Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!
 Topic closed!!!

Subject: Provinciale Staten Verkiezingen

2011-03-02 13:37:39
Neeuh liever niet :P
2011-03-02 13:40:47
Hehe, sja dit is in een notedop het probleem van verkiezingen.

Doordat iedereen in een andere situatie zit en niemand over zijn eigen schaduw heenspringt krijg je een versplinterd politiek landschap waar geen beslissingen genomen kunnen worden.

Iedereen stemt op iets waar hij zelf niet slechter van wordt.
2011-03-02 13:43:14
Iedereen stemt op iets waar hij zelf niet slechter van wordt.

Dat is de essentie van democratie. Het is aan de regering om over die schaduw heen te stappen en ieders belangen te behartigen. Dat laatste is nu juist wat dit kabinet totaal niet wenst te doen. Daar tegen zijn is in feite een fundamenteel idee van democratie steunen.
2011-03-02 13:46:29

Dat is de essentie van democratie. Het is aan de regering om over die schaduw heen te stappen en ieders belangen te behartigen. Dat laatste is nu juist wat dit kabinet totaal niet wenst te doen.
Je zou ook kunnen beargumenteren dat zij een ander beeld hebben bij wat goed is voor het land dan wij. Er is bijvoorbeeld wel wat voor te zeggen om de rentelasten flink omlaag te brengen.
2011-03-02 13:47:40
Ik stem vandaag La Sombra & toontje.
2011-03-02 13:49:24
ohnee, ik stem toch op mezelf :P ;)
Als je ouders bovenmodaal verdienen krijg je geen cent meer dan 270 euro per maand. De verplichting van je ouders om je inkomen aan te vullen tot een bepaald niveau is er niet meer. Als je ouders hun geld dus aan andere dingen uitgeven (bijvoorbeeld een woekerpolis hebben) kun je mooi gaan werken en bijlenen om rond te komen.

Lijkt me logisch. Dan steken de ouders toch een handje bij? Ik heb de indruk dat het in Nederland de gewoonte is dat de studies van de kinderen niet betaald worden door de ouders. In Vlaanderen is dat quasi altijd het geval.
Dat is in Nederland met alles een discussie, moet je iets inkomensafhankelijk maken of niet.
2011-03-01 23:57:50 Rubinho naar Poey
Ik zou als Nederlander de PVV ook links laten liggen ... net zoals de linkse of progressieve partijen ;-)

2011-03-02 00:04:43 Poey naar Rubinho
VVD dus ;)

Niet VVD toch :) Dat ze zich nu conservatiever opstellen dan we gewend zijn als liberale partij is een trend in Europa en een tijdelijk vlaag van verbijstering. Komt wel weer goed. Je komt met een echt overwogen conservatieve stem in Nederland al snel bij de meer extremistische en fundametalistische partijen terrecht zoals de PVV en SP, en natuurlijk de SGP en CU, en in mindere mate ook het CDA.


Nou, als niet-gelovige lijkt het me logisch dat ik niet op de SGP of de CU zou stemmen. De PVV heb ik al uitgesloten, omdat 1) ik vind dat die socio-economisch niet liberaal genoeg zijn en 2) ik de PVV te conservatief vind in hun standpunten over migratie, veiligheid en voor de Islam. De SP, dat is de Socialistische Partij veronderstel ik; niet dus, ik ben op het socio-economisch vlak een liberaal, geen socialist. Het CDA, daar weet ik eigenlijk te weinig over. Zijn die op het socio-economisch vlak liberaal of niet?

Is er werkelijk geen enkele partij die liberaal is als het gaat over het socio-economische en conservatief op maatschappelijk vlak? In Vlaanderen hebben we daar N-VA en LDD. Overigens lijkt het me dat in Nederland 'links' (en daarmee doel ik op de socialistische partijen én de progressieve partijen) verdeeld is over verschillende partijen, terwijl in Vlaanderen 'rechts' verdeeld is, en er maar 2 linkse partijen zijn, namelijk de socialisten en de groenen.
(edited)
@Gohf: hoe kan het dat je 270 euro krijgt als je thuis woont? Dat is nl inderdaad voldoende om van rond te komen dan, je hoeft je eigen eten niet te betalen etc... Maar volgens mij is dat niet mogelijk?

@Rubinho: Mijn ouders zijn helaas erg slecht in financiële planning. Ze hebben een huis gekocht wat ze maar net aan kunnen betalen, waar door ze niets meer over hebben voor de studies mijn zus en ik.
hoe kan het dat je 270 euro krijgt als je thuis woont? Dat is nl inderdaad voldoende om van rond te komen dan, je hoeft je eigen eten niet te betalen etc...

Nogal logisch dat de staat je eten niet moet betalen, toch? Een studiebeurs zou in feite enkel mogen gaan over inschrijvingsheld, je kamer en schoolmateriaal. Als je thuis woont, betaal je (of je ouders toch?) je eigen eten zelf, dus ik zie niet in hoe je het eten zou moeten kunnen betalen van je studiebeurs.
2011-03-02 14:16:56
Ik krijg zelfs 385 euro per maand :P De reden hiervan zet ik liever niet op het forum, het heeft iig niks met armoede/geld te maken. Maar er zijn bepaalde "omstandigheden" waarin je dit dus krijgt :P
Links progressief: GroenLinks, PvdA, PvdD
Links conservatief: SP
Midden progressief: D66
Midden conservatief: ChristenUnie, CDA (in mindere mate conservatief dan CU, en wat meer rechts)
Rechts progressief: meestal de VVD
Rechts conservatief: SGP
Tussen rechts en links conservatief zit PVV ergens, afhankelijk van de punten (economie of integratie) en waar de wind heen waait ;)

Maar de partij waar jij waarschijnlijk op zou stemmen is de VDD, daar staat nog wel eens een rechts conservatief op die veel persoonlijke stemmen trekt zoals Wilders en Verdonk.
(edited)
Als je bij je ouders woont eet je mee met je ouders, als je uitwonend bent moet je voor je eigen eten zorgen. Als je niets krijgt van je ouders is dat zeker wel een extra uitgave voor studenten. Het is nu al nodig om naast een full-time studie een bijbaan te nemen (als je niets van je ouders krijgt).

En je kan je eigen eten ook niet betalen van je studiebeurs, dat doet er dus helemaal niet toe. Je studiebeurs is namelijk op 20 euro na al op als ik mijn kamerhuur betaal. Die 20 euro per maand heb je dan nog om collegegeld en boeken te betalen (=onmogelijk), als je dan uitgaven gaat mee rekenen buitenom je studie (vind ik wel dat je moet doen, want omdat je studeert heb je uitgaven waar je anders inkomsten zou hebben) zoals verzekeringen etc komt het er op neer dat het onmogelijk is rond te komen van stufi alleen. Dan moet je gaan bij lenen, geld wat je later weer terug moet betalen. De staat betaalt daar dus niet voor, die 270 euro is net wel of net niet voldoende om de kosten van je studie te dekken als je je kamerhuur nog niet mee rekent. De rest betaal je dus uiteindelijk allemaal terug.

En als ik later kinderen krijg zet ik ergens een rekening apart voor hun studie want de situatie waar mijn ouders me nu in hebben 'gestopt' zou ik niet willen doen. Bij de meeste studenten worden namelijk nog een hoop dingen door de ouders betaald, wat bij mij niet het geval is.

Ik heb wel nog ergens een rekening van 5000 euro staan (=mijn eigen geld), maar daar blijf ik vanaf. Dat is voor als ik echt niet verder kan zonder dat ik het aanspreek, als mijn laptop bijvoorbeeld op dit moment kapot zou gaan moet ik echt een nieuwe hebben en op dit moment heb ik dat geld niet over.
2011-03-02 14:31:01
2 topics nodig voor de studiediscussie :P
Dit is hoe ik de Vlaamse partijen zie:

Links progressief: sp.a, Groen!
Midden conservatief: CD&V
Rechts progressief: Open VLD
Rechts conservatief: N-VA, LDD
Tussen rechts en links conservatief: Vlaams Belang