Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Dagelijks Nieuws

2010-02-15 21:07:07
Dat is idd zo maar toch begrijp ik het niet.. Je hoort dat het een noodsituatie is en dan nog 'arrete numero 50' niet begrijpen.. Tjah dan schiet je imo als mens tekort
2010-02-15 21:30:20
idd...
hopelijk worden er (nogmaals) lessen uit getrokken...

Al is het een fout van één individu. Zoiets kunt ge imo nooit uitsluiten.
²
mja, tis een beke hetzelfde als uw verhaal van milquet, zeker (minus de 8 doden)? - beetje uit tegendraadsheid weigeren van de andere landstaal te spreken wanneer dat, op zijn minst gezegd, een beetje aangewezen is.

We kennen de 'andere kant' veel te weinig en de onzekerheid en het ongemak dat daar meestal mee gepaard gaat, wordt constant vertaalt naar vijandigheid en passieve agressiviteit. En dan krijg je van die situaties die je int buitenland niet uitgelegd krijgt omdat ze zo pijnlijk zijn dat je er enkel mee kan lachen. "8 doden omdat een seingever geen frans wilde verstaan?"
18 doden, geen 8 :-(

We kennen de 'andere kant' veel te weinig
Dit is hier niet meer relevant imo. In zo'n situaties maakt het toch niet meer uit of hij nu Frans of Nederlands spreekt ( waar het ook is )? Als je het begrijpt - wat toch niet anders kan, zo moeilijk zal die Franstalige het toch niet verwoord hebben -, moet je gewoon je job doen, en niet er niet naar luisteren omdat hij Frans spreekt.
dat incident met de seingever was tijdens dat ongeluk 9 jaar geleden. Toen vielen er 8 doden.

Ik schreef zijn dwarsdoenerij toe aan het feit dat hij per se in het nederlands wilde aangesproken worden (en dat hij wss heel goed verstond wat zijn franstalige collega zei) of hij had het móeten verstaan. Er heerst in vlaanderen een bepaalde tegenzin om in het frans aangesproken te worden en die komt volgens mij rechtstreeks vanuit de algemene houding tegenover de walen.
Zo'n incidenten zijn schokkend en, ware het niet dat we in deze sfeer zijn opgegroeid, onmogelijk te begrijpen. Ik vind dat er politiek of cultureel heel wat meer moeite gedaan mag worden om beide landsdelen bij elkaar te brengen. Tis te stupide.
2010-02-15 21:47:28
Allemaal speculaties, zonder dat je ook maar over één bevestigd feit beschikt.

Jij was toch de man van de argumenten? :)
Ah, ok, k had nie door daj t over da ander accident at ( k eb maar half gelezen :p ).

Er heerst in vlaanderen een bepaalde tegenzin om in het frans aangesproken te worden
Zoals ik reeds zei, is dit niet meer relevant in dit triestig voorbeeld. Dat is idd te belachelijk voor woorden; daar staan levens op het spel.
Maar vorig jaar wou ne maat van mij een treinticket kopen in Brussel, en ie vroeg het in het Nederlands, en dien achter t loket bleef in het Frans antwoorden dat hij het niet verstond. Na ongeveer 10 minuten ofzo verstond hij plots wel Nederlands ( mijne maat wou nie weggaan ). Ik dacht nochtans dat het ( hopelijk ) verplicht is om in het tweetalig gewest Brussel tweetalig te zijn, en ze dan ook te gebruiken ... Daar krijg ik het schijt van ;-)
(edited)
2010-02-15 21:54:34
kheb gelijk alsk zeg dat de politiek en de culturele leiders van dit land wat meer moeite zouden mogen doen. Veel argumenten en feiten hoef ik daar niet meer voor te geven ;)

Dat filmpje post ik straks nog wel, het belangrijkste moment is de nonchalance van de seingever terwijl hij de nood in de stem van zijn waalse collega hoort: "frans, da verstaan wij hier nie hoor, maar"

Anyway, wat mij vandaag wel het meest choqueerde, was hoe (zelfs) de vrt schaamteloos trots aankondigde dat ze slachtoffers 15 minuten na de crash al aan het intervieuwen was, terwijl ze letterlijk nog uit het wrak kwamen gekropen. Om dan te vragen hoeveel bloed ze binnen hadden gezien. Werkelijk??
2010-02-15 21:58:10
wurtels
2010-02-15 22:00:54
idd, imo is de vrt zowat de meest betrouwbare en ethische bron...

maar zo gaat het nu eenmaal in het heetste van de strijd...
tis zeer relevant. Tot daar toe is die passief agressiviteit een pijlijk fait divers in het leven van vlamingen en walen, gelijk uw ambetante loketbediende bijvoorbeeld. Wanneer er doden vallen, ist helemaal niet meer goed te praten en moet er iets aan gedaan worden.

Wanneer er wat meer goodwil zou zijn over de twee kanten, zou men wat meer aandrang voelen om mekaars taal wat beter te bedrijpen. Nu ist gelijk voor sommige al hun vaderlandse vlaamse/waalse plicht om op hun 'taalrechten' te staan. In uw geval ist anders, daar waart ge klant en in brussel moeten ze idd toch twee talen kunnen spreken:p
2010-02-15 22:03:44
just daarvan... de gemakkelijkste oplossing, of die van de minste tegenstand is niet alleen de enige werkmethode geworden. Nu men het gaat verdedigen met "zo gaat dat nu eenmaal", is het de enige juiste oplossing geworden.

Zo zou dat helemaal niet mogen gaan, zelfs niet in het heetst van de strijd. Alle, mensen die nog niet eens de eerste hulp gekregen hebben, al een microfoon onder de neus duwen? Dat moeten we nu al normaal vinden? :)
2010-02-15 22:07:27
Zeg nu zelf, de mensen die geïnterviewd werden zagen er niet uit alsof ze hulp nodig hadden...

anyway, deze discussies typ ik niet graag. Veel liever tussen pot en pint.
2010-02-15 22:21:00
het gaat om de mediacultuur die gecreëerd wordt. Op den duur worden enkel nog sensationele rampen in het nieuws gebracht en worden de maatschappelijk relevante dingen helemaal niet meer besproken. In het slechtste geval worden die dingen dan in een achterkamertje besproken ipv in het politieke halfrond. Nu, eigenlijk is dat al voor een stuk zo het geval. Je zult zelf ook wel snappen dat dat niet gezond is voor de democratie. Politiek gewicht en invloed begint dan meer door te wegen dan de werkelijke inhoud en voor je het weet verkoopt de regering bijvoorbeeld ongecontesteerd zijn aandelen in een energiebedrijf door aan een buitenlandse mogendheid om zijn begroting eenmalig aan te vullen. Bijvoorbeeld. Of bijvoorbeeld geraakt een land dan 10 jaar lang niet af van zijn minister van financiën, ook al maakt die een potje van de belastingcontrole. Of gebruikt de minister van defensie zijn luchtmacht (af en toe maar, gelukkig) als priveluchtvaartmaatschappij. Of er is gesjoemel met minderwaardig materiaal bij de wegenwerken. Of grote infrastructuurwerken worden gebruikt om privebedrijven te spekken. Ik zeg maar iets.

Maar ondertussen zijn we blij met ons nieuws, want het is tenminste spannent om naar te kijken.

Die vrouw heb ik daarnet ook op de rtbf int frans een interview zien geven, ze was dus idd niet aant doodgaan:p
Maar toen ze net in beeld kwam, wast net alsof ze de schrik van haar leven heeft gehad. Dat journalisten desondanks geen twee keer nadenken, dat maakt mij nu bepaald niet vrolijk ook niet.
2010-02-17 00:21:55
nonkel bob is overleden(vrolijke vrolijke vrienden)

(edited)