Subpage under development, new version coming soon!
Subject: Iloisuuspuu
"Me istutettiin yhdessä puu, sen oksille linnut laskeutuu", Antti Tuisku
Kai tästäkin voi iloita, että sarja II-divisioona.11 on nousut Suomen kovatasoisimmaksi II-divariksi. :)
70 marksin maaginen raja meni tänään rikki niukasti, 70,1! =)
Nousu tuli!!! Kolmas kerta kun päästää nousemaan kakkoseen.
Toivottavasti nyt pysyttäisiin vähän kauemmin kuin edellisillä kerroilla.
Kaijo lehdistötiedote ilmestyy tämän päivän aikana...
Toivottavasti nyt pysyttäisiin vähän kauemmin kuin edellisillä kerroilla.
Kaijo lehdistötiedote ilmestyy tämän päivän aikana...
Joskus otin tavoitteeksi, että rikkoisin sen rajan alle 25-vuotialla, mutta ei menny alle, mutta ei ylikään, kun oli tasan 25. Melko hyvin sekin.
Jee päästään karsimaan ykköseen noususta. (olikohan vähän tekaistu jee,.. kun suora nousi meni tänään ohi suun..)
14 ottelua, 14 voittoa, suora nousu ykköseen. Kahdeksan kautta putkeen samassa 2-divisioonassa alkoikin tuntua jo kyllä ihan riittävältä :)
Kai siitäkin voisi iloita, että joitain uudistuksiakin on näköjään tulossa sokkeriin pienen tauon jälkeen.
Kai siitäkin voisi iloita, että joitain uudistuksiakin on näköjään tulossa sokkeriin pienen tauon jälkeen.
Reilun viikon sisällä tullut junnuista korvauksia 350 tuhatta. ;-) (Siis niiden vaihtaessa seuraa, ei itse myytäessä.)
(edited)
(edited)
Menipäs nappiin taktiikka karsintapelissä. Oikeastaan ei oltaisi voitu paremmin tuota pelata. Jeij!
Karsinta klaarattiin puhtaasti 3-0 :) mutta mutta hyökeillä olis ollut niin paljon enemmän hyviä paikkoja, että Multiharjun kohdalla voidaan puhua maalinteko ongelmasta.
Jooo vietiin vastustajaa 12-2 ;D harmi, että minun vastustajaa oli botti. Jee säilyttiin ykköses.
Jes!! Nousu ykköseen napattiin kauniilla suorituksella! Eikä peliä ratkaissut tuuri vaan taktiikka taito :D
heh :) onneton29 junnu hyppäs vahva29 kerta rytinällä ja talenttikin on kaiken lisäksi kohillaan
Lyhyehköön rinkiin sain yhden 194 senttisen kaapin, joka on joukkueen "puhtain" laituri! :D
Ja lopettakaa nyt se mussutuspuun täyttäminen - tämähän on ilon päivä!
Ja lopettakaa nyt se mussutuspuun täyttäminen - tämähän on ilon päivä!
Katos vaan, ottelukohtaiset keskustelut saapuneet=)