Subpage under development, new version coming soon!
Subject: »Eurofutis
Eilen Dortmund näytti ManCitylle mistä tulee tällä hetkellä Euroopan kovin joukkue. Reus ja Götze pitivät pilkkanaan Cityä ja ainoastaan Joe Hartin unelmapeli pelasti Cityn raiskaukselta. Valitettavasti Dortmund ei saanut Hartin ohi kuin yhden pallon kun paikkoja oli tappaa peli ja sitten tuli säälirankkarista tasoitus pelin lopussa. Harmitus on lievä sana kuvaamaan tuntoja. Tosin Chelsea osoitti viime kaudella, että mestareiden liigan voi voittaa huonolla pelillä ja City nähtävästi yrittää samaa temppua.
Tosin Chelsea osoitti viime kaudella, että mestareiden liigan voi voittaa huonolla pelillä ja City nähtävästi yrittää samaa temppua.
=D
...juu, kyllä alkaa Hart olemaan selkeästi yks maailman parhaita tontillaan, kun Realia vastaan oli sama juttu. Ihme pelastuksia.
=D
...juu, kyllä alkaa Hart olemaan selkeästi yks maailman parhaita tontillaan, kun Realia vastaan oli sama juttu. Ihme pelastuksia.
El Classico. 1-1 45min. Real on tällä hetkellä ollut vakuuttavampi.
Barcan pelit ole oikein sujunneet pepin jälkeen... onneksi on Messi
No ei. Kaikki pelit tähän asti Barca voittanut La Ligassa eli tosi huonosti. No tänään tuli vaan tasuri.
Ei näytä hyvältä veto ensimmäisen puoliajan jälkeen. Voitot Arsenalille, ManCitylle sekä Malagalle. Arsenal ollut hieman vaisu, ManCity ei näytä karistavan heittopussi Ajaxia ja Malaga hukkasi jo pilkun.
Upeeta huomata, että ns. kuolemanlohkossa mikään ei ole vielä selvää. Dortmund porskuttaa jatkoon ja kyykytti eilen kunnolla Real Madridia. Tosin täytyy myöntää, että Dortumundilta on nähty parempiakin pelejä. Moisander sitten kyykytti umpisurkeaa Shittyä.
Eilinen oli osoitus siitä, että Bundesliiga on tällä hetkellä maailman kovin jalkapallosarja.
Eilinen oli osoitus siitä, että Bundesliiga on tällä hetkellä maailman kovin jalkapallosarja.
Mukava tulos ja nyt WBA nousi taulukossa jo neljänneksi!
Tähän mennessä kautta on mulle positiivinen ylläri myös Evertonin tulos. Odotin liviksen ja villan olevan korkeammalla kuin nyt
guardiola aloittaa munchenin nahkahousuissa ensi heinäkuussa... 3vuoden pahvi ;)
Hänen piti mennä enklantiin... noh aika paukku sakuille.
Espanja-Suomi
Joko on hodarit ja popkornit valmiina?
Täällä on ja toivottavasti pistetään edes tiukalle peli...
Jeaah, kuten huomenna polskeja:)
Joko on hodarit ja popkornit valmiina?
Täällä on ja toivottavasti pistetään edes tiukalle peli...
Jeaah, kuten huomenna polskeja:)
Pallon hallinta mennee Espanjalle 85-15. Silloin harvoin kun saadaan pallo niin pitäisi saada luotua jonkinlainen vastahyökkäys. Toivotaan että pojat saavat jotain aikaan. Mixun aikana maajoukkue ei ole kovinkaan usein yllättänyt positiivisesti.
Ehkä heidän ylimielisyys olis meidän poikien iskun paikka, Pukki Eremenko ja miksei Hämäläinen yllättäis
Mielestäni Mixu on tuonut uusia tuulia, kun taas Mursu jahkaili samojen vanhojen kaavojen kanssa.