Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Opmerkelijk nieuws

2014-11-19 17:49:39
Ja, het probleem is blijkbaar al wat langer aan de gang bij jullie en gaat ondertussen al lang niet meer over Zwarte Piet. Het is blijkbaar een symbooldossier geworden voor racisme in Nederland (wat ook blijkt uit de reacties op de selfie van het Nederlands voetbalelftal). Misschien dat jij en Charles Hill beter overeen zouden komen, moesten jullie het wel degelijk over dezelfde problematiek hebben.

Ik denk dat de meeste Belgen zoiets hebben van: 'Komaan, wat hebben die tegen Zwarte Piet?' En als er dan een Jamaicaanse vrouw is die zegt dat we ons moeten schamen omwille van een racistisch feest, terwijl we net zo goed gezellig het feest van 'Santa Claus' kunnen vieren, dan staan we natuurlijk op onze achterste poten.
2014-11-19 17:55:12
Tsja, het is decennialang genegeerd geweest, tot het jaarlijks in november terug kwam, waarna dat langzaam opschoof tot september en nu gaan we gewoon het jaar rond :)

Het Sinterklaasfeest met ZP is een traditie, maar de ZP-discussie intussen ook. Ik denk dat als het, om wat voor reden dan ook, over een paar jaar niet meer gevoerd wordt mensen gaan roepen dat we niet zomaar de ZP-discussie mogen afschaffen :P
2014-11-19 19:41:09
Extreem rechtse cabaretiers! Dat wordt ook nog een probleem:

http://www.ad.nl/ad/nl/1022/Celebs/article/detail/3793643/2014/11/19/Aangifte-tegen-Guido-Weijers-om-verspreiden-racistische-foto.dhtml
2014-11-19 20:01:01
Ik denk eerlijk gezegd dat zulke zaken contraproductief zijn in de strijd tegen racisme. Dit is overduidelijk een grapje. We kunnen discussiëren of die grap geslaagd is of niet, maar dit als racistisch bestempelen, is belachelijk. Het begrip racisme mag niet uitgehold worden door dergelijke onzin.
2014-11-19 20:18:22
Als ik het in 1 woord zou mogen samenvatten, kom ik toch echt bij racisme.
2014-11-19 21:28:59
Je mag dat, maar ik ben het daar niet mee eens.

Racisme is het indelen van mensen in bepaalde rassen, waarbij het ene ras beter is dan het andere. Hoe breng je dat moreel verwerpelijke idee in verband met dit grapje?
2014-11-19 23:21:22
Met het dehumaniseren van mensen met een bepaalde huidskleur tot het niveau van apen? Is dat niet het zelfde? Als er een blank jongetje had gestaan was deze grap namelijk waarschijnlijk nooit gemaakt.

Het is wel slechts symptoombestrijding om de maker hier van hard aan te pakken. Maar het is zeker racisme.
(edited)
2014-11-19 23:54:38
Wordt wel waarschijnlijk moeilijk die maker te achterhalen:

Het was gewoon een bestaand dingetje dat al rondging op internet. Dat ik het 'een racistische draai gaf' is dus feitelijk onjuist. Ik zette het enkel op m'n facebook, net als duizenden anderen. Ik heb erop gewezen dat het wellicht een wat onhandig actie was van Zeeman. Zonder oordeel.

In dat geval, zeker als hij er echt bij heeft gezet dat het een onhandige actie was van Zeeman (zonder te weten hoe het totaalplaatje er uit zag) is het belachelijk Guido Weijers aan te klagen.
2014-11-20 09:39:03
Het zal best, maar ik hoop dat mijn standpunt in de anti-GW discussie duidelijk moge zijn! :P
2014-11-20 17:14:38
Dehumaniseren is toch overdreven. Het is louter het maken van een grapje door te wijzen op het feit dat zwarten qua fysieke kenmerken dichter bij een aap staan dan blanken. Je kan dat een flauw mopje vinden of zelfs schofferend, maar racistisch? Neen, dat vind ik niet.

Het is geen symptoombestrijding. Ik maak zelf ook wel eens grove moppen, maar die zijn nooit het symptoom van diepere racistische gevoelens.
2014-11-20 19:00:55
Er is geen verband tussen huidskleur en hoe veel je genetisch overeenkomt met mensapen, huidskleur heeft slechts te maken met hoe veel UV-straling er in je omgeving is, en past zich relatief snel aan. En tussen mensen zijn genetische verschillen te verwaarlozen wanneer je het met een andere soort gaat vergelijken. Maar als je het toch moet doen, zijn er zwarte mensen die dichter bij mensapen staan en zwarte mensen die er verder vanaf staan, en geldt dat ook voor blanke mensen.
2014-11-20 19:55:44
Ik had het dan ook nergens over genetische overeenkomst, maar uiterlijke gelijkenissen.
2014-11-20 20:01:57
Dan is dit wel een hele ongelukkige opmerking:

Het is louter het maken van een grapje door te wijzen op het feit dat zwarten qua fysieke kenmerken dichter bij een aap staan dan blanken.

2014-11-20 20:09:35


2014-11-20 21:04:47
Dichter bij een aap staan was inderdaad niet goed gekozen. Ik probeer gewoon uit te leggen waarom dit ik dit als een grap en niet als racisme beschouw. Het is pas als men echt wil wijzen op de superioriteit van een bepaald ras (of waarom een ander ras slechter is) dat er sprake is van racisme. Quod non.
2014-11-20 21:16:35
Dat hoeft helemaal niet. Sec gezien is racisme "de studie van rassen". In de jaren 20/30 was dit op universiteiten in zowel de geallieerde landen als in Duitsland een vrij populaire en geaccepteerde bezigheid. Dat ging in eerste instantie niet om een superioriteit aan te duiden, maar heel naïef om verschillen aan te duiden/onderzoeken. Dit onderzoek is begrijpelijkerwijs toch in de taboe-sfeer terechtgekomen en tegenwoordig komt men er voorzichterwijs op dat dit onderzoek helemaal niet zo interessant is.

Psychologisch gezien komen we er echter steeds meer achter dat het vrij natuurlijk is om je erg sterk te identificeren met mensen die er hetzelfde uitzien als jezelf en ook om anders-uitzienden weg te drukken. Witte schapen verjagen zwarte schapen uit de kudde, bruine paarden verjagen schimmels, en zo zijn er vast nog meer voorbeelden.

Moraal van het verhaal: ik denk dat je erg beducht moet zijn op verscholen racisme.
(edited)