Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: op wie stem je ?

2012-09-11 18:24:02
Ik ben blij dat er veel mensen strategisch stemmen op PvdA, als VVD maar niet de grootste wordt.
2012-09-11 18:28:20
@La Sombra

Partijnen als SGP en CU hebben niks te zoeken in de politiek naar mijn mening. Of iemand al dan niet in iets wil geloven is ieder zijn eigen keus natuurlijk, maar zulke zaken moeten ze fijn buiten de politiek houden.
2012-09-11 18:30:32
Je bent dus ook een fel tegenhanger van PVV?
2012-09-11 18:32:15
Ik wist niet dat de PVV gebaseerd was op een bepaald geloof. Please tell me more...
2012-09-11 18:33:33
Ge weet toch dat dergelijk stemadvies vaak een omgekeerd effect heeft. Partijen hebben vaak niet liever dan dat iedereen oproept niet op die partij te stemmen.
2012-09-11 18:37:16
Of iemand al dan niet in iets wil geloven is ieder zijn eigen keus natuurlijk, maar zulke zaken moeten ze fijn buiten de politiek houden.

Het is niet alsof CU als doel heeft het christendom te verplichten, ze staat achter de scheiding van Kerk en Staat. Voorts staat het iedereen vrij om zijn mening - hoe ergerlijk wij dat ook vinden - te uiten, en hebben dergelijke partijen zeker hun reden van bestaan. Ik zou het fijn vinden als ze dat buiten de politiek zouden houden, maar het is hun goed recht dat niet te doen.
2012-09-11 18:39:11
Is zeker hun goed recht, gelukkig maar. Maar het is ook mijn goed recht om daarover te mopperen :p.
2012-09-11 18:39:58
dus jij bepaalt wat de grenzen zijn van wat men als basis van politiek mag gebruiken?

socialisme, liberalisme, kapitalisme, anarchisme dat zijn objectieve waarheden of zo?
Nee een communist wil het communisme invoeren, een kapitalist wil het kapitalisme invoeren, de partij van de dieren wil het liefst vlees eten verbieden, groen links wil het liefst vieze industrie verbieden, de VVD zou het liefst alles privatiseren. Elke partij wil zijn eigen normen opleggen. Dan boeit het dus ook niet waar die normen vandaan komen.

Maar ja, de eigen normen zijn altijd goed, maar als de normen erg afwijken daarvan dan maak je ze lekker belachelijk. Daar worden we allemaal beter van.
2012-09-11 18:42:24
Mopperen mag (van mij mag alles), maar ik vind het fout om te stellen dat dergelijke partijen niet aan politiek zou mogen doen. Wou dat juist even zeggen.
2012-09-11 18:44:48
Het is alleen een selectieve verontwaardiging en nog eens zeer beledigend geschreven ook.
Vrijheid van meningsuiting gedijt veel beter als je de ander respecteert, (aanvaarden van de andere mening, niet het onderschrijven van die mening. Er dus op normale wijze met goede argumenten tegen in gaan.) dan is namelijk de kans veel groter dat de ander luistert naar argumenten. Polarisatie zorgt in de meeste gevallen alleen voor scherpstelling van de argumenten, maar niet naar het luisteren er naar. Dus is de vraag wat je ermee bereikt.

kijk naar het bovenstaande.... je stuurt een boel mensen in een verdedigende houding en je wint er niks mee.
Zie je bijna altijd bij polarisatie.
(edited)
2012-09-11 18:46:37
Naar mijn mening mag iedere partij zijn eigen normen kiezen, daar geef ik je gelijk in hoor, hoe zeer die normen mij of iemand anders tegenstaan.

Maar dan wel gebaseerd op iets tastbaars, geen fictie aub.

Maar soit ik had het ook iets anders neer kunnen zetten daar heb je dan wel weer gelijk in.
2012-09-11 18:51:46
Ik wist niet dat de PVV gebaseerd was op een bepaald geloof. Please tell me more...

Jij geeft aan dat men het geloof buiten de politiek moet laten..., zover ik weet betrekt PVV (misschien wel meer dan welke andere partij ook ) het geloof extreem bij de politiek.
Daaruit maak ik op dat jij dus een fel tegenhanger van PVV bent.
(edited)
2012-09-11 18:53:56
Ik vrees dat PVDA het gaat winnen omdat mensen het idee hebben dat er dan minder of anders wordt bezuinigd. Terwijl dit altijd zal moeten gebeuren door oplegging vanuit Europa. Ik stem daarom liever VVD dan dat beleids veranderingen weer maanden of misschien wel een jaar vertraging gaan opleveren.
2012-09-11 18:55:31
Alles is een fictie, zelfs iets als bezit. Dat is ooit door iemand verzonnen en meer dan 99% van de mensen gelooft dat het zo is omdat het niet anders kan, terwijl het niets meer is dan een afspraak.
Dat denken dat het zo moet zijn en niet anders kan zijn is een fictie.

Ook het feit dat politiek meningen zijn die 100 procent tegengesteld kunnen zijn bewijzen dat een deel van de achtergrond fictie moet zijn.

Daarnaast is het helemaal niet boeiend of geloof een fictie is of niet voor het systeem. Democratie gaat namelijk niet over iets abstracts als ' waarheid' maar heel simpel om meningen en compromissen tussen meningen. Als de meerderheid wil besluiten dat godslastering te verbieden, dan is het helemaal niet van belang of dat is omdat God dat niet wil, of omdat ze slecht taalgebruik willen uitbannen of welke achterliggende reden ook. Het gaat alleen om het uiteindelijke besluit, en of daar een meerderheid voor is.

/edit: godslasting is toevallig een christelijk standpunt, maar hetzelfde principe geldt natuurlijk voor alle wetten en dergelijke.
(edited)
2012-09-11 19:00:49
Volgens mij is de PVV hooguit anti-Islam Poey. ANTI je weet wel TEGEN. Lijkt me dus niet dat de PVV op een geloof is gebaseerd, buiten dat vind ik de PVV ook maar zwakjes. Als ik af en toe de redenen(als je het zo al kunt noemen) hoor waarom mensen op de PVV stemmen, dan valt me echt niet meer in...
2012-09-11 19:08:26
Dat bedoelde ik ook..., ze betrekken het geloof daarom enorm bij de politiek.
Het ergste is nog dat niet het geloof een probleem vormt maar de extremisten, dat is de grootste fout van de PVV, ze misleiden.
(edited)