Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: »Spamverslaving

Hoeveel weken les hebben jullie wel maar aangezien ge nu al examens hebt (mijn examens vallen op 11-15-21-29 januari)?
Jongen, ik heb les in 6 periodes en daarnaast een herkansingsperiode in de zomer. Dit is al de 2e tentamenweek.
Jongen? Het was heus niet denigrerend of wat dan ook bedoeld hoor...

Ik vind het gewoon vreemd om zoveel keer examens te hebben. 2 keer vind ik al meer dan genoeg (tot een tiental jaar geleden was er zelfs maar 1 examenperiode, in juni).
Dat van mij ook niet hoor, weest niet bang :)

Ik vind het zelf best prima zo eigenlijk.
Het Belgische onderwijssysteem verschilt op z'n zachtst gezegd lichtelijk van het Nederlandse. Ik heb een zus die les geeft in Leuven en een vriendin die les krijgt in Gent. In Belgie lijkt het accent veel meer te liggen op enorme hoeveelheden kennis in je hoofd stampen en dat allemaal in een keer te toetsen. Dat keiharde leren schort er nog wel eens aan bij de Nederlandse student, maar zaken zijn in Nederland wel wat dynamischer en word je eerder geleerd om projectwerk/onderzoek en andere praktische zaken te doen.
Als er 6 keer per jaar examens zouden zijn, dan zou ik mijn cursussen moeten bijhouden. Daar heb ik geen goesting in :p Dan liever zoals nu: maanden relaxen en op het einde van het semester cursussen kopiëren ;-)
enorme hoeveelheden kennis in je hoofd stampen [...] Dat keiharde leren

Dat valt echt wel mee eerlijk gezegd. Oké, er zijn studenten die bij ons echt extreem stressen, maar dan zeg ik: "Doe eens normaal man!"

Nee, alle gekheid op een stokje: ik had de universiteit (en Leuven heeft daarin toch wel een goede naam) een pak moeilijker verwacht (hout vasthouden natuurlijk, ik ben nog bezig aan mijn master en normaal gezien ga ik dan nog een master doen). Gewoon feesten tijdens het jaar (al is dat dit jaar met mijn thesis wat minder), dan eens 10-15 dagen blokken per examenperiode en dan is het weer naar af. Leuke tijd toch, dat studentenleven :-)
2012-12-22 11:36:48
Ik heb in hetzelfde systeem als Losing gestudeerd, en omdat alles vrij vers in je hoofd zit, hoef je nooit echt te stampen. Dat is ook wel relaxed, maar aan de andere kant had ik dat blokken ook niet erg gevonden, want in de buurt van zo'n tentamenperiode pas je toch wat meer op je tellen. Bovendien hadden we in Wageningen ook erg veel groepswerk.

Waarover gaat je thesis trouwens?
2012-12-22 13:35:54
Ik kan me gewoon vrij goed anderhalve tot twee dagen focussen op een cursus.

Mijn thesis poogt (:p) de invloed van institutionele verschillen (common/civil law, mate van investeerderbescherming, ...) binnen de EU te onderzoeken op de relatie tussen auditfees (Big Four) en de mate van winstmanipulatie.

Niet dat dat veel mensen boeit :p
(edited)
2012-12-23 23:41:27
Zo vader, zo zoon!
(edited)
2012-12-24 07:45:40
Cool :D
2012-12-28 14:40:49
De prijs voor iemand die positief in het nieuws kwam gaat naar Lance Armstrong.
2012-12-29 01:27:41
Leuke deal :)

GRATIS ipv €32,50 – 8 (!) Opzetborsteltjes voor je Oral-B elektrische tandenborstel!

http://www.groupdeal.nl/gratis-ipv-32-50-8-opzetborsteltjes-voor-je-oral-b-elektrische-tandenborstel1.html
2012-12-29 06:28:41
Niet dat het een slechte deal zou zijn, maar het merk van de opzetborsteltjes zelf staat er niet bij. Kwaliteit van andere merken verschilt enorm.
2012-12-29 10:54:50
Ojah dat is waar :/