Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: rijbewijs

2011-08-22 20:54:36
:)
2011-08-22 21:24:19
2. fietsers en brommers zonder licht snachts

Als fietsers met licht 's nachts zie ik toch grotere problemen dan dit op die moment. Overdreven snelheid, overschatting van eigen kwaliteiten en onder invloed achter het stuur zitten om al maar enkele te noemen.
2011-08-22 21:28:36
Overdreven snelheid hangt af van de situatie. In sommige situaties (belachelijke banen waar ge maar 50 of 70 moogt) is te snel rijden niet per se een probleem of een gevaar.
2011-08-22 21:36:55
In de situaties waar er geen doden vallen is het een probleem of gevaar he. Het is "veilig" zolang er niets gebeurt maw.
2011-08-22 21:46:15
in het weekend moet je echt toch wel ferm oppassen als ge naar huis wilt gaan met je auto!
De fietsers hebben het pas door hoe gevaarlijk het is als ze zelf eens met de auto beginnen te rijden
2011-08-23 10:00:20
Ik ben deze zomer maar wat vaak door Belgie gereden (veel voor een Hollander althans, ik gok 6 keer in een maand tijd een aantal uren op de Belgische weg gezeten). Ik rij normaal zo'n 40.000km per jaar in Nederland.

Wat me opviel is dat men in Belgie vaker dan in Nederland onnodig links of op het midden rijdt. Enkel vrachtwagens rijden rechts. Verder lijken ze totaal niet in de linkerspiegel te kijken, ze kwakken de auto gewoon zonder richting naar links met 80 ondanks dat ik daar met 120 aan kom rijden. Aantal keer vol in de ankers gemoeten. (in NL hoef ik nooit te remmen op de snelweg, behalve bij file natuurlijk)

De kwaliteit van de weg is echter het grote drama, wat dat betreft is Nederland een verademing. Zeker op die eerder beschreven rechterbaan is de spoorvorming soms gigantisch. Jullie wegbeheerder zet gewoon een bordje neer: Komende 36 kilometer slecht wegdek :P.....
(edited)
2011-08-23 10:04:55
On topic: zelf heb ik in 2003 mn rijbewijs gehaald bij de ANWB, zo'n snelcursus. Werkte voor mij heel goed. Mijn broer heeft t ook gedaan, allebei in 1 keer geslaagd en je bent met 2 weken klaar.

Voordeel daarvan is dat je elke dag les hebt en je vrijwel alleen concentreert op je rijlessen. Je bouwt dan echt wat op. Dat doe je dus in een vakantie. Theorie moet je dan al gehaald hebben voor je begint. Is ook in 1 keer gelukt.

Mijn vriendin heeft het met een normale rijschool geprobeerd, dat is goedkoper. Dat is echter niet gelukt, vooral omdat er teveel tijd tussen de lessen zat, en het plannen van een les met wisselende schooltijden lastig bleek. Ook was de instructeur heel bang voor zijn auto, wat haar erg nerveus maakte. Bij de anwb rijden ze niet in hun eigen auto dus heb je dat niet :).
2011-08-23 11:53:00
@Die Belg in Kroatië: Kom op, dan moet je gewoon je rijbewijs inleveren. Iets met draaien op de volgende afslag, maar nee hoor: gewoon op je eigen weghelft draaien en terugrijden :P

Kwaliteit van de wegen is echt slecht inderdaad, maar dat maakt het des te gevaarlijker dat er zo veel mensen zo roekeloos rijden daar. Je kan altijd merken wanneer je precies België binnenrijdt aan de vrije val op het verrotte wegdek. Daar is de beste vering niet tegen opgewassen :P

Ontopic: Ik heb gewoon hele goeie verhalen gehoord van een paar mensen om me heen van een 1-persoons rijschool, was nog een hele gezellige man ook. Die zei ook vantevoren als je een hopeloos geval moet ophalen tegen de normale of betere chauffeurs: 'Wil je nog even blijven zitten, dan kan je lachen' :P

Als je een beetje kan rijden (niet volledig talentloos bent) en een beetje met hem kan opschieten is het al snel gezellig. Krijg je bijv. een mars of kauwgom van hem. 'Pak jij even de kauwgom van achter, dan rij ik wel even' op de snelweg. Had hij even middagpauze na jouw rijles, nodigt hij je uit om koffie te drinken en na die pauze gewoon terug te rijden naar waar je heen moet. Hij blijft je ook nog herkennen achter het stuur, hij seint nog jaren als je hem tegen komt :) Dat vond ik echt een fijne manier van leren autorijden, gewoon op een gezellige manier. Zo was ik ook totaal niet nerveus voor mijn examen, gewoon rijden zoals ik anders deed, praatje maken met instructeur en examinator.

Na het examen: Nou, dat wordt een dure dag voor jou, jongen. *stilte* *bezorgde blikken van examinator en instructeur* Je mag namelijk je rijbewijs gaan ophalen bij het gemeentehuis.
2011-08-23 22:26:36
De kwaliteit van de weg is echter het grote drama, wat dat betreft is Nederland een verademing. Zeker op die eerder beschreven rechterbaan is de spoorvorming soms gigantisch.

Awel das idd waar
als het regent , zijn wij hier gewoon aan het waterskiën
2011-08-24 01:18:10
Het is wel een stuk beter geworden. Vroeger wist je meteen dat je in België was als er kraters in het wegdek zaten. Die echt grote gaten heb ik al jaren niet meer gezien.
2011-08-24 12:48:08
Ik heb daar destijds zelfs een keer een lekke band gereden in zo'n krater.
Levensgevaarlijk was het een tijdje terug.
Ik moet wel zeggen dat ze tegenwoordig iets meer aan het onderhoud doen idd.

(edited)
2011-08-24 13:16:19
Dan ben je in de vorige winter waarschijnlijk niet in België geweest.
2011-08-24 15:45:10
Nee, maar dat is logisch, de gaten vliegen in Nederland ook in de weg als het vriest.
Het verschil zal waarschijnlijk zijn dat er in Nederland meteen wat aan gedaan wordt en in België niet.

Ach ja de Belgen vinden dit waarschijnlijk niet belangrijk, want ik neem aan dat als er meerdere politieke partijen zijn die dit willen aanpakken het ook zal gebeuren.
(edited)
2011-08-28 21:31:30
En geld ... Waarschijnlijk betalen we in Nederland meer wegenbelasting en we zijn niet voor niets een aardgasstaatje. Hebben daardoor net wat meer te besteden dan andere landen :)
2011-08-28 23:10:58
Nou, in Belgie zijn de wegen slechter dan in menig dat land dat minder rijk is (en meer kilometers weg heeft per hoofd van de bevolking)