Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Overig nieuws

2010-10-27 16:40:11
Misschien dat dat onderschat wordt idd, maar het is waarschijnlijk ook gewoon interesse in het probleem, of gebrek aan interesse.
2010-10-27 16:41:59
Zeeland heeft laagste werkloosheid in EU
Uitgegeven: 27 oktober 2010 16:04
Laatst gewijzigd: 27 oktober 2010 16:05

BRUSSEL - Zeeland is in de EU de regio met de laagste werkloosheid. Het aantal werklozen bedraagt er 2,1 procent van de beroepsbevolking.

De hoogste werkloosheid in de EU kent het Franse overzeese departement Réunion, namelijk 27,1 procent. Ook een aantal Spaanse regio's kampt met veel werklozen.

Dat blijkt uit cijfers over 2009 die Eurostat, het statistisch bureau van de EU, woensdag heeft gepubliceerd.

Gelderland
Na Zeeland heeft Gelderland de laagste werkloosheid in de EU (2,8) procent. Utrecht komt met 2,9 procent op een gedeelde derde plaats. Ook Noord-Brabant, Noord-Holland, Zuid-Holland en Friesland staan in de top tien van regio's met een geringe werkloosheid.

Zeeland scoort ook het laagst als het gaat om werkloosheid bij vrouwen en bij jongeren onder de 24.

nu.nl

Ja zo kan het ook gezien worden. Maar volgens mij zit het wel een beetje anders, bepaalde regio's in Nederland lopen leeg omdat er geen werk is. Dat de werkeloosheid daaro dan ook laag is is logisch :P
2010-10-27 16:47:52
Wat wel betekent dat er een plek is om naar weg te lopen. :-) Overigens heb je volkomen gelijk dat dit soort statistieken volkomen nutteloos zijn. Sowieso, bij zoiets verwacht ik dat het landelijk werkeloosheidscijfer mee wordt genomen. Sterker nog, we zouden werkeloosheid als een Europees verschijnsel moeten nemen, althans als een verschijnsel binnen Schengen.
2010-10-28 13:30:15
"Alleen idioten gebruiken Hotmail"
Vandaag,11:42 doorRedactie

Wie gratis e-maildiensten gebruikt die geen encryptie toepassen, zoals Hotmail en Yahoo Mail, is een idioot, aldus een bekende beveiligingsonderzoeker. Volgens Robert Graham toont de Firesheep Firefox-plugin, waarmee het kinderspel is om Twitter en Facebookprofielen over te nemen, het belang van encryptie aan. "Hoe lang zullen providers zoals Hotmail (MSN Live) en Yahoo geen encryptie aan hun e-mailproducten toevoegen. Zonder dollen, als je nog steeds de gratis versies van Hotmail of Yahoo Mail gebruikt, ben je een idioot."

In tegenstelling tot wat andere security professionals beweren, stelt Graham dat SSL niet 'gratis' is. "Ik weet dat het de kosten om een service aan te bieden verhoogt. Ik begrijp dat het instabieler is dan we graag toegeven, bijvoorbeeld bij satelliet internetproviders. Toch zijn deze kosten veel lager dan de voordelen van SSL versleuteling van verbindingen."

Graham denkt dat met de "Wall of Sheep" tijdens de DefCon hackerconferentie volgend jaar, geen wachtwoorden maar foto's van Twitter en Facebookprofielen worden getoond.

security.nl
2010-10-28 13:30:47
Mozilla weigert kill-switch voor Firesheep plugin
Vandaag,12:36 doorRedactie

Mozilla is niet van plan om de Firesheep plugin, die het mogelijk maakt om op onbeveiligde draadloze netwerken Twitter en Facebook-accounts te kapen, uit te schakelen. De ontwikkelaar beschikt over een 'kill-switch' optie, waarmee het op afstand alle uitbreidingen en plugins in de browser kan deactiveren. In het verleden werd het blocklist mechanisme verschillende keren tegen gevaarlijke en kwetsbare add-ons ingezet. Mozilla is echter niet van plan om Firesheep aan de blocklist toe te voegen.

"Firesheep demonstreert een beveiligingsprobleem in verschillende populaire websites, maar misbruikt geen lek in Firefox of andere browsers", zegt Firefox directeur Mike Beltzner. Hij reageerde niet op vragen of Mozilla in staat is om de uitbreiding uit te schakelen of dit bewust niet wil. Beltzner benadrukt dat Firesheep geen officieel goedgekeurde uitbreiding is en door een derde is ontwikkeld en verspreid.

Kill-switch
De vorige keren dat Mozilla de kill-switch inschakelde, gebeurde dit nadat het een uitbreiding op addons.mozilla.org had goedgekeurd, maar dat het later om een kwaadaardige uitbreiding bleek te gaan. Bijvoorbeeld omdat het informatie probeerde te stelen of malware verspreidde. Firesheep is inmiddels 366.000 keer gedownload.

Het gebruik van de tool is mogelijk verboden in de Verenigde Staten, aldus Chet Wisniewski van anti-virusbedrijf Sophos. "Firesheep is niet illegaal, maar het gebruik van deze tool in de VS is een misdrijf. Het wordt gezien als aftappen. Je kunt het op je eigen netwerk gebruiken, voor onderzoek, maar niet om de privacy van anderen te schenden."

Succes
Firesheep-ontwikkelaar Eric Butler laat op zijn eigen blog weten dat hij zeer blij met alle aandacht is. "Het echte verhaal is niet het succes van Firesheep, maar het feit dat zoiets zelfs mogelijk is. Hetzelfde kan gezegd worden voor het recente nieuws dat Google Street View auto's webverkeer verzamelden. Het zou niet mogelijk voor Google of wie dan ook moeten zijn om deze gegevens te verzamelen, bewust of onbewust", aldus Butler. Volgens hem is Firesheep pas echt een succes als de tool niet meer werkt en websites betere beveiliging implementeren.

security.nl
2010-10-29 09:45:24
'Dopingcontroles ook 's nachts'

AMSTERDAM - Het wereldantidopingagentschap WADA vindt dat de organisatie van de Tour de France moet overwegen om renners ook ’s nachts te controleren op doping.

Dat schrijft de instantie in een rapport over de gang van zaken in de afgelopen Ronde van Frankrijk, op basis van de ervaringen van zes waarnemers.

De dopingcontroles in de Tour worden uitgevoerd door de wielerunie UCI en het Franse antidopingagentschap.

Het WADA is redelijk positief over hun optreden. “Er werden geen grote fouten vastgesteld tijdens de Tour”, aldus een passage in het rapport. “Weinig sportbonden als de UCI leveren zoveel inspanningen om doping terug te dringen.”

Ongeschreven regel

Er wordt ook een aanbeveling gedaan. “De onaangekondigde controles verdienen die naam niet. Ze komen op een moment dat de renners ze wel degelijk verwachten: tijdens een rustdag of na een etappe."

"Er is een ongeschreven regel die de coureurs te veel comfort biedt. Ze weten dat ze ’s nachts niet gecontroleerd worden.”

In het rapport staat niets over Alberto Contador. Bij een controle tijdens de ronde werden bij de latere winnaar van de Tour sporen van clenbuterol aangetroffen. Deze zaak is momenteel in onderzoek.


Ik ben geen voorstander van doping, maar hoe die antidopingorganisaties willen werken doet me echt denken aan Noord Korea en de vroegere sovjet unie.
Die whereabouts, nu dit weer... het gaat echt veel en veel te ver vind ik.
2010-10-29 09:45:40
Ajax-supporters dulden extreemrechts niet in hun stad
Uitgegeven: 29 oktober 2010 09:36
Laatst gewijzigd: 29 oktober 2010 09:36

AMSTERDAM - De extreemrechtse English Defence League (EDL) is zaterdag wat Ajax-supporters betreft niet welkom in Amsterdam.

De website AFCA.nl roept Ajax-aanhangers op om zaterdag naar de demonstratie in de Generatorstraat te komen, ''omdat wij geen (gewelddadig) racisme en fascisme in onze stad tolereren''.

Op de homepage van de site voor Ajax-supporters staat een foto van een EDL-demonstratie met een rood kruis daar doorheen en daarboven de tekst 'Niet in onze stad!'.

De schrijvers van de oproep stellen geen geweld tegen de politie te willen gebruiken en de EDL niet te dulden in Amsterdam.

Ajax-supporters zullen volgens de site om 13.00 uur verzamelen op station Sloterdijk, alvorens ze naar de Generatorweg in het Westelijk Havengebied zullen trekken.

nu.nl

Kon dit niet echt als voetbalnieuws zien dus post ik het maar hier.

Gaat gezellig worden bij die demonstraties, er trekken heel wat groepen naartoe. Dat gaat nog een veldslag worden daaro.
2010-11-02 16:30:55
Berlusconi verkiest jonge meisjes boven homoseksualiteit
Uitgegeven: 2 november 2010 15:36
Laatst gewijzigd: 2 november 2010 16:17

ROME - De Italiaanse premier Silvio Berlusconi weigert af te treden na berichten dat hij een 17-jarig meisje heeft geholpen dat feestjes bij hem thuis bezocht. Berlusconi zei dat het beter is ''om mooie meisjes leuk te vinden dan om homoseksueel te zijn''.

Berlusconi is al weken in opspraak omdat hij 's nachts heeft gebeld naar de politie in Milaan om een jong Marokkaans meisje vrij te krijgen dat eerder een seksfeest bij hem thuis had bezocht.

De premier vertelde de politie dat het meisje Ruby, dat van diefstal werd beschuldigd, een nichtje was van president Hosni Mubarak van Egypte.

De premier vindt de kritische verhalen van kranten en oppositieleden hierover overdreven. Hij zei dat hij niets verkeerds heeft gedaan. ''U zult nog wel zien dat het niets meer is dan een uiting van solidariteit van de premier. Ik zou beschaamd zijn als ik het niet had gedaan.''

Mooi meisje
''Ik heb altijd naar mooie meisjes gekeken. Het is beter om mooie meisjes leuk te vinden dan om homoseksueel te zijn'', zei de 74-jarige premier op een motorbeurs in Milaan.

''U kunt geheel gerust zijn over de regering. De regering heeft nog steeds een meerderheid en is van plan te regeren tot het einde van de ambtstermijn.''

7000 euro
Het meisje Ruby, wier echte naam Karima El Mahrou is, had 7000 euro gekregen van Berlusconi nadat ze twee feestjes in een van zijn woningen had bezocht. Ze ontkent dat zij zelf seks heeft gehad met Berlusconi. Het meisje is inmiddels achttien jaar.

nu.nl

''Ik heb altijd naar mooie meisjes gekeken. Het is beter om mooie meisjes leuk te vinden dan om homoseksueel te zijn' lol, altijd wat met die man. Blij dat ie niet mijn president is :P
2010-11-02 16:32:26
LOL :D
2010-11-02 16:32:35
Om dit soort redenen bekijk ik de EU met steeds meer scepsis.

Als economische mogendheid vond ik het prima, maar alles wat er bijgekomen is...
2010-11-02 16:35:16
Er bestaat een kans dat het ook hier gaat gebeuren. Veel te veel mensen stemmen op een persoon en niet op partijpunten. Dan kan je dit soort gekke dingen gaan krijgen volgens mij. Hopelijk nog lang niet want ik hoef het toch niet te gaan meemaken :P
Die man maakt met zijn reacties alles altijd nog niet iets meer onaanvaardbaar. Ongelofelijk, je moet het maar doen.
2010-11-02 17:34:18
Aparte kerel blijft het hoor....
Als het mijn president was zal ik mijzelf ook La Sombra gaan noemen of iets anders sombers.
2010-11-02 17:42:47
Ik zou emigreren.
2010-11-02 17:44:43
:D