016-12-05 00:31:13
Ik denk dat GeenPeil niet veel stemmen zal krijgen ten kosten van mensen die op de VVD stemmen. Misschien eerder stemmers van de PVV, maar dat is prima.
2016-12-05 16:03:14
Hooguit mensen die een jaar geleden nog VVD zouden hebben gestemd ja :) Maar als ze van de PVV komen vind ik het al helemaal prima.
2016-12-05 16:23:26
Dat zou inderdaad mooi zijn :)
2016-12-06 00:57:20
Wat stemmen jullie zelf?
2016-12-06 09:16:14
Weet ik nog niet, maar het lijkt erop dat alleen Groen Links over is waar ik op kan gaan stemmen.
2016-12-06 10:40:42
Ah oke. Ik persoonlijk waarschijnlijk D66 of VVD. Ben nu beide agenda's aan het doorlopen. Ik zoek veel redenen om eerder op D66 te stemmen, maar vooralsnog vind ik het programma van de VVD beter. Echter, verontrustende aan de VVD vind ik dat ze het prima zouden vinden om samen in een coalitie te gaan met de PVV.
2016-12-06 10:48:06
D66 heb ik ook over zitten denken, maar kan vooralsnog die stap niet maken, ga dan voor me gevoel teveel naar 'rechts' toe. Maar wie weet, ik zal hun programma nog een keer heel goed moeten doornemen.

En een partij kiezen die nooit met de PVV gaat samenwerken is voor mij niet een probleem, mijn keuzes zullen dat nooit doen gelukkig :) Maar dat zou absoluut een punt zijn als ik er wel mee te maken zou krijgen.
2016-12-06 11:34:39
Het hangt natuurlijk ook ontzettend veel van je eigen situatie af. Vind het wel leuk om me erover in te lezen, het boeit me de laatste tijd steeds meer. Vind het gek dat je dit niet veel meer mee krijgt vanuit je middelbare school. Naar mijn mening wordt bij maatschappijleer te veel gefocust op de geschiedenis (wat natuurlijk ook belangrijk is) en te weinig op de huidige politiek. Er stemmen naar mijn idee te veel mensen uit 'onvrede' en gebrek aan kennis. (Hiermee zeggend dat onvrede niet gelijk staat aan een gebrek aan kennis).
2016-12-06 12:09:42
Maatschappijleer zou inderdaad moeten inspelen op hedendaagse belangrijke onderwerpen zoals verkiezingen, maar ook het verschil in cultuur, verschillende groepen in de maatschappij, enz, om op die manier elkaar te leren kennen. Onbekend maakt onbemind.

Stigma's tegengaan is een mooi onderwerp, en dan echt niet alleen huidskleur en afkomst maar ook bijvoorbeeld 'verwarde' mensen, een veel gebruikte maar nietszeggende term van tegenwoordig. En zo zijn er nog veel meer groepen in de maatschappij.
(edited)
2016-12-06 12:22:09
Goed punt inderdaad, maatschappijleer zou meer dan alleen politiek moeten omvatten natuurlijk. Ook ben ik het met je eens over die stigma's, toch denk ik wel dat je niet moet vergeten waarom stigma's gevormd worden. Deze worden natuurlijk niet voor niks gevormd.

Wat is voor jou de voornaamste reden dat je op Groen Links stemt?
(edited)
2016-12-06 12:50:16
Stigma's kunnen ook gevormd, of worden juist gevormd, door gebrek aan kennis en gebrek aan nuancering. Er zit inderdaad wel een deel waarheid in, maar daarna gaat het een eigen leven leiden.

1 van de meest belangrijke reden om voor Groen Links te stemmen is de zorg. Ik werk in de zorg, dat is dus meer dan een belangrijk punt, het is mijn werkgever ;) En het sociale karakter van de partij is voor mij belangrijk, progressief links (om maar even het politieke spectrum te gebruiken) is wel de hoek waar ik mij het meest in kan vinden. Daarom kan ik D66 ook nog overwegen, vanwege progressief beleid. PvdD heb ik ook al eens gestemd en natuurlijk PvdA, maar die zijn het in mijn ogen kwijt door de samenwerking met de VVD.

(edited)
2016-12-06 12:55:54
Ik heb eigenlijk altijd VVD gestemd maar deze keer twijfel ik nog. Links(PvdA/GL/SP) is sowieso geen optie evenals de PVV/DENK(beide extreem populistisch). D'66/CDA sluit ik niet uit maar mijn huidige voorkeur gaat toch uit naar 1 van de nieuwe partijen op rechts(VNL/FvD).

Maar een en ander is toch afhankelijk van verkiezingsprogramma's en realistische kans op een zetel. Zal vrij lang zwevend blijven denk ik :p.
2016-12-06 13:12:21
PvdD al sinds de oprichting.

Meer ideologisch dan politiek omdat er geen partij is geweest die zich aan zijn woord heeft gehouden afgelopen decennia. Struikelblokken werden gedevalueerd naar drempeltjes en partijen werden splintertjes. Van mij mag ons politieke stelsel op de schop.
2016-12-06 13:25:39
Dat het politieke stelsel op de schop mag vind ik erg radicaal en onnodig. Mensen vergeten dat Nederland een goed land is om in te wonen, ook de politiek draagt hierin bij. Dat elke partij het moeilijk heeft om zijn woord te houden vind ik aan de ene kant belangrijk. Campagne voeren is nou eenmaal iets anders dan regeren. Je moet het volk redenen geven om op je te stemmen, dat is in vele landen zo (Amerika is hier ook een voorbeeld van). Dat hierbij dan dingen worden beloofd die niet altijd nagekomen kunnen worden ligt niet zo zeer aan de partij maar ook aan vele andere factoren. Politieke partijen kunnen nu iets vinden/zeggen/beloven maar wellicht dat ze na de stemming niet altijd in de mogelijkheid zijn hun afspraken na te komen. Dat zij hier dan transparant over moeten zijn, ben ik met je eens. Echter, het volk reageert slecht op het maken van excuses en maakt een partij zwak. Ik begrijp daarom ook dat je soms niet altijd transparant moet/kan zijn.
(edited)
2016-12-06 18:14:35
Ik vind dat we in Nederland een prima politiek systeem hebben. Misschien een beetje vatbaar voor teveel fragmentatie door al die kleine partijen, maar dit zorgt ook weer voor veel keus.

Dat politieke partijen niet al hun beloftes na (kunnen) komen is een direct gevolg van dit systeem: je moet immers compromissen maken. Ik snap bijvoorbeeld mensen niet die weglopen bij de pvda omdat sommige punten van het regeringsbeleid te rechts zijn (duh, je regeert met de vvd..).

Ik denk dat ik uiteindelijk d66 ga stemmen (maar heb nog geen programma bekeken oid). Ik ben redelijk liberaal ingesteld, maar helaas is de "liberale" partij van Nederland (de vvd) dat niet naar mijn mening niet echt, het is meer een conservatieve partij. Verder zijn er nog wel wat andere partijen waar ik wel sympathie voor kan opbrengen (bijv. groen links, cda), en ook partijen waar dit volledig niet het geval bij is (PVV en PvdD, minder mate SP).

(edited)