Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: »[NT]Mison

2016-05-21 10:20:16
Děkuji moc.

K večeru se vyjádřím k losu kvalifikačních skupin.
2016-05-21 10:39:34
A pridej k tomu i odpovedi na me zbyle otazky,prosim ;)
2016-05-21 11:13:56
Omlouvám se, ale nějak ty otázky nemohu nalézt. :D.

(edited)
2016-05-21 14:02:51
Uz vidim dopsane odpovedi, diky.

Za me dobry, budu te pozorovat. A mozna te nakonec preci jen i podporim. Zacinas mit rozumnejsi nazory nez driv.
2016-05-21 17:02:05
Tak ja ti ho nakonec taky dam... mas o to fakt zajem, tak hodne stesti... ;-)
2016-05-21 18:17:38
Děkuju moc.

K těm skupinám. Dostali jsme Portugalsko, Kubu, Paraguay, Island a Gruzii. Na první pohled lehká skupina. Portugalsko 29. místo v žebříčku. Třetí nejníže nasazený tým z 2. koše. Kuba 38. místo. Jeden z výše postavených v žebříčku. Byly tam rozhodně, ale mnohem horší soupeři. Pro mě nepříjemný soupeř je Paraguay. Je sice až na 59. místě. Ale kádr mají velmi dobrý. Bude tam hodně záležet na trenérovi. Nepříjemný může být i Island (67. místo) a jako třešničku tam máme 94. Gruzii. Kde by to mělo být jen o tom, kolik gólů dáme.

Jako první se podíváme blíže na našeho největšího soupeře ve skupině a tím bude Portugalsko. Jak už jsem řekl, tak tak udrželi druhý koš. To z nich, ale automaticky nedělá outsidera. Hráčskou kvalitu mají nižší než my, ale ne o tolik, aby se to nějak výrazněji za normálních podmínek projevilo při zápase (Umí známku k 80). Bude záležet na štěstíčku a taktice. I tak myslím, že máme na to abychom je dvakrát porazili. Povede je jejich stávající manažer minis. Hraje to dost jednoduše. Strčí 5 beků těsně před bránu, dva záložníky před ně, křídlo a dva hroty dopředu. Nic moc nevymýšlí. Myslím, že při troše štěstí by nemělo být těžké na něj na jít recept. Trochu nebezpečné je to, že je máme hned první zápas. Ty bývají takové divočejší. Úkol je s nimi získat min. 4 body.

Ze třetího koše tam je Kuba. Což je relativně přívětivý soupeř ze třetího koše. Rozhodně je, ale nesmíme podcenit. Jsou v žebříčku rozhodně výše, než by měli podle hráčů být. To znamená jednoduchý fakt. Jejich trenér Joachim Low tam odvádí dobrou práci. V taktikách je více nečitelný než minis. Těžko říct, jak proti nám bude hrát. Na druhou stranu kvalita hráčů bude výrazně na naší straně. Cokoliv jiného než 6 bodů by bylo zklamáním.

Ze čtvrtého koše máme Paraguay. To je pro mě trochu černý kůň skupiny. V sobotu remizovali s Portugalskem 3:3. Hráče mají o něco lepší než Kuba. Proto je podivuhodné, že jsou o více jak 20 míst za ní. Pokud tam vyhraje stávající německý kouč, tak to bude zajímavé. Hraje takové zvláštní taktiky. Hlavně co se týče postavení zálohy. Nekoukal jsem na to extra do podrobna, ale z toho co jsem viděl, si dovolím usoudit, že to není uplně nejlepší varianta, jak hrát v záloze. Uvidíme jak se jim podaří první kvalifikační zápas, který hrají s Kubou. Ten bude pro mě velmi zajímavý.

Z páteho koše Island. Ten je pro mě nečitelný, jelikož tam dojde ke změně trenéra. Kádr mají tak na známku okolo 72. Na nějaké bližší hodnocení bych asi počkal až po prvních zápasech. Ale měli bychom je dvakrát porazit.

Gruzie by měla přinést jasných 6 bodů.

Když to shrnu. Ta skupina není podle mě tak lehká, jak vypadá na první pohled. Nesmíme podcenit ani jeden zápas. Na všechny se plně soustředit a zbírat jedno vítězství za druhým. Na druhou stranu nemá smysl tu vytvářet si prostor pro nějaké budoucí výmluvy. Dobrý výsledek bude, když všechno vyhrajeme nebo jednou maximálně remizujeme. Průměrný výsledek bude postup. Cokoliv horšího by byla ostuda... Je to možná přísné zhodnocení, ale s tak kvalitním kádrem jaký máme, nemůžeme mít za cíl jenom postoupit na MS. Náš cíl je na tom MS i něco uhrát.
(edited)
2016-05-21 19:23:48
No jako jeden z mála máš o tu reprezentaci vytrvalý zájem. Navíc o ni máš přehled, víš už, jak to u nároďáků chodí, a tvoje názory jsou už dostatečně rozumné (do takové míry, že se s velkou částí z nich dokážu ztotožnit ;-)). Takže ho tam máš a držím palce!
2016-05-21 20:04:41
Děkuji. Zároveň jsem rád, že mi budeš příští sezónu pomáhat. Spolu s ortwinem si zasloužíte velké díky za to, co děláte pro český sokker.
2016-05-22 02:14:08
Přijde mi, že si pustil k sokkeru staršího bráchu... :) Myslel jsem, že tvoje kandidatura bude další z tvých komedií, ale když to pročítám, tak mi přijde, že si už dostal konečně rozum!? :D

Máš ho tam ;)

2016-05-22 06:59:29
Hej, tohle jsem chtěl napsat já s tím bráchou, napadlo mě to včera večer v práci.. :D

Co teda dodat.. Jak zmínili už mnozí, asi jsi fakt dospěl. Kdysi jsem ti psal, že se máš otrkat jinde u repre, že na tu naši nemáš.. Dostatečné zkušenosti jsi snad už nabral a já nevidím důvod, proč ti házet klacky pod nohy. Co bylo, to bylo, dávám ti svůj hlas ve víře, že už nejsi takovej vemen jako jsi byl.. ;) tak se ukaž! :)
2016-05-22 09:37:19
Děkuji. Bohužel jsem jedináček :D.
2016-05-22 15:41:52
Mas i muj. Tak to u repre nepodelej. ;)

A hlavne zadny fnukani na neprizen cehokoliv, jinak ti ho priste nehodim ;)
2016-05-22 16:02:39
Děkuji. Budu se to snažit nepodělat... :D
2016-05-22 22:45:29
Dnes už takticky přemýšlím trochu jinak a proto je pro mě obtížné se myšlenkově postavit za tehdejší taktiky.

RIP mison 2006-2016?

Tak nějak nostalgicky musím vyzvednout tuto historicky významnou větu, které se nedostalo dostatečné publicity, jelikož s ní v podstatě popíráš 10 let misonování a dá se to tedy považovat za jednu z nejvýznamnějších událostí v historii Českého sokkeru:-)
Tak by mě jen pro upřesnění zajímalo, jak se na své názory zpětně díváš a zda se tedy opravdu distancuješ od své někdější revoluční, radikální vize totálního fotbalu s útočením obránců, liberem a 8 útočníky a podobně a jak moc jsi tedy dospěl do svého "staršího bráchu", aby ti i konzerva ze staré gardy konečně mohla dát hlas.
2016-05-22 22:54:50
Nabízí se velmi alibistická a populistická odpověď, že se s tím neztotožňuji. Tak jednoduché to není. Mnohé myšlenky byly hlouposti. Na druhou stranu na klubové úrovni budu pořád některé tyto šílenosti zkoušet. Věřím, že některé tyto věci mohou fungovat (na klubové úrovni mi stoper útočí). Důležité pro českou komunitu je to, že to nehrozí na reprezentační úrovni. To by byla sebevražda. Ta hra je tam o tři levly rychlejší než v U21 nebo v mém klubu. Jakákoliv taková šílenost by byla krutě potrestána. Navíc při kvalitě kádrů a našich útočníků, by ten obránce vepředu byl uplně zbytečný a spíš by zavazel.
Takže moje odpověď je, že odsuzuji většinu svých myšlenek. Člověk prochází vývojem. Za 5 let zase budu uvažovat jinak. Rozhodně bych to nebral tak, že mison umřel. A najednou je tu nový super mison, co není magor a je super. Určitě to tak není. Starý mison tu pořád je. Neodešel a ani neodejde. Jen se postupně mění. Má jiné priority a kouká na svět o trochu staršíma očima. Když se vrátim k taktikám. Nějaká blbinka, když vyhraju, určitě příjde. Ale bude to v mezích. Postup je hlavní cíl. Na šílenosti není prostor.
(edited)
2016-05-22 23:01:30
Přiznaná změna a zároveň zachovaná integrita. Skvělá odpověď. Máš ho tam :-)