Subpage under development, new version coming soon!
Subject: Champions Cup
Jos vanhat merkit pitää paikkansa niin Ilpo vie koko cupin. Ilpo nousi liigaan ja vei Suomen cupin itse niistä mitään tietämättä. Tosin ei taida tietää sitäkään että putosi liigasta :)
Täällä liputetaan KDT:n puolesta. Viime vuoden veskariongelma ei toistune kun sulla on nyt Jalava ja Lahdelma rosterissa.
Täällä liputetaan KDT:n puolesta. Viime vuoden veskariongelma ei toistune kun sulla on nyt Jalava ja Lahdelma rosterissa.
Toiselle kierrokselle 75 pisteen vastustaja ja ainoastaan ykköspakille kuukauden pakkolepo. Hyvin te vedätte.
Paraguayn FC Bayern München oli kova mutta ei ihan IRL kaimansa veroinen. KDT meni ansaitusti jatkoon. Kolmannella kierroksella näyttäisi olevan vastassa hiukan helpompi vastus.
Aslak Jalava ei taaskaan kestänyt Champions Cupin painetta vaan viime kauden tapaan meni loukkaantumaan. Onneksi siellä penkillä oli nyt Lahdelma.
Aslak Jalava ei taaskaan kestänyt Champions Cupin painetta vaan viime kauden tapaan meni loukkaantumaan. Onneksi siellä penkillä oli nyt Lahdelma.
Näinpä. Kalliiksi nämä matsit alkavat käymään, kun viime viikolla meni Hägglund ja nyt Jalava. Lisäksi Kajava otti lievän vamman. No, ensi kierroksella ei mikään mahdoton vastus ole, joten saumat neloskierrokselle ovat ihan hyvät.
Härskisti lähdetään hyökkäämään jenkkiä vastaan. Toivottavasti pojat osuvat puiden väliin, sillä nolla ei tule omissa pysymään.. :)
Karstenin pakithan on tunnetusti aikamoisia kompurajalkoja mut tänään pelasivat kyllä hyvin. lukemat olis olleet vähän isommatkin varmaan jos kajava ja ojansivu olisivat olleet otisinpäin. Kovin hyvit eivät saaneet palloa niemensivulle ja kun saivat niin oli kyllä luokatonta työskentylä siltä vaikka yhen syöttöpojon kulmurista saikin. Mut maalit vaan lasketaan niin jatkoon pääsit. Onneva siitä. :)
Kitoksia! Jos joskus voitto on ansaittu, niin tänään se oli sitä. Viimeistely oli vain sieltä itsestään. Nyt ei olisi enää montaa matsia voitettavana, toivottavasti poijjaat pysyvät poissa lasaretissa.
Kova arpaonni KDT:lla kun vastaan tuli pahin mahdollinen vastus. Jos tuosta selviät niin sitten menet päätyyn asti.
Siellä näyttää olevan tuttua porukkaa, muun muassa Arto Kivekäs ja ex-dynastia Biniatshuu. Kovahan tuo vastus on, mutta yritetään jaksaa kehitellä jotain yllättävää. Nyt on polttareitten jäljiltä pää niin jumissa ettei pysty edes kuittailemaan baikolle eilistä nöyryytystä.. ;)
Hätäinen pikaviritys väännetty, saa nähdä miten toimii. Ei jaksa kiireessä ja touch padilla alkaa ihmeitä veivaamaan.. :)
No näköjää hyvin toiminu taktiikka! Onnea voitosta! Peukut pystyssä täällä toivotetaan onnea ja menestystä seuraavaankin peliin! :)
Onnittelut mitalista! Se on jo Suomen historian kuudes Champions Cup -mitali. Tuo nyt poika kotiin!
Kiitoksia kummallekin! Olipahan melkoinen näytelmä. Olin jo valmis heittämään kirveen kaivoon, kun laituri löntysti juuri siihen väärään laitaan. Toisaalta jos olisin viitsinyt katsoa Catenaccion pelejä olisin tiennyt että he vaihtavat laitaa tunnin kohdalla. Ensimmäinen puolituntinen oltiin ihan jyrän alla, mutta sitten päästiin peliin mukaan ja minuutissa tasoihin. Lopussa peli oli tasaista ja olisi voinut kääntyä kummin vain, mutta selkeämpiin paikkoihin me päästiin ja kaikki maalit tulivat jalalla.
Mitali on tosiaan varma ja se on jo iso juttu. Välierässä vastaan tulee kova venäläinen, mutta eiköhän heidät hoideta pois alta ja niistetä kuksa finaalissa! ;)
Mitali on tosiaan varma ja se on jo iso juttu. Välierässä vastaan tulee kova venäläinen, mutta eiköhän heidät hoideta pois alta ja niistetä kuksa finaalissa! ;)
nice. Onnittelut voitosta. Kannu kotiin ja torilla tavataan.