Subpage under development, new version coming soon!
Subject: Mussutuspuu
47 FC Emakla II-divisioona.16 3977.93
Jännä, että noi ranking-pisteet vaan tippuu alaspäin, vaikka voitettiin sarjakolmonen 8-0 ja sarjaa johdetaan puhtaalla pelillä, maalieron ollessa 32-1 ja suora nousupaikka hallussa.
Jännä, että noi ranking-pisteet vaan tippuu alaspäin, vaikka voitettiin sarjakolmonen 8-0 ja sarjaa johdetaan puhtaalla pelillä, maalieron ollessa 32-1 ja suora nousupaikka hallussa.
Hävisit kuitenkin cupissa 0-20.. :) Cup-matsit vaikuttavat rankkiin yhtä paljon kuin liigapelitkin (ellei enemäänkin, en tiedä, ainakin fanien mielialaan tuntuvat vaikuttavat enemmän). Myöskin ystikset vaikuttavat rankkiin.
Mussutetaan lisää. Aloin ihmetellä, miksi noilla heikoilla junnuillakin alko olla korkean olonen kestävyys (vahvaa yms.), no sieltähän se harjoittelu-sivulta syy löytyi; kaudenvaihteen yhden viikon kestävyystreeni vähän venyi...
On se maalinteko joskus vaikeaa. Ensi viikolla lähtee pelaajia myyntiin.
No voi v... Tuli vahingossa pistettyä melkein 19 millin tarjous utopisesta valmentajasta. Kukaan (järkevä) tuskin tuota ylittää joten pari milliä menee sitten täysin hukkaan.. :/
Voi Teemu sua - sieniäkö siellä on syöty?! Itse söin sieniä viimeksi eilen...
Ei ole sieniä syöty yli 30 vuoteen joten tuskin se niistä johtuu :) Eiköhän se huonosta matikka päästä vaan johdu kun ei erota seitsemää numeroa kahdeksasta..
Niin no pikkurahojahan tuo pari milliä ja yhdeksäntoistakin on mutta kun ei oikein viitsisi pitää valmennustiimiä joka on tullut kalliimmaksi kuin pelaajarinki.
Ylläripylläri että osokker lopetti taas kerran toimintansa kun jouduin asentaan uudestaan.
Jahas, molemmat hyökkääjät lasarettiin 19. minuutilla, ja edellisessä pelissä loukkaantu kolmas hyökkääjä.