Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: FootStar.org

2012-03-29 18:18:15
Nyt jos aloitat, niin kauden 19 eka viikko juuri menossa ja ei kun tähtipuolustajaa tänne tekemään. ;-)
2012-03-29 19:45:04
Koneeni menee aivan jumiin kun avaan kyseisen pelin sivut eli antaapi olla kun ei toimi.
2012-03-29 21:20:47
Kyllähän tuota pelaillaan.

Juhani jäi eläkkeelle viikko sitten, voittaen vielä viimeisellä kaudellaan ja viimesessä pelissään Suomen Cup kannun.

Pari poikaa juhanille oli siunaantunut:

Hyökkääjänä pelaava Pete täyttää ylihuomenna 22 vuotta ja valittiin 3 päivää sitten suomen parhaaksi U21 pelaajaksi.

Maalivahtina pelaaja Panu on 3 päivää sitten täyttänyt 20 -vuotta, U18 maajoukkueessa hän on esiintynyt muistaakseni 8 kertaa ja tulevalla kaudella tavoitteena on tehdä ensi esiintyminen U21 paidassa ja sitten kauden jälkeen valloittaa U21 joukkueen 1 maalivahdin paikka
2012-03-29 22:47:44
Juhanin eläköitymisestä ei uutta hahmoa? Vai saitko Peten nyt ilmaiseksi hahmoksi sen sijaan?
(edited)
2012-03-30 06:03:49
kun hahmo täyttää 30 vuotta niin on mahdollista tehdä toinen hahmo... Juhani oli eläkkeelle jäädessään jo 34 vuotias
2012-03-30 15:14:44
No nyt liityin joukkueeseen stars fc, ja laitoin reenit. ei paljoa enää muista miten peli toimii. Mutta mussutan kun kone jäätyi taas kun kirjauduin...restart nappulan käyttö ei ole kivaa.
2012-03-30 18:01:07
Pojan saa aikaisintaan, kun hahmo on täyttänyt 30v, mutta Juhani on jatkanut vielä uraansa, kun sinulla on nuo molemmat hahmot jo olleet, joten toisen noista täytyy olla maksullinen lisähahmo.

Sinulla pitäisi nyt olla 3 hahmoa, jos edelleen toisesta hahmosta menee erikseen maksu...?

Päähahmon jäädessä eläkkeelle kun pitäisi saada uusi ilmainen hahmo tilalle.

Tiedä sitten oliko sinulla siinä valittavissa mahdollisuus, että että voit uuden hahmon sijaan tehdä nykyisestä lisähahmosta pysyvän, josta jatkossa ei sitten enää menisi mitään vuosimaksuja. ;-)
2012-03-30 18:06:39
Tervetuloa joukkueeseen ja muitakin täältä mahtuu mukaan, jos joku kiinnostui tästä pelistä. :)

Mikähän vikana, jos koneesi jäätyy? Voihan olla, että satuit kirjautumaan juuri silloin, kun sivut taisi muutenkin olla jumissa. Tai sitten sivun flash yms. ominaisuudet rasittaa vain hetkellisesti liikaa?
2012-03-30 20:56:46
Pitkään tuota peliä tuli tahkottua ja ehkä nyt pelaajani siellä on poistettu liian pitkän poissaolon takia.

Mielenkiintoinen peli sinänsä, mutta motivaation vei ylläpitäjien pätemättömyys pelin kehittämisessä. Alussa näytti ihan hyvältä, mutta sitten he rupesivat tekemään säätöjä käyttäjien kommenttien mukaan.

Seurauksena siitä oli pelin muuttuminen laidasta laitaan ilman eteenpäin menevää kehitystä. Itseasiassa ainoat muutokset pelimoottoriin oli ne, että välillä mentiin pesäpallo lukemin ja sitten ei maaleja millään.

Tästä syystä olen aina lukenut mielihyvällä kommentteja sokkerin kehittäjästä joka ei oikein ota ehdotuksia kuuleviin korviin.

Voisitko mikza katsoa vieläkö löytyy pelistä Pelaaja Pai Einala. Voisin harkita uudelleen mukaan liittymistä syksymmällä. Eli olisko se sitten ajankohtainen, kun olet kolme kautta luotsannut porukkaa.

@ Hautsi. Onnittelut sinne Hupiklubille cup mestaruudesta. Taisi olla sille seuralle jo kolmas ja yksi niistä saavutettiin, kun minä olin joukkueen manageri.

Niin tuosta pelistä vielä. Minulle tuli koneeseen semmoinen ongelma, että se sammui kesken pelin katsomisen ja teki sitä tosi pitkään vaikka en pelejä katsonut. Ongelman korjaantu itsestään ja menin tietenkin taas kokeilemaan, niin sama juttu alkoi alusta. Sen jälkeen en enään pelejä katsonut ja tietenkin meni loppu tuntuma taktikoista.
2012-03-30 21:28:22
Jos sinulla on tallessa Pai Einalan ID niin löytyy nopeasti, mutta jos olet yli 60 päivää ollut kirjautumatta, niin bottipelaaja joka tapauksessa on nykyään eli taidot nollautunut tasolle 0-12 (maksimi oli 100) ja mahdollisesti on jo uusi pelaaja nykyään.


Joukkueeseen liittyminen olisi nyt ajankohtainen, kun pelaajien ollessa lähes samanikäisiä, voin treeniohjelman tehdä käytännössä täydelliseksi useaksi kaudeksi ja 6 kaudeksi olen jo alustavasti suunnitellut joukkueen treeniohjelman. Jos vasta 3 kauden (kausi 16 viiikkoa) päästä aloitat pelin, niin kehittyminen yhtä nopeaa kuin muilla kauden ajan, mutta kun muilla taidot kehittyy pelaajan täytettyä 21v jo hitaammin, niin myöhemmin aloittanut pelaaja ehtii saada treenissä olevan taidon maksimiin ennen kuin joukkuetreeni muuttuu toiseen taitoon. Treeniohjelma on tehty kuitenkin yksi taito kerralla lähes valmiiksi asti tapaan.

Jos nyt aloitat pelin uudelleen, niin ei vaadi vielä suurta aktiivisuutta, kun treeniohjelman päivitys muutaman päivän välein riittää, kun pelejä ei junnujen tarvitse pelata koko kaudella, jos U19 joukkueen bottipelaajia ei lähde pois, että olisi pakko ihmisohjauksessa olevia peluutella. ;-)
2012-03-31 00:08:59
Justhan mä sun joukkueeseen pappani toin ;)
2012-04-01 00:18:55
tuon yhden hahmon saa tehdä ilmaiseksi kun päähahmo täyttää 30, toinen on maksullinen lisähahmo.

Kun juhani jäi eläkkeelle, sai valita
- 1 ilmaisen vuoden toiselle hahmolle
- 6kk hopea tai kultapakettia
- jonkun summan fs rahaa jolla voi ostaa lisäpalveluita yms...
2012-04-01 15:39:56
Taisit valita noista sen 1 vuoden lisähahmolle? Itselläni, kun oli ensimmäisen hahmon eläkkeelle jäännin jälkeen 2 hahmoa, joista ei tarvitse mitään maksella, niin olisi luullut, että jos uuttaa hahmoa et tilalle saa, niin ei tarvitsi enää maksella nykyisestä lisähahmosta jatkossa? Nyt taisit saada hahmolle vain 1 vuoden lisäajan, mutta sen jälkeen haluavat taas siitä maksun, että hahmo pysyy hengissä.

Reilumpaa olisi ollut, että sinulla olisi nyt 3 hahmoa, jos lisämaksun joudut yhdestä makselemaan...
2012-04-01 16:06:42
Anders Roiha oli 6 ottelua pelannut myös sokker joukkueessa, mutta en osannut heti yhdistää... ;-)
2012-04-13 15:46:22
Vieläkö koneen kanssa ongelmia... sivujen pitäisi toimia paremmin taas. Lisäsivät varmaan tuossa muutama päivä sitten jotain, mikä lisäsi sivun kuormaa, mutta nyt ainakin itselläni sivut toimivat...
2012-09-19 17:29:03
Tietääkö kukaan onko legenda Hannu Ainasojalle jo pystytetty patsas Footstarissa? :)