Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: [NT]Norge vs Irland

  • 1
2007-04-13 19:47:59
Da nærmer det seg avspark for runde 3 i VM kvalliken. Denne gangen skal vi møte Irland.

Så litt statistikk:

Norge
Rank points: 1939.73
Number of players: 34
Average form: brilliant
Average age: 23.7
Average value: 4 973 118 kr.
Total value: 169 086 000 kr.

Irland
Rank points: 1463.27
Number of players: 43
Average form: incredible
Average age: 23.7
Average value: 3 902 326 kr.
Total value: 167 800 000 kr.

Som dere ser ligger snittverdien vår ca 1 mill over Irland. Men til gjengjeld har de nesten 10 flere spillere på laget. Så den reelle forskjellen er nok ikke så stor. Irlands siste kamper er søm følger:

Irland - Australia 1-3
Hellas - Irland 0-3
Irland - England 0-3

Hvis man ser nærmer på laget skuler det seg et ganske bra lag. De produserte mange sjanser i kampen mot England, et lag som grisebanket oss. Kampen mot Australia var også ikke så ille.Så dette kan bli en meget spennende kamp.

Tror allikevel vi kan regne oss som favoritt imorgen. Jeg tror norge stiller med en sterkere tropp en Irland, og har alle forutsetninger til å kunne dra iland en seier. Mye avhenger av treff på taktikken, men har ikke blitt skremt av den irske taktikken så langt.

Det har vært klart i lengre tid av vi skal still med vårt beste mannskap imorgen. Vi er fortsatt relativt heldig med få skadet og lite kort. Men en del nøkkelspillere sliter litt med formen. Osvold, Rørvik og Bugge hadde vært ønsket i bedre form. Men sånn er det nå en gang, man kan ikke få det helt som man vil. Det er etterhvert blitt en god tilgang på gode spillere i Norge. Spesiellt i forsvar har formen på spillerene mye å si for uttaket, da det er mange relativt like spillere som kjemper om plassene. Men noen favoritter er det, som norges beste forsvarsspiller Atle Skogheim. Ikke la dere lure av ratings, denne mannen og moderklubben Reservoir Dogs er et flott eksempel på dedikert trening som vi alle kan se opp til.

Så over til hvem som skal spille. Her er troppen som skal spille imorgen:

Kenneth Aaby
Sverre Berland
Eyvind Bugge
Stian Fossen
Jostein Hellum
Lasse Heltne
Robert Hennum
Chris Lindhjem
Roy Melby
Halvor Michelsen
Cato Nilsson
Eivind Osvold
Petter Rørvik
Atle Skogheim
Thorleif Sogn
Otto Wennevold
2007-04-13 20:10:52
Denna match vinner ni enkelt.

Vi vann med 2-1 i senaste mötet för 2 månader sedan, 10-2 i skott...

Tror på norsk 4-0 seger, lycka till!
2007-04-14 14:21:08
Først vil jeg bare si at jeg syntes Norge spilte en god match og uavgjort var vel et riktig resultat, kampen sett under ett. Begge lag hadde gode muligheter til å score flere.

Det er også den første kampen jeg har sett som mangelen på teknikk ikke var påfallende. Ett unntak var det dog. Hellum hadde mange dårlige ballmottak som ga Irland sjansen til kontringer og i tillegg hadde han et uforklarlig innfall når han og Michelsen kommer sammen alene mot keeper og han plutselig tackler Michelsen og dytter ballen harmløst til den irske keeperen.

Michelsen gikk for øvrig glipp av flere kjempesjanser fordi det irske forsvaret klarte å løpe han opp.

Heltne gjorde en merkelig figur. Hver gang han kom i kontakt med ballen gjorde han alt rett, men ble løpende mye frem og tilbake uten å engasjere seg i kampen, uten at jeg skjønner hva som er årsaken. Han var ute på bærtur ved et par anledninger, blant annet ved det irske målet hvor han lar sin mann stå umarkert på 16-metern og legger ut på et tåpelig løp i det store intet. Det er den direkte årsaken til det irske målet.

Heltne får en veldig lav karakter, både for en landslagsspiller og til å være en spiller med en verdi på over 4 mill. En oversikt over statistikken hans viser da også at ligger ca 10 poeng bak de andre forvarerne i snitt. Er det noen skills han mangler? Jeg klarer ikke å se hva det er, men kanskje drogo kan poste hva de er. Det vil være veldig interessant, ikke bare for innsatsen på landskaget, men også for oss som managere å se sammenhegner mellom skills og karakter,

Forvaret hadde litt for mange situasjoner hvor ballen ble beinet utover sidelinja irelativt upressede situasjoner. Skogheim sto for de fleste, mens Bugge hadde den verste da han dyttet ballen over sidelinja når det ikke var verken med- eller motspillere nærmere enn 1,5 rute. Pussig egentlig, siden Bugge har good pm og excellent passing.

En interssant kamp som kan bli ganske lærerik om vi kan få vite skillene til en del spillere. Nærmere bestemt:

Hellum - teknikk
Michelsen - hurtighet
Heltne - alle skills
Skogheim - pm, og passing
Bugge - pm og passing

Jeg poster Bugges skills i neste post :-)
2007-04-14 14:21:22
Eyvind Bugge, age: 24
value: 3 920 000 kr., wage: 49 000 kr.
club: PolarBears Football, country: Norge
very good form, incredible tactical discipline

formidable stamina, hopeless keeper
incredible pace, brilliant defender
good technique, good playmaker
excellent passing, good striker
2007-04-14 20:41:37
Er ikke fornøyd med dagens kamp. Men er veldig glad vi tok med oss 1 poeng, noe som var litt heldig. Taktikken kunne nok ha fungert bedre. De Irske spillerene var flinke til å dominere midtbanen såpass at det til dels ødela wingopplegget. Cato stakkar fikk hendene fulle og fikk mye å gjøre til tider. Ble også overrasket over at de Irske spissene greide å herje såpass mye med forsvaret vårt. Tydeligvis en del dribblekonger der.

Er også veldig enig med polarbear sin analyse. Forsvaret vårt gjorde en del feil som burde være unngått. Synes det var ganske merkelig at de ikke greier å spille ballen fremover istede for utover sidelinjen.

Nå kan jeg ikke avsløre hvilke skills spillerene har, men kan si såpass at Skogheims PM og passing er slett ikke verst. Når jeg ser på skillsene burde han ikke spent ballen utover siden så ofte i allefall.

Heltne er litt merkelig. De skillsene jeg har fått oppgitt skulle ikke tilsi en så lav rating i kampene. Han har veldig høy forsvarsskill, mens de andre er alle sammen relativt bra om ikke på Skogheims nivå. Må nok vurdere hva jeg skal gjøre videre med den karen. Noe er i allefall ikke som det skal.
2007-04-15 01:47:39
Hellum - teknikk --- SOLID
Michelsen - hurtighet
Heltne - alle skills
Skogheim - pm, og passing
Bugge - pm og passing
2007-04-15 03:17:52
Hellum - teknikk --- SOLID
Michelsen - hurtighet
Heltne - alle skills
Skogheim - pm, og passing
Bugge - GOOD pm og EXCELLENT passing
2007-04-15 07:46:34
Michelsen er etter det jeg vet Norges nest raskeste mann.. :P
2007-04-15 09:58:08
Det var i gamledager. Nå er han den åttende raskeste ;)

Leste forøvrig i det Irske forumet noe med at spesiellt ene forsvareren hadde veldig mye pace.
2007-04-15 10:00:07
Message deleted

2007-04-15 10:32:20
En ting jeg glemte å si var at jeg skal se nærmere på plasseringen av spissene. Har en mistanke om at de står litt vel tett når de er i angrep.
2007-04-15 11:05:02
hehe, ryktene går hører jeg :)

>Han blir desverre enda raskere før jeg rekker å bytte, har et par karer som nesten må ha ca 10 uker til :(
2007-04-19 14:04:51
Hmm... Ser ikke lett ut, dette!
2007-04-20 12:26:17
Hmm. det ser ikke ut som om folk vil avsløre spillerene sine :/
2007-04-21 15:33:26
Nei... Gjør vel ikke det ;)
  • 1