Subpage under development, new version coming soon!
Subject: »Suomen Cup
Ei ainakaan tällä kaudella Lintsu ota triplaa kun lepardit nappas ison voiton! Omassa pelissä eka 45 min ihan purjeissa treenattavilla ja sitte ykkösiä kentälle ja W kotiin!
Juu, hieno voitto Leopardeilta ja FC sirkuspolulta. Voitot nappasi myös Hirvijoki ja Ángel de la muerte. Noista neljästä löytyy sit tämän kauden Cup-mestari. Onnea kaikille vielä mukana oleville!
Perus arpa onni. Haasteet jatkuvat ensi viikolla, kun vastassa on Hirvijoki.
Ekaa kertaa sitä sokker uralla pääsee finaaliin asti! Ei vaan taida olla palaakaan finaalissa mutta tavoite saavutettu ni nyt naatitaan!
Tasaista oli Hirvijokea vastaan pitkään ja lopussa sitten vähän repsahti. Olihan siinä meilläkin omat paikkamme, mutta ei riittänyt tänään jatkoon asti.
Onnittelut finalisteille.
Onnittelut finalisteille.
Kova on Lepardsien kärkipari. Väkisin sieltä tultiin maalipaikoille, vaikka kuinka ukkoa oli edessä ja taklauksia vedettiin surutta sukille.
Kova on kärkipari teilläkin. Keskikentälle kaipaisin täsmähankintaa Moicanon tilalle, eikä Pukseckaan vielä oikein riitä kärkijoukkueita vastaan.
Hieman harmittaa, etten kääntänyt tähän peliin taktiikkaa peilikuvaksi. Harkinnassa oli. Tiedä sitten olisiko se mitenkään ratkaisevasti vaikuttanut.
Hieman harmittaa, etten kääntänyt tähän peliin taktiikkaa peilikuvaksi. Harkinnassa oli. Tiedä sitten olisiko se mitenkään ratkaisevasti vaikuttanut.
No me lähdettiin tarkoituksella vähän leveämmällä viiden pakin linjalla alkuun, kun aattelin, että saatat kääntää laiturin toiselle laidalle. En tiedä huomasitko, mutta tasuritilanteessa 2-2 tuli vaihto kapeampaan viiden alakerran taktiikkaan, jolla saatiin ehkä paremmin teidän kärkiparikin kiinni. En tiedä minkälaiseksi peli olisi muodostunut, jos teidän taktiikka olisi ollut erilainen.
Mitä ihmettä... täällähän on ihan asiallista kommenttia keskinäisestä ottelusta. :))
Varmasti johtuu siitä miten ottelussa kävi. Jos olisi mennyt toisinpäin, niin varmasti olisi menty asiattomuuksiin. Miquli on sen verran herrasmies, että osaa ottaa lunkisti kuten italian berluscoonit ja alatalot ja mitä näitä on. 8-}
No juu, näinhän se on :D Oikein rauhallisuuden perikuva, varsinkin pelejä katsellessa. Riippuu varmaan keneltä kysyy. Vaimolla saattaa olla eriävä mielipide tähän asiaan =D
Unelma cup finaali olisi Martti ja Korppi joukkueet vastakkain.
theKarsten to
TuLuu
Sitä varten pitäisi pitää uusi miitti, että saataisiin Korpille parempi taktiikka tehtyä.