Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Gal eller genial?

2008-07-26 22:36:55
Kjøpte han her for 330.000,-kr, veit det er snakk om småpeng for dei fleste, men var det vel anvendte penger? talent ukjent....

Hvedar Nikifarenka, alder: 18

klubb: Bønder, land: Belarus
verdi: 548 000 kr., lønn: 8 000 kr.
fremragende form, tragisk taktisk disiplin

middelmådig utholdenhet tragisk keeper
dårlig hurtighet solid forsvar
solid teknikk middelmådig ballfordeling
håpløs pasning utilstrekkelig skyting
2008-07-26 23:28:36
Du vil sikkert tjene brukbart på han, så galt var det ikke. Om det var genialt er en annen sak. Jeg prøver å kjøpe trainees etter prinsippet at de skal være bra nok i de tingene jeg IKKE trener. De skillene jeg har tenkt å trene kan derfor være ganske så lave bar de andre er bra.

Siden jeg primært trener forsvarere i forsvar og pace kan en ny trainee godt være veldig lav i en av de skillene (men ikke begge da det vil ta for lang tid å trene. De andre skillene som teller er teknikk, passing og pm. Der må han være average som et absolutt minimum og helst ikke dårligere enn adequate. Det gjør at jeg kan konsentrere meg om de to skillene og likevel ha en trainee som er bra nok i sideskillene (random pops) når jeg skal selge ham.
2008-07-26 23:32:25
Trener hurtigheit, og kjøme mest sannsynlig til å gjer det i god tid framover... og kjem i allfall til å trene han opp 6-7 hakk i hurtigheit før eg selger han... forhåpentligvis før han blir 20 :-) men ikkje seinare enn 21 :-) med randompopp i både forsvar og midtbane (og kanskje teknikk) so vil eg tru han er BRA salgbar :-D
2008-07-27 00:04:29
Absolutt, men det hadde vært enda bedre om han hadde hatt 3-4 levels mer i passing også. Da hadde du hatt en perle som du ikke hadde behøvd å selge allerede som 20-åring
2008-07-27 00:06:58
Hehe... sant nåkk, men da hadde eg ikkje hatt råd til han, og iallefall ikkje fått han for 330.000,- ;-p
2008-07-27 00:55:44
Hei,syntes han her så ut som ett greit kjøp.Kløpte han for 240 000.
Er dette vell anvendte penger?

Jan Maria Junosza, alder: 18

klubb: vimses, land: Polska
verdi: 588 000 kr., lønn: 8 400 kr.
veldig god form, tragisk taktisk disiplin

utilstrekkelig utholdenhet håpløs keeper
god hurtighet svak forsvar
middelmådig teknikk dårlig ballfordeling
solid pasning god skyting
2008-07-27 00:57:16
Var vell meir anvendte pengar enn det eg gjor, men spørsmålet er jo kva du trenar da...
2008-07-27 00:57:47
Et godt tips er å spørre om talentet til spillere man kjøper. Kjøpte nylig en 17-åring for 100000,-
Da jeg kjøpte han hadde jeg ikke peiling på talentet, men jeg sendte mail til han som solgte spilleren, og fikk dokumentasjon på svært bra talent.
Som midtbanespiller er han hakket bedre enn Einar Gullsvåg (også kjøpt billig) var på samme alder,og like bra talent. Einar debuterte i går på U21.
2008-07-27 00:59:41
Trener nå fart og skal trene trene forsvar så teknikk og til slutt målskoring.
En langsiktig plan jeg håper og klare og holde meg til.
Blir spenende og se på talentet da:)
2008-07-27 00:59:45
Ser ut som et svært godt kjøp. Er talentet bra, så er det et kanonkjøp!
2008-07-27 03:58:05
Eg trur eg må slutte å sitte oppe på natta, betalte 1.167.000,- for han... Nåkk eit ukjent talent... Gal? (JA)
Euvan Chinaglia, alder: 18

klubb: Bønder, land: Brasil
verdi: 948 000 kr., lønn: 12 400 kr.
veldig god form, tragisk taktisk disiplin

utilstrekkelig utholdenhet dårlig keeper
utilstrekkelig hurtighet veldig god forsvar
dårlig teknikk god ballfordeling
middelmådig pasning fremragende skyting
2008-07-27 07:39:32
Det kjøpet var vel ikke så ille, hvis talentet er bra og du fortsatt trener hurtighet, så har du en brukbar spiss før du vet ordet av det. Hvis du deretter velger å trene teknikk, så vil du få en veldig bra spiller på sikt. Jeg må dog stille deg spørsmålet, har du tenkt gjennom hva du vil trene? Denne gutten fordrer jo at du trener spisser, mens den forrige du viste oss så absolutt ikke var noe spisstalent. Selv har jeg kjøpt inn disse:

Vittorio Castro , alder 17
verdi: 512 000 kr.
lønn: 6 600 kr.
magisk form

utilstrekkelig utholdenhet tragisk keeper
svak hurtighet godkjent forsvar
håpløs teknikk god ballfordeling
svak pasning godkjent skyting

Luis Eduardo García Millán , alder 18
verdi: 898 000 kr.
lønn: 9 200 kr.
glimrende form

svak utholdenhet håpløs keeper
middelmådig hurtighet veldig god forsvar
middelmådig teknikk utilstrekkelig ballfordeling
godkjent pasning veldig god skyting

Mikhail Ģipslis , alder 18
verdi: 738 000 kr.
lønn: 9 000 kr.
utrolig form

middelmådig utholdenhet håpløs keeper
svak hurtighet dårlig forsvar
svak teknikk utilstrekkelig ballfordeling
godkjent pasning fremragende skyting

Ignas Krančiukas , alder 19
verdi: 1 040 000 kr.
lønn: 12 600 kr.
fremragende form

svak utholdenhet tragisk keeper
middelmådig hurtighet solid forsvar
dårlig teknikk veldig god ballfordeling
solid pasning solid skyting

Arnaldo Vittorini , alder 20
verdi: 550 000 kr.
lønn: 9 600 kr.
håpløs form

middelmådig utholdenhet tragisk keeper
veldig god hurtighet middelmådig forsvar
god teknikk middelmådig ballfordeling
svak pasning solid skyting

Planen er å trene hurtighet en stund til nå, deretter teknikk. Etter teknikktreningen så blir det enten å trene avslutninger, eller å kvitte seg med noen av disse for å starte med noen nye.
2008-07-27 12:06:25
Betalte 3.5 mill for denne 21 åringen for noen dager siden. Dokumentert 4 ukers talent i sine yngre dager.

Han skal få noen uker med Passing og deretter PM. Jeg taper hvertfall ikke penger men han vil neppe dominere avdelingen min.

Cù Trung Phát, age: 21

club: Søtholet
Matches
Players
Transfers
History
, country: Việt Nam
value: 650 000 kr., wage: 9 800 kr.
tragic form, hopeless tactical discipline

solid stamina tragic keeper
very good pace good defender
good technique good playmaker
adequate passing adequate striker

Synd med formen men det kan jo bare gå en vei

Edit: Feil pris
(edited)
2008-07-27 12:24:57
Har kjøpt noen spillere i tragisk form før. De har som regel vært i tragisk til svak form i 3 sesonger. Da blir jeg lei, og selger dem. Kjedelig at det kan ta så lang tid å snu formen på spillerne. Er det noen som har tips om hvordan det er mulig å snu formen på spillere?
2008-07-27 12:30:42
Jeg har ihvertfall ikke funnet ut hvordan selv, har selv en slik spiller, som har ligget på 0-3 i form i minst 2 sesonger.

Fins det noen tall på hvor mye de mister i kamprating for hvert hakk de faller i form? Det bør jo være en del mellom 0-20. Noen som vet?
2008-07-27 22:47:21
Personlig erfaring tilsier ca. 20% fall fra divine til tragic form. Min Christophe Caneghem har brukt en evighet på å stige i form (men er på vei opp nå). Han har gått fra 45 i tragic form til 52 i good form (foreløpig topp). Tidligere erfaring tilsier at han skal komme opp i 55-57 i rating med divine form.

Det som dog ikke vises av ratingen er at han på langt nær er god nok i tragic form selv om en annen spiss med 45 i rating kan gjøre en anstendig jobb på mitt lag, men fallet synes å påvirke teknikk svært mye og han har plutselig elendige mottak og veldig lav marsjfart med ball. Gleder meg til han når toppformen.