Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Transfervurderinger

2007-03-12 14:57:57
så om han får seg en pop i teknikk og scoring før salg, så vil det hjelpe litt?
2007-03-12 16:30:08
Det vil gjøre han mer interessant for en spisstrener. Sannsynligvis også for en midtbanetrener, men verdien av et ekstra level striker er nok mer begrenset der.
2007-03-12 18:31:22
Hva tror dere jeg får for Pablo etter en staminapopp?

Allande Pablo , age 23
value: 2 074 000 kr., wage: 22 600 kr.
magical form
bookings:
adequate stamina,
weak pace,
average technique,
incredible passing,
hopeless keeper
weak defender
very good playmaker
average striker
(edited)
2007-03-13 00:25:26
Det var en veldig sær sammensetning av skills og en relativt høy alder når han mangler så mye i defender og pace for å bli en god midtbanespiller. Det er kun lag som skal trene en sesong av hver de neste to sesongene som vil være interesserte. I tillegg må de være villige til å trene han som 25-åring.

Det betyr at det er ren bingo å gjette på en overgangspris. Jeg vil ikke prøve, men du vil sannsynligvis få mye mindre enn en annen spiller på 2 mill i value og jevnere fordeling sv skills
2007-03-22 09:18:51
trakk et 4 ukerstalent idag, og lurer på hvilken skjebne denne karen burde få på treningsfeltet, før jeg evt selger......

Gunnar Myrvoll, age 18
value: 420 000 kr., wage: 6 800 kr.
very good form

unsatisfactory stamina,
poor pace,
adequate technique,
good passing,
tragic keeper
average defender
adequate playmaker
average striker
(edited)
2007-03-22 11:41:13
Han ligger litt laver i sideskills enn de spillerne jeg leter etter nå, men siden han er norsk og garantert talentfull, ville jeg likevel vært med å bydd på han om han hadde blitt lagt ut nå. Jeg hadde vært med til minst 1,5 mill, kanskje 2 siden han er norsk.

Jeg vet ikke hva du trener, men så lenge det ikke er keeper, vil jo enhver trening bedre prisen. Han er jo allsidig. Du vil også få med deg random pops som ofte kommer tidlig på nye juniorer.

For min egen del hadde jeg jo foretrukket at han ble lagt ut med en gang, siden jeg trenger en siste trainee nå. Men for din egen del er det nok best å trene han selv. Når du en gang legger han ut for salg vil det være nok av interesserte kjøpere. Han er et så interessant objekt at jeg ikke helt skjønner hvorfor du ikke satser på å trene han selv (med mindre du trener keepere da ;-)
2007-03-22 13:27:00
neida, trener ikke keeper:-)Har bare litt minus på kontoen, og det jeg egentlig vil få bekreftet før jeg evt trener han videre, er at uansett hvilke skill han popper i , så øker verdien, bare treneren min holder mål......

Hva ville folket ha trent han mest i, sånn med tanke på å trene han flere sesonger?
2007-03-22 14:30:18
Det er jo avhengig av hvilken type spiller man trener og han har grunnlag for det aller meste. Jeg trener forsvarere og vil helst hatt han opp i minst very good teknikk og minst solid passing og pm. Pace og defender ville jeg trent så høyt som mulig.

Hadde jeg trent han som angriper ville jeg trent han så høyt som ulig i pace, teknikk og striker. Alle er like viktige etter min mening.

Hadde jeg trent han som midtbanespiller, ville jeg foretrukket minst very good i pace, defender og teknikk. Det samme i striker hadde også vært bra om jeg planlegger å bruke han offrnsivt. Igjen står passing og pm som jeg ville hatt så høyt som mulig.

Summa sumarum kan du trene han i nesten hva som helst en god stund uten at det blir for mye eller feil og han vil bare bli mer attraktiv på markedet.
2007-03-22 14:31:31
takker for den, leverer han på landslaget om 5 sesonger:-)
2007-03-22 14:56:26
18 år, godt talent. Dette er en type spiller som du trener så lenge han passer inn i systemet ditt. Så kan du heller selge en gammel rev, hvis det kniper i kassa. Det er iallefall mitt tips. ;)
2007-03-28 10:39:04
Noen som har noen anelse om hva man kan få for denne spilleren?

200 000, 1mill eller 8kroner?

Håkon Seldal, alder 28
verdi: 560 000 kr., lønn: 8 400 kr.
godkjent form
kort:

god utholdenhet,
dårlig hurtighet,
dårlig teknikk,
solid pasning,
håpløs keeper
god forsvar
god ballfordeling
middelmådig skyting
2007-03-28 11:26:26
ikke mye i allefall. Kanskje rundt 200.000?
2007-03-28 11:30:19
et sted mellom 4-1000000000 kroner.
2007-03-28 16:54:13
Jeg solgte en lignende spiller for ca en uke siden. Han hadde formidable stamina, solid pm og defender, men var 4 år eldre. Han gikk for 250 000.
2007-03-29 09:29:22
Ok, takk til Tordenskjold og Polarbear.

Da er jeg litt klokere..
2007-03-29 09:38:40
Jeg knaller ut Hr. Huseby her også:

Brynjulf Huseby, alder 18
verdi: 620 000 kr., lønn: 8 800 kr.
veldig god form


godkjent utholdenhet,
god hurtighet,
tragisk teknikk,
veldig god pasning,
middelmådig keeper
tragisk forsvar
håpløs ballfordeling
håpløs skyting

Poppet hver fjerde uke med fremragende juniortrener. Et godt talent altså, men er det noe særlig å hente ved salg? Fyren blir lagt ut i løpet av kvelden.