Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Musiikki

2009-08-15 10:22:20
melkoinen lauantai :D
2009-08-16 12:32:05
Olihan se :D

Nyt kysyisin apuanne, kun haluaisin selvittää mikä oli mahtava biisi n. neljän-viiden vuoden takaa. Bändi on kotimainen, raskaampi bändi, miessolisti (selkeää suomea, ei mitään mölinää ;). Biisissä lauletaan 'huonosta käytöksestä' ja mm. '...saavun alasti juhliinne' (tai jtn sinnepäin). Muistaakseni tuo oli jonkinlainen hitti ja toisestakin kys kokoonpanon biisistä pidin kovasti. Pää kohta poksahtaa tästä miettimisestä :)
Herääkö kellään mitään ajatusta...
2009-08-16 15:34:30
2009-08-16 16:07:18
Jees! Just tämä. Ja sivulta löytyi myös se toinen miellyttänyt biisi Kuvasi kaltainen.
Kiitos karhu, paine päässä helpotti :D Ja voin kuunnella nää hienot laulut nyt monen vuoden taon jälkeen.
2009-08-22 20:37:58
Message deleted

2009-08-22 21:23:08
http://www.youtube.com/v/kVD-cpqaPZA
2009-09-06 15:28:30
2009-10-01 14:34:04
On tämä sitten hiano biisi :) Mutta ei tollasta partaa voi olla kellään... =:oO
Solistin ääni on _niin_ hieno <3

http://www.youtube.com/v/mOs0pSAckCo
2009-10-01 18:46:32
se karva mikä päästä puuttuu , niin parraksi muuttuu. Tämän ole itsellä ainakin huomannut kun pitää jatkuvasti ajaa partaa. ;D

mielenkiintoinen piisu oli juu..
2009-10-09 00:09:18
Kantria

e: videon nähdäkseen joutuu tosiaan rekisteröitymään facebookkiin...
(edited)
2009-10-11 04:37:12
Voi pojat!!

Heräsin aamulla kaameassa kankkusessa, kun yöllä sain halata posliini pyttyä varsin nöyränä, kiitos exän/nykyisen muijani, kun mentiin ja palattiin yhteen pari viikkoa sitten. Ei ollut perjantaina työpäivän jälkeen tarkoitus lähteä mihinkään, mutta Terhi tuli hakemaan mut suoraan töistä taksilla ja löi kylmän oluen kouraan, niin taksikuskikin vei sanat suustani ja tuumasi, että PALVELU PELAA! Kyllä pelasi, kun baarissakin tuli heti tequilaa nokan eteen. Olin huolissani hänen humala tilastaan, mutta en sitten muistanut, että en ollut itse syönyt mitään koko päivänä ja kyllä siinä tietää että mihin se johtaa: sen jälkeen isompikin mies halaa perin nöyrästi posliini pyttyä ja toivoo kuolevansa.

Aamulla heräsin ja menin ensimmäisenä koneelle ja kuuntelin Alice in Chains - Man In The Box:n, sain siitä voimaa siirtyäkseni jpv:n kotoiseen yksiöön resident evil tietysti matkassa. Jpv:n luona ennen baariin lähtöä kuunneltiin samaista biisiä ja kylmät vääreet menivät selässä.

Mutta tänään lauantaina sitten olikin mahtavin ilta pitkiiiiiiin aikoihin! Ensin tosiaan pelattiin jpv:n luona porukalla resident evil vitosta jaetulla ruudulla ja hauskaa räiskettä oli, kun vaihdeltiin välissä ketkä pelaa. Sitten saunottiin ja kunnolla saunottiinkin, kun kaima päätti kaataa saavin kiukaaseen =)

Sen jälkeen pelattiin jotain korttipeliä nimeltä 7 signum, jos nyt oikein muistan sen pelin nimen (yllättävän monimutkainen, mutta kerrassaan nerokas peli. Suosittelen kaikille!). Ja olipahan hieno pelin keskeytys, kun puhelin rupesi soimaan ja puhelimen näytössä lukee pitkästä aikaa, että "the Karsten" -soittaa! Muuten olisin painanut hiljennä nappia ja jatkanut peliä, mutta pakkohan se oli tähän puheluun vastata. Hetken raatattiin, niin Karstenin kuin myös Ilponkin kanssa ja täytyy sanoa, että Ilpokin oli humalasta huolimattaan herrasmies, kun sanoi että jatkakaahan peliä, niin soitellaan joskus paremmalla ajalla, kun enhän minä itse olisi kehdannut puhelua lopettaa niin lyhyeen, vaikka jätkät odottivatkin taustalla. Muuten olisi tosiaan ollut mukava raatata äijien kanssa pitempäänkin, eli saa soittaa toistekkin ja minä soitan taas takaisin myös, kun sille päälle satun =)

Sen jälkeen maiden coveri bändin bassisti soitti ja kertoi että entisessä legendassa on tänään acustista kitaraa ja vanhaa legendaarista rockkia luvassa, joten pakkohan se oli mennä sinne. Bändi pietti välissä tauon ja satuin bändin laulajan (melkein yhtä ruma kaljupää kuin minäkin) kanssa yhtäaikaa vessaan kuselle. Kysyin tietysti, että irtoasko Alice in Chainssiä?? Kaveri tuumasi, että minkä biisin haluaisin? No lähtiskö vaikka Nutshell? ..Hetken hiljaisuuden jälkeen kaveri tuumasi, että ei se, mutta Man In The Boxin voitais vetää! Olin ihan äimänä, että no PERJANTAI! Vetäkääpä se, nimittäin se on muutenkin ollut mun tämän päivän biisi (ja selitin taustan).

Joten tässäpä se myös teille ja voitte kuvitella kuinka lujaa tuli vedettyä tätä biisiä tämän illan liven kanssa ja bändin laulajakin noteerasi meidän panoksen nostamalla pirun sarvet meitä kohden, hymyillen leveästi!


(edited)
2009-10-18 03:29:54
Layne, I wish you were here now, you're the best!

Memorial
2009-10-18 10:20:59
Heräsin nyt vasta. Onpa hieno biisi!

http://www.youtube.com/v/PU7J5MSIr6U&feature=related
2009-10-18 10:29:48
Joo, tarvii sanoa, että meillä meni aika lujaa koko viime viikko. Oli sellainen 4 päivän tutustuminen alamme eri firmoihin ympäri Etelä-Suomea.

terv, herrasmies Ilpo
(edited)
2009-10-29 10:22:36
Tuli käytyä eilen katsomassa Kolmatta Naista Tavastialla. On kyllä äijät edelleen kovassa vedossa.. :)
2009-10-30 11:36:40
"She told me I was living in the past"

http://www.youtube.com/v/6v3aTea1H0E

Kaunista.
(edited)