Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Free Mussutuspuu

2009-05-26 20:20:56
Kyllä sinun hellyyttävistä viesteistäsi aina hymy seuraa! ;*
2009-05-27 07:35:29
Olihan Matilla masennusta (vissiin) pohjilla, mutta ei kai nyt lehtien kirjoittelusta tuollaisia ratkaisuja kannata tehdä (vai oisko muuten vaan horjahtanut jorpakkoon aamukävelyllä?).

Monesti on lehdistä saanut lukea miten monet ovat päättäneet päivänsä jos heitä on kyseisen tyyppisistä rikoksista epäilty joten kun epäilyksistä kirjoitetaan julkisesti seiskan tapaisessa suositussa lehdessä ja jos takana on lisäksi noiden aivokasvainleikkauksen ja hoitojen tuoma masennus niin en ihmettele yhtään että näin kävi. Inkinenhän taisi kadota samana päivänä vai oliko edellisenä kun on seiskan ilmestymispäivä joten tuohon "vahinko" kuolemaan en usko.
Sigin kotisivulta ei yhtyeen jäseniltä pahemmin seiskalle ja iltalehdelle ymmärrystä löydy kuten ei vieraskirjaan kirjoittaneiltakaan.
Siitä onko Inkinen johonkin laittomaan syyllistynyt en osaa sanoa mitään kun en asiaa sen kummemmin tiedä. Kannattaa kuitenkin muistaa mitä kaikkea p**kaa internetistä saattaa koneelle putkahtaa jos ei ole suojaukset kunnossa tai jos eksyy väärälle, vaikka ihan viattomaltakin vaikuttavalle sivustolle.
2009-05-27 14:32:02
En edes tiedä mistä rikoksesta nyt Inkisen kohdalla puhutte, koska en kyseisiin ala-arvoisiin lehtiin koske pitkällä tikullakaan. Surullista joka tapauksessa :'(
2009-05-27 14:40:28
mutta loppujen lopuksi jokainen tekee elämässään ne omat ratkaisunsa...
2009-06-03 12:32:41
No niin. Kosteutta ja hometta löytyi suihkunurkkauksen seinärakenteista. Nyt odotellaan vakuutusyhtiön vahinkotarkastajaa. Oikeastaan ei edes tympäse. Arvashan tuon.
2009-06-11 20:25:06
Ärsyttävän hidas netti ollu tänään.. grrr
2009-06-24 16:19:50
Koko ensi kuukausi pelkkää iltatyötä. Myös viikonloppuisin. Ja tässä vaiheessa kesätyöpaikat on jo melko hyvin täytetty eli parempaa ei enää ehdi saamaan, että kiitos vaan :/

Toivottavasti koko heinäkuun ajan sataa, niin ei ainakaan joudu miettimään mitä muuta tällä hetkellä voisi tehdä.
2009-06-24 16:52:46
Kyllä, toivottavasti koko heinäkuu sataa ihan kaatamalla ja tulee niin kauheat ilmat paljoa tarttisi harmitella. Itelläkin nyt elokuun alkuun asti totaalisen paskaa duunia ja päivätkin niin pitkiä ettei paljoa ehdi aurinkoa näkemäänkään. Eniten harmittaa se, että olisin voinut olla koko kesän vanhassa unelmaduunissani ja lähes samalla liksalla kuin nykyisessäkin, mutta työkokemuksena tämä uusi duuni on niin paljon parempi että tulin nyt menneeksi tännekkin. Tuli kyllä tehtyä paskin päätös ikinä. Tai ainakin tämän hetken fiiliksien perusteella.
2009-07-11 02:24:12
Tällä kertaa hidasta sillä tiistaina maksoin plussan ja nyt meni sit plussa umpeen. ne lähettää vissiin äänimerkinkin puolaan 3 renkaisella postiautolla.
2009-07-11 10:16:10
Onkohan jo jotain muuta häikkää kun hidas toimitus? Itse maksoin joitain päiviä aiemmin ja tuli muutaman tunnin viiveellä. Outoa että jonot tuossa ajassa noin pitkiksi kasvaisivat.
(edited)
2009-07-11 10:59:34
Niin itse siis maksoin tilisiirrolla eli sen pari päivää se on ennen ottanut mutta eiköhän se sit maanantaina tule.
2009-07-11 12:01:32
No sitten. Itse tosiaan kortilla maksoin.
2009-09-23 11:27:37
Hohoh, mitähän keksis... lokakuussa pitäis kämppä olla tyhjä jotta taloyhtiön putkiremppa vois alkaa. Kertokaas mistä saa asunnon parissa viikossa? meitä vuokralaisia kyykytetään...
2009-09-23 17:55:43
Kuka on vuokranantaja? VVO ym. kyllä yleensä tarjoaa tilalle uutta.
2009-09-23 18:21:31
Yksityinen, jota ei ole olemassakaan... yli vuosi ilman tietoa eikä yhteyttä. ei ole osoitetta eikä edes nimeä olemassa...vaikka kuin googlettais
2009-09-23 18:43:48
Jätä vuokras maksamatta, niin varmaan omistaja ottaa yhteyttä.