Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Gemeenteraadsverkiezingen 2014

2014-03-19 18:11:50
Ik heb momenteel een uitkering en toch stem ik VVD ;)

Edit : Daarnaast heb ik wel momenteel ergens een proefplaatsing. Door mijn werk weet ik inmiddels dat zelfs de mensen die in de bijstand zitten het zo slecht nog niet hebben. Uitzonderingen daargelaten.

Alleenstaande ouder als 21 en jonger als 65 krijgt :

50% minimum loon 600 euro oid (meeste gemeente krijg je als alleenstaande nog eens 20% extra van minimum loon)

300/350 euro huurtoeslag per maand
75 euro zorgtoeslag per maand
1x per jaar langdurigheids toeslag a €341 per jaar
Bijzondere bijstand wat je voor allerlei zaken kan aanvragen
culturele subsidies
kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen en waterschap

Uiteindelijk krijg je ongeveer evenveel als iemand die 40 uur moet werken en maar het minimum verdiend.

Verder krijg je als je een Wajong hebt ook 1x per jaar nog eens €340 euro die je gewoon kan opgebruiken, ik krijg die ook terwijl ik voor die 340 euro niet eens wat hoef te doen. Krijg ik alleen omdat ik een Wajong heb.

Is toch eigenlijk van de zotte.
(edited)
2014-03-19 18:28:52
Ik heb het niet alleen over de zaken die jij nu noemt, voor een klein gedeelte wel.
Wilde me eigenlijk niet laten verleiden, maar zal volgende week als ik meer tijd heb met concrete zaken komen over wat ik bedoel.
2014-03-19 21:05:25
Ja belachelijk, ontslagen worden en geen baan kunnen vinden en dan net genoeg krijgen om alles te kunnen te betalen, want veel hou je niet over. Dan heb ik het niet over de vele mensen die helemaal niet meer rond kunnen komen en onder de armoedegrens leven, ook gezinnen met kinderen.

Het is een vangnet en meer is het ook niet. Niet nu net gaan doen of dat het een vetpot is en dat deze mensen profiteurs zijn omdat ze een uitkering moeten krijgen door de crisis waar net of helemaal niet mee rond te komen is :S

En ondertussen wordt alles versoberd en die kosten moeten dus ook nog opgehoest worden op 1 of andere manier met geld dat er niet is. En dan heb ik zorg en welzijn nog niet genoemd met idiote praktijken die nog veel erger gaan worden nu er nog meer bezuinigingen aankomen en de gemeentes het moeten oplossen.

(edited)
2014-03-19 21:13:02
Je haalt de woorden uit mijn mond.
Het probleem is dat veel mensen die het goed hebben dit niet zien of soms zelfs niet willen zien.
Maar goed, zal volgende week nog wat concrete feiten op een rijtje zetten waarbij mensen ondanks dat ze hun stinkende best doen toch op straat belanden door de VVD.
2014-03-19 21:18:03
Tsja, als je ook een kind moet onderhouden is het nog steeds niet heel veel wat je er van over houdt inderdaad. Net rond kunnen komen en geen reserves hebben voor als er iets tegen zit is eigenlijk niet voldoende. En als je het minimuminkomen verdient krijg je natuurlijk ook huurtoeslag en een hoop andere toeslagen die je kan aanvragen. Je kan niet zomaar al het geld wat je binnen krijgt bij elkaar optellen en, als dat samen op een minimuminkomen terecht komt, zeggen dat er even veel binnen komt als wanneer je een minimuminkomen had gehad.
(edited)
2014-03-19 21:19:43
Ik kijk er al naar uit. U moet dan wel even aantonen hoe dit de schuld is van VVD.

Kunnen we ook een lijstje maken met de slachtoffers die gevallen zijn om Fort Europa in stand te houden. Dat zijn geen mensen die in relatieve armoede terechtgekomen zijn. Dit zijn mensen die in extreme armoede leefden, die toch iets van hun leven wilden maken en die - omwille van het afschermen van de Westerse verzorgingsstaten - ondertussen onder de grond liggen.
2014-03-19 21:41:07
Ik zal vast 1 ding noemen.
Daarvoor citeer ik eerst:

De PvdA wil dat sociale huurwoningen de komende vijf jaar voor meer mensen toegankelijk worden. De partij pleit voor tijdelijke huurcontracten in de sociale sector voor wie tot 43.000 euro verdient. Coalitiepartner VVD ziet het plan niet zitten.

1 gevolg hiervan:
Ik doe dit met een concreet voorbeeld wat echt gebeurd is.
Een getrouwd stel heeft 1 kind en beiden een fulltime baan met beiden een inkomen van rond de 38000 euro.
De vrouw gaat vreemd en slaat de man ( geen grap).
Vervolgens besluit de vrouw het gezamenlijke koophuis te verlaten met de man daarin achterlatend.
Kind neemt ze natuurlijk mee want die is van haar en niet van de man is haar mening.
Ze stapt naar de rechter en krijgt ook de hoofdzorg over het kind ondanks dat ze naar 200km verderop is verhuisd en net als de man fulltime werkt.
Man ziet het kind haast niet meer omdat het kind natuurlijk 200km verderop naar school gaat.
De kosten van heen en weer brengen vh kind komen vanzelfsprekend bij de man.
Die man die alle kosten vd de gezamenlijke koopwoning draagt omdat de vrouw die weigert te betalen en daarbij in het gelijk wordt gesteld door de rechter ( onder VVD bewind) want ze woont er immers niet meer.... Alle 1 ouderkortingen gaan naar de vrouw want die heeft immers de hoofdzorg over het kind, natuurlijk ook krijgt ze alle kinderbijslag ( ondanks dat het kind weekenden bij de man verblijft). De man gaat ondertussen failliet omdat hij de kosten niet meer kan dragen ( hypotheek is maximaal afgesloten op 2 salarissen (wat de VVD gedoogde in het verleden) wat de rechter niets interesseert, kom nou, de man moet natuurlijk ook nog kinderalimentatie betalen, wat denk je nu toch. De man heeft meer uitgaven dan hij binnen krijgt en zet het huis te koop. Maar wacht, de vrouw staat daar niet achter en zet geen handtekening voor verkoop, wat vervelend toch.
Goh, is het dan geen idee dat de man ook de kosten van de hypotheek niet meer betaalt, oh nee dan staat hij op straat! Nee? toch wel, hij heeft niet de hoofdzorg over het kind en krijgt absoluut geen urgentie. Sociale huur dan, oh nee, hij zit boven de inkomensgrens van de sociale huur omdat de VVD die niet omhoog wil brengen. Laatste oplossing om niet op straat te staan dan, in de vrije sector huren :) Yes! Nee dus..., buiten het feit dat de man de huur van minimaal 800 euro ( ondergrens en dat is kale huur zonder servicekosten en gebruikerskosten) niet kan opbrengen MAG hij het ook niet huren want zijn inkomen is te laag...WATTE! Ja echt, en nu dan? Van instantie naar instantie en raad eens, niemand gaat hem helpen! Echt waar in Nederland, ja echt waar.
Hij besluit dan maar een caravan te gaan bewonen na een paar nachten in de auto, maar ja hij lijdt ondertussen enorm onder het geheel en verliest ook nog eens zijn baan.
Wat een pech toch! En jawel, nog steeds geen enkele instantie die hem wil helpen. Wel hoort hij nog even dat de VVD die sociale huurgrens absoluut niet ophoog wil, natuurlijk niet, ze zijn blind voor de mensen die het echt slecht hebben! De VVD wil liever dat we als dieren verder gaan, de rijken moeten de de armen figuurlijk opeten om er zelf nog beter van te worden.
Kunnen ze lekker zonder file over de 5 baans wegen rijden die de VVD er wilde hebben :)
Hebben de rijken ook weer meer geld om de ziekten te bestrijden die ontstaan door al deze uitlaatgassen. Gelukkig kunnen ze deze ziektekosten ook betalen, de armen natuurlijk niet aangezien de VVD met al zijn commercie er voor heeft gezorgd dat armen hun hele inkomen kwijt zijn aan alleen de zorgverzekering. Natuurlijk nog een mooi eigen risico erbij ter hoogte van het maandinkomen van de persoon hierboven die zijn baan kwijtraakte door de vrouw die wilde scheiden.

(edited)
2014-03-19 21:48:59
Is dat het verhogen van de maximumgrens om in aanmerking te komen, of wil de PvdA meer sociale woningen bouwen?
2014-03-19 22:00:56
Het eerste
2014-03-19 22:08:50
Bepleit ge dan dat iedereen die minder dan 43.000 euro verdient ook effectief een sociale woning moet kunnen krijgen als hij/zij er om vraagt? Ik weet niet hoeveel Nederlandse gezinnen onder die grens zitten, maar ik kan me voorstellen dat het er behoorlijk veel zijn.

Met individuele zaken toont ge niets aan. Er zijn vast ook zo'n voorbeelden onder PvdA-bewind te vinden.
2014-03-19 22:14:12
Dit is niet puur individueel, dit gebeurt duizenden mannen in Nederland.
Er zijn zelfs woonwagenkampen met dit soort mannen.
Dit bedoel ik dus, de helft in Nederland ( of België) weet niet eens dat dit zo is.
2014-03-19 22:15:12
Ik vind dat de grens ergens bij 38/39000 moet liggen en zeker niet bij 34000 waar het nu ligt.
2014-03-19 22:15:14
Waar doe ik alsof het een vetpot is en dat die mensen profiteurs zijn ?

Ik geef alleen aan dat deze mensen het lang zo slecht nog niet hebben. Ik ga gewoon echt niet mee in het beeld dat mensen in de bijstand arme sloebers zijn die niks hebben.

En met een bijstand uitkering kun je prima rondkomen je kunt er zelfs nog mee sparen als je slim bent en een beetje kan budgetteren + je weet welke toeslagen je allemaal recht op hebt.

2014-03-19 22:17:37
Jij kan er misschien mee rondkomen, maar om dan maar te denken dat dit dan ook voor de rest moet gelden is totaal onrealistisch. Je komt al in de problemen als je medicijnen moet nemen die niet vergoed worden, dan heb ik het nog niet over kinderen opvoeden.

Daarbij, steeds meer van die extra toeslagen waar jij het over hebt verdwijnen ook. Dat is ook onderdeel van de versobering.
(edited)
2014-03-19 22:17:40
Even op jouw verhaal ingaan. Als het goed is zou je gewoon in een WSNP traject kunnen komen, de vraag is echter of je die oplossing wilt. Zo kun je in ieder geval wel van al je schulden af komen.
2014-03-19 22:18:29
Bepleit ge dan dat iedereen die minder dan 43.000 euro verdient ook effectief een sociale woning moet kunnen krijgen als hij/zij er om vraagt?

Er zijn vast ook zo'n voorbeelden onder PvdA-bewind te vinden.