Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Weerwolven

2014-10-24 11:03:26
Ik had mij verkeken. We hebben elf man. Dan kunnen we best een jager doen. Excuus.

Om nog even verder te reageren op je bericht: Het spel is flexibel. Zouden we bijvoorbeeld een speler meer hebben, dan hebben we een weerwolf meer.

Voorstel vooralsnog:
1 ziener
1 jager (die 1 kogel heeft, die gebruikt wordt als hij gedood wordt, of als hij zelf besluit iemand om te brengen)
1 bewaker

Ik heb geen ervaring met de heks in een online spel. Hoe gaat dat? Moet die eerst weten wie er omgebracht wordt, of geeft deze aan het begin van de nacht aan dat de speler die door de weerwolven gedood gaat worden gered wordt? Ik ben bang dat het tempo er teveel uit gaat als de heks eerst moet weten wie er omgebracht wordt.
(edited)
2014-10-24 11:38:17
Mijn ervaring is dat de jager altijd iemand moet kiezen die hij mee neemt, vanaf het begin, en dit altijd kan veranderen. Zorgt er voor dat als de jager er uit gaat, wanneer dan ook, je nooit zeker weet wie hij mee neemt. Kwestie van geluk dan wel inzicht van de jager.

De heks wist in andere online versies die ik heb gespeeld altijd iets eerder wie de wolven hadden vermoord, zodat de heks kon kiezen voor het beschermen van een burger of niet. Daardoor weet de heks na het beschermen van een andere burger altijd van 1 persoon zeker dat het geen wolf is. Daar naast mag de heks, op het zelfde moment als de keuze voor bescherming, ook kiezen iemand te vermoorden. Het wisselde per spel of de heks zowel iemand mocht redden als vermoorden (beide eenmalig) of dat de heks moest kiezen tussen redden en vermoorden (dus maar 1 actie mocht doen).

Hopelijk helpt het, heb al best vaak online en in het echt weerwolven gespeeld.
2014-10-24 11:56:11
Okay, dat is dus wel een vertragende factor in het spel. Ga ik even over nadenken, of het goed is voor de flow van het spel om de heks op te nemen, of niet.

En ik ga erover nadenken of ik de jager laat kiezen, of niet.
2014-10-24 12:26:34
Ik vind er op zich wel wat voor te zeggen dat, wanneer de jager door de wolven wordt vermoord, altijd een wolf wordt meegenomen - als het goed is, is er immers geen burger in de buurt op dat moment. Overdag is iedereen er en kan dus iedereen worden meegenomen. In andere online spellen koos de jager ook 's nachts, maar als je het realistisch bekijkt kan dat niet. In het echte spel kiest de jager ook random, omdat zodra deze bekend maakt jager te zijn na zijn dood iedereen er gewoon bij zit. Ik zou zeggen; doe maar wat :P

Wat wel helpt voor het spel is als bijvoorbeeld burgers met rollen een lijstje doorgeven ofzo - de jager kan bijvoorbeeld een top 3 mee geven, voor als zijn keuze dood gaat en hij tussen die dood en zijn eigen dood geen nieuw persoon meer heeft doorgegeven. En de heks kan natuurlijk van tevoren doorgeven sowieso te willen redden/vermoorden. Maar waar ik het meestal speelde was er dan bijvoorbeeld een deadline voor de wolven om 10 of 11 uur 's avonds en een deadline voor de heks om 6 of 7 uur 's ochtends (ging met echte dag en nacht-rondes). Als de heks dan niets had doorgegeven die dag, deed de heks gewoon niets. Oh, en wat het ook sneller maakt is als de burgemeester een lijstje met opvolgers aan de verteller door geeft.

Ik ben ook wel gewend om het online met 15 tot 30 mensen te spelen, dat maakt het een stuk gecompliceerder, ook met de wolven. Had je bijvoorbeeld een welp die burger was en in nacht 4 ineens wolf werd, een conversiewolf (kan iemand anders wolf maken, en dus direct diens rol onschadelijk maken) en een sjamaan, de ziener van de wolven, maar de sjamaan en wolven kennen elkaar niet. Zorgt wel voor constant veranderend spel waar het nooit zeker is hoe veel wolven er nog in zitten en waar altijd nog meerdere opties zijn. Zeker in combinatie met cupido, en dus een koppeltje; aangezien een burger-wolf koppel alleen kan winnen als ze met z'n 2en over zijn. Maar bij die spellen wist je nooit welke rollen er wel en niet in zaten; er werd een loting toegepast, en op een gegeven moment kon bijvoorbeeld het aantal zieners variëren van 0 tot 2, net als dat alle andere rollen in aantal kon variëren.
2014-10-24 12:40:50
idem :)
2014-10-24 12:48:27
Oké dan, prima! :)
Ik heb ook geen ervaring met heksen ;)

Edit: ik zie nu pas de overige reacties. Hoop mogelijkheden, wordt er niet makkelijker op :P
ik zou denk voor dit eerste spel een niet al te groot spel van maken met niet al teveel rollen. Lekker starten met de optie die je zelf voorstelde nu + evt. heks! :)
Dit ook doordat (zover ik zie) zeker de helft van de deelnemers geen/minder ervaring hebben met het (online) spel.

(edited)
2014-10-24 17:41:17
Ik heb het spel denk ik een keer of 10 gespeeld 'offline'. Online nog nooit en zoals ik al eerder zei weet ik ook niet zo goed hoe dat precies gaat werken. Vandaar dat ik ook niet met te gekke varianten zou beginnen. Afgaande op 11 deelnemers een een dag/nacht-ritme zoals het gewoon real-life is, dan zijn we dus met een (dikke) week al klaar en kunnen we daarna altijd nog kijken of we het gaan uitbreiden.
2014-10-24 18:49:21
Begin maar simpel, ik heb dit nog nooit gedaan in welke variant dan ook.
2014-10-24 23:52:06
Als het soepel verloopt kun je inderdaad altijd uitbreiden. Een jager is inderdaad wel te doen met wat meer spelers. We hadden al een agent in het spel. Als ik het zo lees beschermd die, net als de heks een speler. Ik zou de heks niet meenemen in het spel.
2014-10-25 07:42:04
Ik heb een ander topic geopend.
2014-11-04 13:00:32
Toch even reactie voor in de toekomstige potjes. Want wat mij betreft gaan we verder namelijk.

Ik denk dat het leuk is als vooraf niet bekend is hoeveel wolven/burgers er zijn. En daarbij zou het leuk zijn als er vooraf niet bekend is welke speciale rollen er meedoen. Er zouden bijvoorbeeld 5 speciale rollen mogelijk meegenomen kunnen worden in een loting (gedaan door de verteller), waarvan er dan uiteindelijk 2 van in het spel komen.

Hierdoor is het begin lekker onduidelijk en onzeker. Ik heb nu pas 1 online weerwolven ervaring, dus misschien werkt dit totaal niet. Maar goed, schiet er maar op ;)
2014-11-04 18:21:14
De rollen moeten wel degelijk gekend zijn :). Maar je kan tal van toevoegingen doen dien het spel attractiever maken :).
Cupido: kiest 2 gelieven zij moeten elkaar kost wat kost beschermen en sterven samen als eentje sterft
Heks: heeft je in leven houd en een dood maak drankje
Jager: mits een kleine aanpassing dat deze zelf moet kiezen op wie hij schiet (en niet gwn zowiezo een ww raakt)

Welp vond ik ook altijd een toffe toevoeging: is de 1e 3 nachten burger maar mits hij overleeft wordt hij wolf

Psychopaat
Converterende weerwolf
.....
2014-11-05 00:54:47
Ik heb meerdere potjes gespeeld met de rollen onbekend, dat waren de spannendste potjes. Kan prima. En ik vind een Sjamaan ook gaaf, maar dan moet je wel genoeg spelers hebben :)
2014-11-05 03:20:06
Dit potje moet duidelijk gezien worden als een soort oefenpotje. Ik heb nog best een aantal vragen gehad via PM van spelers die bepaalde dingen niet wisten, en in die zin ben ik blij dat er geen geliefden in zaten bijvoorbeeld (dat leidt erg vaak tot discussie).

Het spelletje was een beetje ongelukkig voor de infiltranten. We hadden 11 spelers, en bij elf spelers dien je twee wolven te hebben. Bij twaalf spelers heb je er drie. Als de jager dan in het eerste potje eraan gaat, dan wordt het lastig voor de infiltranten. Misschien was de optie om niemand te vermoorden ook wel een beetje funest voor het spel, maar dat is in een normaal spel best een leuke toevoeging.

We kunnen het er nogmaals over hebben hoe de jager gaat werken in de toekomst.

Ik denk best dat we nog een spelletje kunnen spelen. Ik kan dan alleen niet vertellen, ben ik bang. Ik ga eerst op vakantie en dan heb ik een gigadrukke afronding van een project. Als niemand anders het vertellen op zich kan nemen moeten we wachten tot December.

Hoe vonden jullie het uiteindelijk om in het topic te stemmen in plaats van via pb?
2014-11-05 03:20:16
Wat doet de sjamaan?
2014-11-05 10:50:56
Ik vond het stemmen prima zo! Maar als onervaren speler heb in geen idee hoe de andere optie zou verlopen, kom je dan totaal niet te weten wie er op wie gestemd heeft?

Voor het volgende spel moet je niet al te veel veranderen denk ik. Iedereen heeft nu door hoe dit zit, kan je beter nu een 'goed' potje spelen waar iedereen ook weet waar hij mee bezig is. Als je veel veranderd/toevoegt is het weer gelijk inkomen voor iedereen.

Deze ronde was wat lastig doordat de jager idd meteen beet had en de infiltrant vervolgens inactief was. Ik hoop dat er nu zonder al te lange tussentijd een nieuw potje kan starten!