Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: »[U21] theKarsten

2007-07-15 20:14:16
Tuon voi ymmärtää kahdella tavalla; koitetaan nyt vaikka sitä, notta viesti oli Bogolle.

Mikäli ei ollut niin onnittelut, en tosiaan ääniä saanut ja hyvä niin, sillä fiksut ihmiset äänestävät ehdollaolijoita...

Tähän perään ne miljoona hymiötä
2007-07-17 20:00:27
Oikeessa olit, se oli Bogolle,mutta pitihän mun sulle ilmottaa et silmät kiinni että taas nupukka päästelee luvattomia väärällä osastolla xD
2007-07-17 22:49:28
Hei kultsi, eikös me jo yhdessäkin todettu, että täältä harventuneen hiuspehkon alta löytyy toisinaan myös ripaus inhimillisyyttä ja huumorintajua =D.

Vaihdetaanpa kuitenkin ketjua tuonne freen puolelle tarpeen mukaan, eiköhän Karsten ymmärtänyt jo saaneensa luottamuslauseen meiltä kuolevaisilta.
2007-07-17 22:53:12
----> lue ei fiksuista 8o)
2007-10-08 14:46:00
Jees, eli sanotaan se nyt täällä Sokker Suomenkin puolella virallisesti; en jatka enää maajoukkueen peräsimessä tämän kauden jälkeen. On aika laskea uusi, innokas valmentaja irti.

Haluaisin kuitenkin kysyä maajoukkueen peräsimeen hakevilta pari kyssäriä, koska en viitsi jokaisen topicciin erikseen kirjoitella samoja asioita. Eli

- osaatko tehdä voittavia taktiikoita? Enkä tarkoita taktiikoita, joilla voitetaan pelejä kakkosdivarissa tjms, vaan maajoukkueelle, kun vastassa on ennakkoon kovempi joukkue kovemmalla materiaalilla. Minkälaisia variaatioita suositte? (eli monta pakkia, puolustavaa ja hyökkäävää keskikenttää, laiturit vai ei, monta kärkeä jne...)
Hyvän taktiikan tekeminen on kuitenkin maajoukkue-valmentajan tärkein osa-alue, jolla voidaan tehdä eroja tasaisten joukkueiden väännöissä, ja voittaa myös kovempia joukkueita.

- meinaatteko muuttaa paljon maajoukkueen nykyistä pelaajarunkoa? Ja pidättekö tärkeämpänä monitaitoisuutta vai korkeaa tasoa päätaidossa/taidoissa? Esim. Valoään puheissa vilahti pakkien vaatimuksiksi uskomaton puolustus, loistavasta ---> nopeudella ja suht korkeilla muillakin aputaidoilla. Oletko oikeasti sitä mieltä, että uskomaton pakki saa maailman huippuhyökeiltä yhtään palloa pois? Sama myös muille kandidaateille.

- miten meinaatte käyttää scoutteja ja apuvalmentajia, jos teidät valitaan? Vai aiotteko saattaa ehkäpä jo vireillä olevan tietokanta-projektin päätökseen?

- antakaa tavoitteet omalle maajoukkue-kaudellenne. Jos siis oletetaan, että valmennatte kaksi kautta. Tällöin matkan varrelle sattuu MM-karsinnat, MM-kisat ja todennäköisesti myös U21-kisat.

Tässä nyt joitakin näin ensialkuun. Jatkelen jahka tulee jotain lisää mieleen.

Joka tapauksessa kiitos kaikille maajoukkueen toiminnassa mukana olleille, maajoukkueen peleissä mukana jännittäneille ja ansiokkaasti kotimaisia pelureita treenanneille managereille. Hoidetaan vielä viimeiset pelit kunnialla himaan! Eritoten mielenkiinnolla odotan tuota ensi viikon lauantain Latvia U22 - Suomi U19 -matsia!! :)

theKarsten
2007-10-08 17:02:24
Koska kyseinen valmentaja ei vaaleihin lähde mukaan taistelemaan niin laitan tämän puun kiinni =)

Toki toivon että näihin kysymyksiin vastataan valmentaja ehdokkaiden toimesta...
2007-10-15 20:15:16
Pyörsin päätökseni ja lähdin kuitenkin ehdolle... maa on tosin Puola, mutta tein sellaisen vaalipuheen, etten voi hävitä!! xD
2007-10-15 20:18:56
Hah..ja saadaanko me sua sinne äänestää 8o)
2008-02-08 11:20:36
Taas ollaan ehdolla Puolassa! Viimeksi sain muistaakseni neljä ääntä, kahtotaan miten tänä vuonna käy.. :)
2008-02-08 11:32:07
1000 sakko/ääni??? =)
2008-02-08 11:36:48
Äläs nyt, ei mulla ole kun 2,5 milliä tilillä.. menen vielä konkurssiin!! ;)
2008-02-08 11:47:04
Puolassa näytti olevan ehdokkaana jo yli 400 jeppeä ja lisää ehdokkaita varmaan vielä sikiää. Vaihtoehtoja ainakin riittää :D
2008-02-08 11:52:57
Kannattas siis harkita vaan Suomea ;p
2008-02-08 21:40:27
Avaa se puu Puolaan, älä tänne. Ellet ole sitten Suomeenkin ehdolla?
2010-11-13 18:25:15
Tuli nyt sitten kypsyteltyä ajatusta, ja tässä kohtaa se on kuitenkin paras lähteä ehdolle, sillä seuraavista vuosista ei osaa yhtään sanoa, kun pitää töitä etsiä ja jos niitä saa niin voi olla aika aikasta kortilla. Eli: Karsten is in the game! Pistäkää kyssäreitä tulemaan!
2010-11-13 18:27:52
7 ääntä lähti Puolasta veke kun vetäydyin, eli melkoisen muhkea äänivyöry oli sieltä tulossa! :)