Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Opmerkelijk nieuws

2007-10-13 10:17:29
ROTTERDAM - Vier Rotterdammers zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt tijdens een schietpartij en een steekpartij. Op de Rodezandhof kregen twee groepen mannen rond 02.00 uur ruzie.

Bij de woordenwisseling trok één van de mannen een pistool en schoot richting zijn opponenten. Hierbij raakte de schutter twee mannen in hun benen. Ze zijn overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum.

Verdachte

De politie heeft een verdachte aangehouden. Dit werd overigens vergemakkelijkt doordat de schietpartij achter een groot politiebureau plaatsvond.

Eerder die nacht raakte een groep vrouwen slaags met twee bewoners van een pand aan de Buitenhofstraat. Drie meiden belden aan bij een vrouw en haar dochter en begonnen het tweetal om onbekende reden verwensingen toe te schreeuwen. Daarop stormde de moeder, die hier niet van gediend was, met een mes naar buiten. In de worsteling die daarop ontstond, raakten twee meisjes lichtgewond. De bewoonster van het pand is aangehouden voor verhoor.

Het waren niet de eerste Rotterdamse schiet- en steekpartijen van vrijdag. Bij een schietpartij in de Abrikozentuin overleed in de loop van de avond een 20-jarige jongen nadat twee mannen hem belaagden in de tuin van zijn ouders.

School

Bij een incident in de Spanjaardstraat stak vrijdagmiddag een 15-jarige jongen een medeleerling en een 51-jarige adjunct-directrice van zijn school neer. Het motief was vermoedelijk een eerdere ruzie tussen de twee jongens. De beide slachtoffers verkeren niet in levensgevaar.

@bron nu.nl

Kan nog leuker dus.
(edited)
2007-10-13 13:57:32
Nederland is goed bezig :s
2007-10-13 14:05:42
Dat dode mannetje wordt, hoe ironisch, in Marokko begraven.
2007-10-13 14:16:17
Wat ik dus niet begrijp is waarom ze, de gast arbeiders dus, niet naar hun eigen land zijn gestuurd toen ze niet meer nodig waren.
2007-10-13 14:20:32
Beetje cru, niet? Eerst mensen hierheen halen om het werk te doen wat de Nederlanders niet willen doen, en dan als we ze niet meer nodig hebben gewoon terugsturen..
2007-10-13 14:28:48
Wat ik niet begrijp is waarom men hen nooit dezelfde kans gegeven heeft en dat dit nu nog niet gebeurt. Integreren lukt niet als je een klasseverschil veroorzaakt.
2007-10-13 14:37:05
Op zich ben ik het met je eens dat integratie niet lukt, althans slechter lukt als je een klasseverschil veroorzaakt. Ik vraag me alleen af of dat wel het geval is. De eerste groepen gastarbeiders (Italianen en Turken) zijn, voor zover ik weet, over het algemeen goed geïntegreerd. Is dat anders met latere groepen? (Edit: dit slaat op het klasseverschil.)
(edited)
2007-10-13 14:42:23
Dan heb jij er misschien een beter beeld op, dat weet ik niet, maar ik nam in ieder geval aan dat ze niet geïntegreerd waren. Diamania zijn reactie wees erop dat ze niet geïntegreerd waren.
2007-10-13 14:48:29
@Mithos zijn reactie: Laat ze dan tenminste integreren. Nou dat is maar mondjesmaat en niet goed/volledig gebeurd. En nu nog gebeurt dat niet goed. Als ze gewoon goed geintegreerd zijn en gezellig met de rest meedoen is het prima. Maar dat gebeurt niet:

Ik zie telkens Islamitische vrouwen zitten en over koetjes en kalfjes praten en dan nog niet eens in het Nederlands. Ja dan vraag je er wat mij betreft - met een paar andere factoren- om om anders behandelt te worden.

Ik denk dat jullie integreren anders zien dan ik, anders begrijp ik er ook niet veel meer van. In ieder geval zijn allochtonen over het algemeen niet goed geintegreerd.
(edited)
2007-10-13 15:04:54
Ik weet niet of ik er een beter beeld op heb dan jij en het lijkt me verder ook niet bijster relevant. Ik ben voornamelijk benieuwd naar je redenatie mbt het klasseverschil dat je eerder noemde.
2007-10-13 16:31:03
Als jij als buitenlander niet dezelfde kansen krijgt als wij Nederlanders, dan ga je je eigen landgenoten opzoeken, niet de Nederlanders.
2007-10-13 16:33:37
Waarom zouden zij onderling in het Nederlands moeten praten als ze beiden dezelfde moedertaal hebben? Als je ouders nu met je naar Duitsland verhuizen ga je toch ook niet plotseling in het Duits met je ouders praten? Over 20 jaar toch ook niet? Ik zie niet wat het probleem is als Islamitische vrouwen met elkaar hun eigen taal praten, het gaat erom dat ze de Nederlandse taal kennen en dat ze met mensen die hun taal niet spreken daarin kunnen communiceren.
(edited)
2007-10-13 16:46:28
Is het dan zo dat ELKE allochtoon per definitie niet dezelfde kansen krijgt?

edit:

Waarom zouden zij onderling in het Nederlands moeten praten als ze beiden dezelfde moedertaal hebben? Als je ouders nu met je naar Duitsland verhuizen ga je toch ook niet plotseling in het Duits met je ouders praten? Over 20 jaar toch ook niet? Ik zie niet wat het probleem is als Islamitische vrouwen met elkaar hun eigen taal praten, het gaat erom dat ze de Nederlandse taal kennen en dat ze met mensen die hun taal niet spreken daarin kunnen communiceren.

Helemaal mee eens.
(edited)
2007-10-13 16:56:08
Nee, maar ook niet elke allochtoon is niet geïntegreerd en ook niet elke allochtoon veroorzaakt problemen, of wel?
2007-10-13 17:04:33
Maar Nederlands kunnen ze ook niet...

edit: of nauwelijks.
(edited)
2007-10-13 17:06:45
En dan heb je het over alle allochtonen?