Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Overig sportnieuws

2015-06-25 14:25:46
Alles wat u moet weten over het WK beachvolleybal in Nederland
Gepubliceerd: 25 juni 2015 06:40 Laatste update: 25 juni 2015 09:05

In Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam vindt van 26 juni tot en met 5 juli het WK beachvolleybal plaats. Liefst negen Nederlandse duo's staan op de startlijst, waaronder de titelverdedigers bij de mannen: Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen.

Dat het WK voor het eerst in Nederland wordt gehouden, geeft volgens Meeuwsen aan hoe de sport de afgelopen jaren gegroeid is in ons land.

"Ik zit nu zeven jaar in de nationale selectie en de groei in die periode is echt enorm geweest", zegt de 27-jarge Utrechter in gesprek met NU.nl. "Meer mensen zijn ermee bezig. Wij hoeven hen er niet over te vertellen, ze komen naar ons toe. Dat is mooi om te zien, het is ook een blijk van waardering."

"Maar het is ook weer niet zoals in het voetbal dat we op straat worden herkend. Ja, in de dagen nadat we in 2013 het WK hadden gewonnen. Toen hoorden we veel: 'Jullie zijn toch die jongens die op tv waren?'. Dat is hartstikke leuk, maar de sport is op dit moment nog niet groot genoeg dat dat zich doorzette."

Zijn partner Brouwer wordt naar eigen zeggen al het hele jaar aangeklampt door buitenlandse beachvolleyballers of het WK al een beetje leeft in Nederland. "En ze hebben ook veel vragen over het concept met vier verschillende steden, dat is uniek. Je merkt dat dit veel grootser is dan elk ander beachvolleybalevenement in Nederland."

Meeuwsen en Brouwer beginnen zaterdag in Rotterdam aan hun jacht op titelprolongatie. Een dag eerder wordt het evenement officieel geopend met twee wedstrijden op de Hofvijver in Den Haag, voorafgegaan door een ceremonie waar koning Willem-Alexander bij aanwezig zal zijn.

Naast de wereldtitel staat er de komende anderhalve week nog kwalificatie voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Rio de Janeiro op het spel. De winnaars van het WK verdienen een olympisch ticket voor hun land.

Poule-indeling Nederlanders

Mannen

Poule A (Den Haag)
Reinder Nummerdor/Christiaan Varenhorst (1, Ned)
Michal Kadziola/Jakub Szalankiewicz (24, Pol)
Carlos 'Tato' Escobar/David 'Pepe' Vargas (25, ESa)
Sergio/Nivaldo (48, Cub)

26 juni, 20.30 uur: Nummerdor/Varenhorst-Tato/Pepe
28 juni, 19.45 uur: Nummerdor/Varenhorst-Kadziola/Szalankiewicz
30 juni, 19.45 uur: Nummerdor/Varenhorst-Sergio/Nivaldo

Poule I (Den Haag)
Daan Spijkers/Tim Oude Elferink (40, Ned)
John Hyden/Tri Bourne (9, VS)
Philip Gabathuler/Mirco Gerson (16, Zwi)
Roberto Rodríguez-Bertrán/Eric Haddock (33, Pur)

27 juni, 19.45 uur: Spijkers/Oude Elferink-Hyden/Bourne
28 juni, 16.30 uur: Spijkers/Oude Elferink-Gabathuler/Gerson
29 juni, 20.45 uur: Spijkers/Oude Elferink- Rodríguez-Bertrán/Haddock

Poule E (Rotterdam)
Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (20, Ned)
Paolo Nicolai/Daniele Lupo (5, Ita)
Alexander Huber/Robin Seidl (29, Oos)
Rodrigo Salinas/Matías Tobar (44, Chi)

27 juni, 20.00 uur: Brouwer/Meeuwsen-Huber/Seidl
28 juni, 12.00 uur: Brouwer/Meeuwsen-Salinas/Tobar
29 juni, 20.00 uur: Brouwer/Meeuwsen-Nicolai/Lupo

Poule F (Apeldoorn)
Michiel van Dorsten/Steven van de Velde (30, Ned)
Aleksandrs Samoilovs/Janis Smedins (6, Let)
Esteban Grimalt/Marco Grimalt (19, Chi)
Jaroslav Koshkarev/Dmitri Barsouk (43, Rus)

27 juni, 12.00 uur: Van Dorsten/Van de Velde-Grimalt/Grimalt
28 juni, 16.00 uur: Van Dorsten/Van de Velde-Samoilovs/Smedins
30 juni, 19.00 uur: Van Dorsten/Van de Velde-Koshkarev/Barsouk

Poule J (Amsterdam)
Wessel Keemink/Sven Vismans (39, Ned)
Konstantin Semenov/Viatsjeslav Krasilnikov (10, Rus)
Nicholas Lucena/Theodore Brunner (15, VS)
Dmitriy Jakovlev/Alexei Koeleshov (34, Kaz)

27 juni, 20.00 uur: Keemink/Vismans- Semenov/Krasilnikov
29 juni, 19.00 uur: Keemink/Vismans-Lucena/Brunner
30 juni, 20.00 uur: Keemink/Vismans-Jakovlev/Koeleshov

Vrouwen

Poule A (Den Haag)
Madelein Meppelink/Marleen van Iersel (1, Ned)
Melissa Humana-Paredes/Taylor Pischke (24, Can)
Tatyana Mashkova/Irina Tsimbalova (25, Kaz)
María Jose Orellana/Maria Andrea Orellana (48, Gua)

26 juni, 19.40 uur: Meppelink/Van Iersel- Mashkova/Tsimbalova
28 juni, 15.30 uur: Meppelink/Van Iersel- Humana-Paredes/Pischke
29 juni, 19.40 uur: Meppelink/Van Iersel- Orellana/Orellana

Poule B (Amsterdam)
Jantine van der Vlist/Sophie van Gestel (47, Ned)
Larissa/Talita (2, Bra)
Tanja Goricanec/Tanja Hüberli (23, Zwi)
Varapatsorn Radarong/Tanarattha Udomchavee (26, Tha)

27 juni, 13.00 uur: Van der Vlist/Van Gestel-Larissa/Talita
28 juni, 19.00 uur: Van der Vlist/Van Gestel-Goricanec/Hüberli
30 juni, 14.00 uur: Van der Vlist/Van Gestel-Radarong/Udomchavee

Poule C (Apeldoorn)
Rimke Braakman/Jolien Sinnema (46, Ned)
April Ross/Kerri Walsh (3, VS)
Heather Bansley/Sarah Pavan (22, Can)
Mariafe Artacho Del Solar/Nicole Laird (27, Aus)

27 juni, 21.00 uur: Braakman/Sinnema-Ross/Walsh
29 juni, 20.00 uur: Braakman/Sinnema-Bansley/Pavan
30 juni, 13.00 uur: Braakman/Sinnema-Artacho Del Solar/Laird

Poule L (Rotterdam)
Michelle Stiekema/Daniëlle Remmers (37, Ned)
Fan Wang/Yuan Yue (12, Chi)
Marta Menegatti/Viktoria Orsi Toth (13, Ita)
Ana Gallay/Georgina Klug (36, Arg)

28 juni, 14.00 uur: Stiekema/Remmers-Wang/Yue
29 juni, 13.00 uur: Stiekema/Remmers-Menegatti/Orsi Toth
30 juni, 12.00 uur: Stiekema/Remmers- Gallay/Klug

Wedstrijdschema

Tussen 26 en 30 juni spelen de 48 mannenduo's en de 48 vrouwenduo's in twaalf poules van vier hun groepswedstrijden. In Den Haag (Hofvijver), Amsterdam (de Dam), Apeldoorn (Marktplein) en Rotterdam (op de kade voor de SS Rotterdam) vinden elk drie mannengroepen en drie vrouwengroepen plaats.

De eerste twee ploegen uit elke poule plaatsen zich voor de eerste knock-outfase (zestiende finale), net als de acht beste nummers drie. Na de groepsfase wordt opnieuw geloot; de duo's die als groepswinnaar eindigen kunnen elkaar niet treffen.

De zestiende finales (1 juli) en de achtste en kwartfinales (2 juli) vinden ook nog verdeeld over de vier steden plaats. De halve finales en finales zijn in Den Haag; op 3 respectievelijk 4 juli voor de vrouwen en op 4 respectievelijk 5 juli voor de mannen.


Winnaars vorige WK's

Mannen
2013 (Stare Jablonki): Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (Ned)
2011 (Rome): Emanuel/Alison (Bra)
2009 (Stavanger): Julius Brink/Jonas Reckermann (Dui)
2007 (Gstaad): Phil Dalhausser/Todd Rogers (VS)
2005 (Berlijn): Marcio Araujo/Fabio Luiz (Bra)
2003 (Rio de Janeiro): Emanuel/Ricardo (Bra)
2001 (Klagenfurt): Mariano Baracetti/Martin Conde (Arg)
1999 (Marseille): Jose Loiola/Emanuel (Bra)
1997 (Los Angeles): Rogerio Ferreira/Guilherme Marques (Bra)

Vrouwen
2013 (Stare Jablonki): Xue Chen/Zhang Xi (Chi)
2011 (Rome): Juliana/Larissa (Bra)
2009 (Stavanger): April Ross/Jennifer Kessy (VS)
2007 (Gstaad): Misty May-Treanor/Kerri Walsh (VS)
2005 (Berlijn): Misty May-Treanor/Kerri Walsh (VS)
2003 (Rio de Janeiro): Misty May-Treanor/Kerri Walsh (VS)
2001 (Klagenfurt): Shelda Bede/Adriana Behar (Bra)
1999 (Marseille): Shelda Bede/Adriana Behar (Bra)
1997 (Los Angeles): Sandra Pires/Jackie Silva (Bra

nu.nl



Voor meer info: http://www.volleybal.nl/beachvolleybal


(edited)
2015-06-25 16:34:43
Ik vind dat toch wel een overkill aan informatie. In feite denk ik dat je maar één ding moet weten:





(edited)
2015-06-25 17:21:44
hahaha +1
2015-06-25 20:20:35
Vandaag allemaal net niet bij judo, al kwam Mooren nog wel op een mooie manier in de halve finale. Morgen Dex Elmont, Franssen en Polling. Vooral voor Polling hoop ik dat ze een goede prestatie neer kan zetten na een nare periode. Ook degene met de beste kansen.
2015-06-26 23:43:25
:P
2015-06-28 23:58:52
Ik was een paar dagen weg, dus kon het pas niet zien, maar ik wil nog even de aandacht vestigen op Kim Polling. Al haar wedstrijden hier voor had ze al met ippon gewonnen:
Kim Polling wins the women -70kg category

Wat een overmacht voor een finale, en het ligt niet aan haar tegenstander.
(edited)
2015-08-08 00:42:26
Waterpolosters nipt onderuit tegen Verenigde Staten in WK-finale

De Nederlandse waterpolosters zijn er vrijdag niet in geslaagd om voor de eerste keer sinds 1991 de wereldtitel in de wacht te slepen.

Oranje verloor in de finale in Kazan, Rusland, met 5-4 van de Verenigde Staten. De Nederlandse treffers kwamen van Yasemin Smit, Lieke Klaassen en Maud Megens (tweemaal).

Net als in 1986, 1994 en 1998 moest Oranje genoegen nemen met zilver op het WK. De eindstrijd tegen de Verenigde Staten was een herhaling van de olympische finale van 2008 in Peking, toen Nederland goud pakte. De Amerikanen werden vier jaar later in Londen olympisch kampioen.

http://www.nu.nl/sport-overig/4102854/waterpolosters-nipt-onderuit-verenigde-staten-in-wk-finale.html



helaas
2015-08-24 15:50:22
Wow! Bij 102 meter was ze eerste geworden :-D

En dat na 1 jaar vol erop trainen. Ongelooflijk.
2015-08-26 10:24:37
Ik heb net een boekje over sportfysiologie van Harm Kuipers gelezen waarin hij zegt dat duursporters na ongeveer een jaar voluit trainen op hun max zitten. Hij zegt ook dat je ongeveer kan verwachten dat je maximaal 30-40% bovenop je basisconditie erbij kan trainen. Dat geeft dus aan hoe belangrijk je talent is en verklaart waarom duursporters na een flinke blessure toch weer relatief snel bij de top kunnen aansluiten (zoals Gesink).
2015-08-26 10:55:16
Kijk, dat biedt perspectief!

Nu maar hopen dat hij met een jaar trainen 2 rondjes van 6,5 km hardlopen bedoelt, en ik zit goed.
2015-08-26 10:57:07
Euuhh, nee. Hij doet af en toe uitspraken als: "Je moet met dit soort trainingen erg voorzichtig zijn en niet te vaak toepassen, vier keer in de week is een goede richtlijn".
2015-08-26 11:06:25
4 keer op maandagochtend en dan klaar voor de week. Dat is wel lekker.
2015-08-26 11:26:45
Kan je dan ook een goede sprinter worden door 4x per week 100m hard te lopen?
2015-08-26 11:29:19
is 100m voor jou al een duurloop? :p
2015-08-26 11:41:53
Het punt is dat die Harm Kuipers ervan uit gaat dat hij 4 keer per week een spicifieke training uitoefenen een klein aantal vindt, naast alle andere trainingen die je ook zou moeten doen. Ik krijg sterk het idee dat hij zich richt tot topsporters. Eigenlijk benadrukt hij sterk dat je niet moet denken dat je uit het niets een superheld kan worden en talent juist een vrij grote rol speelt. Dus als een gek gaan trainen heeft geen enkele zin.

100 meter is natuurlijk geen duurloop, maar ik denk dat wel dezelfde fysiologische mechanismen (een sterk anaerobe verbranding) van belang zijn.
2015-08-26 12:14:09
Dan gaan we lekker vier keer per week sporten :) Wie weet wordt het nog wat met mijn topsport ambities :P