Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: »Klaagmuur

2008-11-05 12:12:21
Dit zijn allemaal best goede oplossingen, ik vraag me dan ook af of Sokker dit soort zaken ook zelf overweegt.
Ik hoop van wel
2008-11-05 12:13:19
Nouja, in België is onlangs een klasse afgeschaft, maar ik weet niet langs welke weg dat gegaan is. Misschien weet bijvoorbeeld The_Smiths daar meer over?

edit: Ik heb al even gevraagd in het vragentopic aldaar hoe het tot stand gekomen is.
(edited)
2008-11-05 12:18:12
Als het een slecht beleid is dan kan het zijn dat daardoor het aantal gebruikers blijft afnemen. Het gaat niet om opschoning, maar om het sneller verwijderen van gebruikers. In bepaalde landen worden gebruikers veel sneller verwijderd omdat daar de competities vol zitten. Welk gebruikersaantal neemt af? Die van Nederland of die van de hele wereld?
2008-11-05 12:29:29
Snellere verwijdering merk je het meest op het moment van invoering, na de invoering moet de afname/toename procentueel weer gaan stijgen anders praten we nog steeds over een daling.
Zowel in Nederland als in de wereld neemt het aantal gebruikers af.
2008-11-05 12:37:11
Daar ben ik het niet helemaal mee eens. Als je bijvoorbeeld in de winter begint met het verwijderen van gebruikers na 20 dagen dan merk je daar in de zomer het meeste van.
2008-11-05 12:40:41
Het lijkt misschien of ik tegen je ben, maar ik laat in het midden waardoor een afname veroorzaakt wordt en geef daarom argumenten waarom het anders zou kunnen zijn.
2008-11-05 12:48:16
Ok, even zitten bijlezen, een hele discussie blijkbaar :-)

Het klopt inderdaad dat er landen zijn op de wereld waar users binnen 50 dagen al verwijderd worden, omdat daar de leagues vol zitten. Dit wordt gedaan om ervoor te zorgen dat je niet te snel uitbreidt, en nieuwe teams dus in een tegenstanderloze competitie terechtkomen. Voorbeelden waarbij dit wel gedaan is en uiteindelijk uitgemond is in een situatie met een volledig lege league zijn België en Denemarken, waar dus begin dit seizoen gekozen is voor inkrimping.

In Nederland is dat echter niet. Inactieve gebruikers worden hier na 50 dagen verwijderd, en niet eerder. Die noodzaak is er in Nederland immers ook niet, want de leagues zitten in de verste verte niet vol. De daling die jullie opmerken heeft meer met het moment in het jaar te maken, het valt altijd te zien dat in de zomerperiode het aantal users stijgt door de zomervakantie en de grotere hoeveelheid tijd die in een spelletje gestoken kan worden. Echter, na een tijdje gaat het vervelen en is die tijd er niet meer, en dus zie je in de herfst het aantal users flink teruglopen. Die grootste schade hebben we in Nederland nu wel gehad denk ik; om even aan te geven, half september zat Nederland in de lijst met 100 teams die het eerst in aanmerking kwamen voor verwijdering op 43 dagen bij de onderste van de 100, nu is dat aantal dagen weer terug naar 35. Bij voorkeur ligt dat aantal natuurlijk op 15, maar zo rond de 30 is voor een middelgroot SK-land niet slecht, dan heb je over het algemeen meer aanwas dan dat er vertrekt.

Om de problemen op te lossen met 'lege' leagues zou het eventueel een optie zijn om de helft van de Tweede Klasse te deleten, maar ik weet niet hoe het dev-team daar over denkt. In het verleden hebben we namelijk wel eens de Tweede Klasse laten verdubbelen, juist omdat er te weinig plekken over leken te zijn. Ook hier is dus te vroeg uitgebreid, en daar is wel van geleerd. Er komt een nieuwe promotieactie aan, dus het is even afwachten hoe het hiermee gaat, anders lijkt mij het voorstel om de Tweede Klasse te halveren geen slechte optie.
2008-11-05 13:05:08
Promotieactie... Kun je ons daar wat meer over vertellen?
2008-11-05 13:11:08
Nu, we hebben met de Google-ads begin dit jaar gemerkt dat het useraantal fors groeide, ook in Nederland, van ca. 850 naar 1250. Dat is echter weggezakt, maar nu is men bezig geweest om nieuwe teksten te schrijven die ook beter bruikbaar zijn op fora bijvoorbeeld. Deze nieuwe teksten zullen wel weer voor een vergroting van het aantal users gaan zorgen, hopelijk op dezelfde schaal. Maar eventueel moet er in Nederland ook maar eens gedacht worden aan een nieuwe (vriendelijke) promotieactie.
2008-11-05 13:18:33
Ik dacht dat in de zomervakantie juist minder mensen gaan Sokkeren omdat kinderen gaan buiten spelen, scholieren en studenten gaan werken en andere mensen op vakantie gaan.
2008-11-05 13:22:29
Van beide redeneringen is iets te zeggen.
2008-11-05 13:26:51

Ik denk wel dat de makers van het spel weten wat ze doen en zeker niet op korte termijn beslissen, maar op langere termijn omdat Sokker voor de makers waarschijnlijk de voornaamste inkomstenbron is.


Ze hebben geen flauw idee waar ze mee bezig zijn. Dit is een pure wanhoopsdaad, omdat het bijvullen in de lagere (bot)divisies ook niet werkte.
2008-11-05 13:33:32
Schepel, ook jij hebt de statistieken gezien vanuit Denemarken, waar slechts 14% van de users bleef, omdat ze in een volledig lege league terecht kwamen. Ook in Nederland merk je dat de actieve teams pas vanaf de Eerste Klasse komen, puur omdat het spel dan een stuk interessanter wordt. Elke oplossing heeft voor- en nadelen, maar suggereren dat het een wanhoopsdaad is of compleet ondoordacht, is niet terecht.
(edited)
2008-11-05 13:51:17
Ik denk dat het ook een hoop zal schelen als de tegenstand van botteams in de 2de wat constanter is. In de 2de terecht komen, dan al snel alles winnen en dan in een eerste komen waar je meteen van het veld wordt gespeeld, lijkt me ook niets.
Ik had de mazzel in een 2de te komen, waar enkele andere spelers in zaten. Mijn directe concurrent had een even sterk team en we hebben ons eerste seizoen elkaar de promotie ontnomen (derde ging er met het bot vandoor). Volgend seizoen ben ik gepromoveerd, seizoen daarna hij. Maar hierdoor hebben we wel goede teams die allebei (hij in de sterkste eertse klasse) makkelijk kunnen overleven.
Maar de wedstrijden tegen de bots waren niet interessant, te makkelijk. Dat niveau moet echt wat omhoog, dan kunnen de mensen ook wat leren en zich voorbereiden op de eerste klasse. Nu zie ik dat wat er bij ons bijkomt (geen sterke eerste) er ook meteen uitvalt. Lekker motiverend.
2008-11-05 13:51:58
Ik dacht dat hij het ironisch bedoelde....
2008-11-05 13:57:56
Het opheffen van de Belgische zesde klasse is overigens door de devs zelf geinitieerd.