Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Maxithlon

2008-01-01 08:15:46
Huomenna olisi sitten joukkueiden SM-kisat. Vielä ei hirveästi näy ilmoitettuja urheilijoita olevan. 10 parhaalle tiimille olisi rahaa luvassa 80000-10000€.
2008-01-01 14:40:32
Mikä on hukassa ? nehän kaikki kilpailut löytyy samasta paikasta kilpailut sarakkeesta
2008-01-01 14:42:05
mistä tuo raha summa löytyy?
Ja minä en laittanut edes parhaimpia urheilijoita sinne!!
2008-01-01 14:45:28
enkä löytänyt sieltä...

Valitsin kaikki suomen tulevat kilpailut eikä näkynyt mitään vaikka valitsin myös sellaiset mihin en voi ilmoittautua.

Löysin ne kilpailut kuitenkin menemällä suomen maa-sivulle ja sieltä sai valita nuo tulevat mestaruuskisat.
2008-01-01 14:59:15
National League
Kansalliset kisat
Yksittäiset kansalliset kisat

eli nuo pitäisi löytyä sieltä...
ja national liigaan pitäis päästä suoraan etusivulta ylhäällä vasemmalla areena painikkeen vieressä oleva painike (mikä lie kuvake onkaan(siniset kehykset) )
2008-01-01 15:00:30
Onkos tästä maxitreenaajasta jotain hyötyäkin...piti kokeeksi ottaa ku sai niin halavalla ;)
2008-01-01 15:07:40
Samaa itsekkin mietin. mutta näkeehän jotain uutta...niinko naamat joka on tod. tärkeää...

ja tietty nuo kehitykset
2008-01-01 15:09:43
ai onko ne naamat tärkeimmät :D ... kyllä kun kuukauden opettelee niin varmaan jatkaa maxitreeniä veikkaan :)
Saahan sinne seuran logonkin...pitäisköhän kokeilla
(edited)
2008-01-01 16:23:03
Mikähän ihmeen rajaus tuohon "Klubi kansalliset mestaruuskisat" -kisaan on tehty kun en pysty ilmoittamaan puoliakaan urheilijoistani siihen. Esim. en miehissä pysty ilmoittamaan yhtään kävelijää, hyppääjää enkä heittäjää ja juoksijoistakin vain osan. Taitaa jäädä kisat väliin. :(
2008-01-01 16:26:58
itse huomasin saman, mutta epäilen kisoihin olevan jonkinlaiset tulosrajat, eli kilpailijan on täytynyt kyseisessä lajissa tehdä joku tietty tulos että voi osallistua...
2008-01-01 16:37:42
Ekös tuo ole juniorikisa? vai katsoinko ihan väärää
2008-01-01 16:38:19
Tulosrajoista ei tapauksessani voi olla kysymys, koska parhaita urheilijoitani en voi ilmoittaa. Kyse taitaa sittenkin olla siitä, että olen ilmoittanut urheilijoitani samana päivinä muihin kisoihin, jotka kisataan muutamaa tuntia aiemmin. Voi olla, että noiden kisojen jälkeen voi sitten ilmoittautua. Saa nähdä jaksavatko urheilijani enää osallistua toisiin kisoihin samana päivänä ja onko se edes mahdollista.
2008-01-01 19:38:06
Minä taasen veikkaan että juju on siinä onko kauden alussa ilmoittanut kilpailijoita alueellisiin seuramestaruus kisoihin tiettyihin lajeihin. Sama juttu kuin henk.koht mestaruuskisoissakin, ekaks kilpailija aluekisoihin ja sitäkautta SM kisoihin.

Tämä tosin vain vahvaa mutua.
2008-01-01 20:21:58
Mistä löydän nuo kisat???
2008-01-02 10:49:56
GaryW - Palkintorahasummat näkee kun painaa Game guide, Competitions, National Championship ja Awards. Club Championships on kisojen nimi.

Viikon päästä on sitten vuorossa SM-kisat yksilö (Individual national championship) tasolla. Sinne pääsee muistaakseni vain tyypit jotka pärjäsi 19.12 Individual regional championship kisassa. Jos ei tiedä ketkä on kutsun saaneet käy urheilijansa yksi kerrallaan läpi ja katsoo lukeeko alhaalla "Invites that this athlete have received". (saattaa löytyä jostain muualtakin, en tiedä)

Muistaakseni tuonne Club national championshipiin (Klubi kansalliset mestaruuskisat) ei ollut mitään pääsyvaatimuksia, ainakin itse sain kaikki haluamani urheilijat sinne.

Jos on epävarma milloin on "virallisia" kisoja painaa vasemmalta calendaria josta näkee päivämäärät ja kyseisen päivän kisat.
Competitionsissa pistää Competition type laatikkoon kisan nimen ja päivämäärän niin löytää kyseisen kilpailun.

Sekavia selityksiä ja mahdollisesti väärällä kielellä mutta toivottavasti niistä jotain selvää saa ;)
(edited)
2008-01-02 12:24:08
Näyttää siltä, että teoriani osoittautui oikeaksi. Eli olin ilmoittanut urheilijoitani tänään pidettyihin alueellisiin kisoihin ja heitä en voinut ilmoittaa siihen tänään illalla pidettäviin klubien mestaruuskisoihin ennen kuin alueelliset kisat olivat ohi. Tänään klo 11 kisattujen junnukisojen jälkeen pystyin ilmoittamaan klubien mestaruuskisoihin junnuni, jotka osallistuivat alueelliseen kilpailuun. Vielä pari tuntia ennen noita klubien kisoja on senioreiden alueellinen kilpailu joissa on muutama senioriurheilijani kiinni. Ilmeisesti heti noiden kisojen jälkeen pystyn ilmoittamaan loputkin urheilijani klubien mestaruuskisaan.