Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Gal eller genial?

2008-04-27 11:14:55
Ok. Takk for svar.
Fant en nesten tilsvarende eldre spiller som blir solgt i kveld (med 3 hakk høyere hurtighet). Blir han solgt billigere enn min 18-åring, vil han bli lagt ut til salgs igjen.
2008-04-27 21:47:26
Fulgte med på denne spilleren:
Feliks Tytek, alder: 24

håpløs utholdenhet, glimrende keeper
middelmådig hurtighet, dårlig forsvar
håpløs teknikk, dårlig ballfordeling
middelmådig pasning, dårlig skyting

Han gikk for over 2 millioner mer enn min 18-åring. Når min spiller er like gammel, vil han være betraktelig bedre. Min konklusjon er derfor at jeg ikke taper penger på å ha han i klubben. Det finnes helt sikkert mye bedre måter å investere pengene sine i, men jeg ønsker å beholde han som reservekeeper.
2008-05-05 23:08:06
Ble 'litt' revet med under en budkrig i dag, og endte opp med å kjøpe denne spilleren for 21,75M

Karol Sysio, alder: 20
verdi: 6 634 000 kr., lønn: 42 200 kr.
klubb: Prior Hærland, land: Polska
guddommelig form, dårlig taktisk disiplin

veldig god utholdenhet, tragisk keeper
middelmådig hurtighet, svak forsvar
godkjent teknikk, guddommelig ballfordeling
fremragende pasning, solid skyting

Planen er ca 7 uker til med forsvars trening, før jeg legger om til hurtighet og teknikk i de neste mange sesonger.
2008-05-05 23:41:35
Hattrickspiller!!
2008-05-05 23:45:33
Han har jo fortsatt flere trenbare år framfor seg. Vil jo bli endel bedre i de mangelfulle skillsa...
2008-05-06 00:09:16
Ikke nok til å forsvare de siste 5 nivåene i pm. Han mangler veldig mye i både teknikk, hurtighet og forsvar og har ikke tid til å komme ajour i alt. Hadde han vært trent en drøy sesong mindre i pm hadde han blit en langt bedre spiller når han er ferdig trent.

Et generelt råd til alle norske sokkerspillere er å la være å kjøpe spillere som er divine. Hvis de er innen økonomisk rekkevidde, vi det i de aller fleste tilfeller være bedre å kjøpe en med jevnere skills.

Det er vel bare noen få norske klubber som kan kjøpe en divine spiller som ikke er mishandlet. Selv har jeg ingen. Jeg har en med unearthly defender som vil nå divine, men han har et helt annet nivå på sideskillene en han du har kjøpt. Jeg har også to med unearthly pace men det samme er tilfellet med sideskillene der. Hvis vi tar de 3 beste sideskillene utenom stamina, har mine en sum på 33, 34 og 35, mens spilleren din har en sum på 24.

Etter min mening er han ikke i nærheten av å være verd 20 mill, men det utelukker ikke at du vil kunne få det ved et salg. Økonomisk sett tror jeg det vil være nærmest bortkastet å trene han, men han vil etterhvert bli verd det du betalte i det minste [;)]
2008-05-06 08:26:15
Poster denne her da jeg er usikker på om spisstrening om 4-5-6 uker for Kyrre er galskap.(han får 2 pop i teknikk før dette)
Kommer da til å trene spiss i sikkert 2 sesonger iaf, kanskje 3.

Kyrre Aksnes, age: 19
value: 3 012 000 kr., wage: 32 800 kr.
club: Dala-Fram 88, country: Norge
good form, good tactical discipline
bookings:

good stamina, unsatisfactory keeper
magical pace, solid defender
solid technique, very good playmaker
poor passing, adequate striker
2008-05-06 09:31:52
Takker for bra svar:)
Skal prøve han ut i den rollen han er tiltenkt, og se hvordan han fungerer.
Lykkes han ikke i den rollen, blir det nok et kjapt salg. Tror nok jeg skal få solgt han igjen uten å tape alt for mye på han:)
2008-05-06 09:36:03
Synes overhode ikke det er galskap så lenge talentet er på plass. Magical pace er jo veldig høyt for en 19 åring, og da er det jo kun striker og seinere muligens teknikk igjen som teller. Du kommer høyt opp i striker på den karen på 2-3 sesonger.

EDIT: Litt synsing. 3 sesonger skal være 45 treningsuker totalt. Hvis man f.eks sier et snitt på 4,5 uker pr popp på de sesongene skal han da poppe 10 nivåer, noe som da plasserer han på unearthly striker. Ikke illle det da ;)
(edited)
2008-05-06 09:54:38
ja det er ca samme som jeg har kommet frem til, spørsmålet er om det hadde vært smartere å gjort han til midtbanespiller, dvs salg snart...
2008-05-06 09:57:26
Nja, poor passing er jo ikke noe å rope hurra for. Synes han er mer spiss eller forsvarer enn midtbanespiller etter min mening :D
(edited)
2008-05-06 10:59:38
Kan jo da vise et av mine treningsobjekter på spissplass:

Esa Santasaari , alder 21
verdi: 3 842 000 kr., lønn: 73 600 kr.
tragisk form
kort:

middelmådig utholdenhet, tragisk keeper
solid hurtighet, godkjent forsvar
solid teknikk, godkjent ballfordeling
god pasning, guddommelig skyting

Ferdighetene er skjevt fordelt, men med en kjøpspris på ca 13 millioner er jeg garantert å få vesentlig mer igjen for han når han selges. Med tanke på at jeg skal trene hurtighet og teknikk de neste 2,5 -3,5 sesongene passer han også godt inn.

Kommer likevel ikek til å kjøpe identiske spillere som dette i fremtiden, men han fungerer godt i enkelte kamper allerede og med et par hakk til på både hurtighet og teknikk er han en rimelig OK spiller.
(edited)
2008-05-06 15:14:47
Jeg må fylle opp stalle med noen talenter. Hentet denne 18 åringen for 136.ooo. Han skal trenes i Pace noen uker før han inngår i PM-opplegget mitt.

Frederik Parcel, age: 18
value: 462 000 kr., wage: 6 800 kr.
club: Søtholet, country: Slovensko
average form, tragic tactical discipline

good stamina, tragic keeper
poor pace, weak defender
average technique, solid playmaker
adequate passing, adequate striker

Jeg vet ikke talentet men hvis dette er 4-5 uker så er dette et kupp
2008-05-06 15:28:34
136.000 er jo ingenting. Så det skal mye til for at den karen skal bli et tapsprosjekt.
2008-05-06 15:42:05
Esa er ikke like grotesk med litt bedre fordeling og lavere pris, og er i tillegg spiss og klarer seg dermed med færre skills enn en midtbanespiller.

Når det er sagt ville også Esa vært en bedre spiller om toppen av scoringen hadde vært fordelt på hurtighet og/eller teknikk. Hvis du trener han i hurtighet og teknuikk som du planlegger skulle du vel få ca 9 pop ut av det. Da er han f eks 13, 12, 17 i fordeling, men hadde han stoppet skytetreningen 3 hakk lavere hadde han vært minst 14, 14, 14 som jeg vil påstå er en klart bedre spiller. En annen effekt av å trene noen raskt opp i divine på bekostning av andre skills er at han ikke kan få random pop i den skillen lengre.

Skulle jeg først hatt en striker som var skjev ville jeg også valgt divine i teknikk eller hurtighet framfor skyting
2008-05-06 16:28:17
Helt enig med det du sier.

Tror dog jeg vil tjene rimelig bra når jeg selger han siden mange vil ha en spiss med den ferdigheten på skyting. Tror investeringen vil vise seg å være brukbar :-)